Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony mdx-c5960r spadł z ok 40cm i podświetlenie lcd padło...

koko-spoko 06 Kwi 2008 21:10 1428 4
  • #1 06 Kwi 2008 21:10
    koko-spoko
    Poziom 2  

Witam spadł mi podczas wyciągania panela z reszty radia na półkę od skrzyni biegów czyli jakieś 30-40 cm... i co ... i padło podświetlenie LCD :/ wszystkie przyciski itp... świecą... rozkręciłem panel jakoś udało mi się wymontować te dwie żaróweczki od LCD (lewa i prawa) myślałem, że spalone to przy okazji se wstawię diody.... a tu lipa.... nie ma napięcia w ogóle na stykach.... jest jakieś 0.10V (oczywiste, że za mało)... wszystkie inne led-y świecą od przycisków itp... radio gra wyświetlacz wyświetla itp... teraz nie wiem co może być... dlaczego nie ma tego napięcia... ?szukałem gdzieś jakiegoś innego napięcia do którego mógł bym się wpiąć... i dwie diody se bym wstawił ale nie mogę znaleźć żadnego odpowiedniego napięcia... co zrobić ??

0 4
  • #2 06 Kwi 2008 21:32
    invector
    Poziom 18  

A jak zmierzyłeś te napięcia ? Żarówki połączone są szeregowo i wystarczy że jedna padnie a przestaje świecić cały wyświetlacz. Jeżeli to nie to, to po co kombinować z szukaniem innego napięcia ? Prześledź dokładnie połączenia aż znajdziesz przerwę.

0
  • #3 06 Kwi 2008 21:38
    koko-spoko
    Poziom 2  

a to nie wiedziałem, że szeregowo czyli w 90% już wiem co padło przy wylutowywaniu żarówek jedna najprawdopodobniej była spalona (prawa) a jedna dobra czyli mimo wszystko obie nie świeciły czyli teraz poszukam żarówki takiej i sprawdzę, dzięki. no napięcie zmierzyłem przez te styki po żarówkach.

p.s. a jakie tam napięcie idzie na żarówki ??

0
  • #4 06 Kwi 2008 22:05
    invector
    Poziom 18  

Powinno być 12V czyli dwie żarówki po 6V, ale lepiej to zmierzyć żeby nie było niespodzianek.

0
  • #5 24 Wrz 2009 14:49
    sviader
    Poziom 1  

w "schematach" na elektrodzie.pl jest opis MDXów i tam napięcie na te żaróweczki wynosi 10V
    Ja zastąpiłem te żarówki 2 x diodami LED 3mm 3V, oczywiście przed nimi wpiąłem rezystor 330 Ohm 0.5 W i narazie wyswietlacz swieci.
    Te diody dałem białe i chyba troche za mocno świecą, polecal bym jakieś żółte :D

0
  Szukaj w 5mln produktów