Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz MP3 na płytce startowej AVR

mi_ma 06 Kwi 2008 21:35 8915 7
  • Odtwarzacz MP3 na płytce startowej AVR

AVR butterfly to poręczny zestaw startowy oferowany przez firmę Atmel. Wyposażony jest w mikrokontroler Atmega169V i kilka innych przydatnych peryferii takich jak wyświetlacz LCD. Tak więc nie ma problemu z obsługa i wyświetlaniem. Dołączenie części z dekoderem MP3 na osobnej płytce pozwala zbudować przenośny odtwarzacz mp3.

Dekodowaniem zajmuje się układ VS1001K posiadający wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy potrzebny do sterowania słuchawkami. Co ciekawe odtwarzacz bez problemu obsługuje wyświetlacz LCD z nokii 3310 zamiast oryginalnego. Program obsługujący radzi sobie z katalogami na karcie SD/MMC.

Odtwarzacz MP3 na płytce startowej AVROdtwarzacz MP3 na płytce startowej AVR
    Odtwarzacz MP3 na płytce startowej AVROdtwarzacz MP3 na płytce startowej AVR

Źródło http://www.brokentoaster.com/butterflymp3/index.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 737, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
    rafalrrrr
    Poziom 12  
    Ile ma ten odtwarzacz MP3 pamięci wewnętrznej ???
    jurbarkas
    Poziom 11  
    Jest napisane, że obsługuje SD/MMC, więc to chyba oczywiste, że zależy od pojemności zastosowanej karty pamięci.
    Wireless LAN
    Poziom 9  
    Fajnie mp3 w obsługę SD lub MMC na różnej pojemności i zbudowany USB. Mi się podoba pomysł...:D

Czy wrzucisz do nasz schemat do mp3?
    ziomal155
    Poziom 15  
    mysle ze autor nie ma pojęcia o projekcie :/

"Co ciekawe odtwarzacz bez problemu obsługuje wyświetlacz LCD z nokii 3310 zamiast oryginalnego."

Myśle że ten LCD obsłuży każdy dostępny wyświetlacz nawet ATTINY11 ktory nie ma ramu.

"Atmega169V"

To procesor z wbudowanym driverem do LCD ale nie chodzi tu o LCD od noki bo ten juz ma driver w sobie tylko o goły wyświetlacz i jak dobrze pamietam to chyba 4 cyfry

"Dekodowaniem zajmuje się układ VS1001K posiadający wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy potrzebny do sterowania słuchawkami."

Wydaje mi sie ze do "sterowania słuchawkami" jest wzmacniacz który jest tam wbudowany, a przetwornik owszem jest potrzebny ale nie do sterowania sluchawkami tylko zmianą sygnału.

A tego zestawu startowego to dużo nie zostało w sumie podstawka pod procesor tylko :p
    Bo reszta jest na dodatkowej płytce.

CO do autora projektu, nie wiem dlaczego wykorzystał płytke testową i taki procesor zamiest zwykłej atmegi16 albo 161, 162 prawie dwa razy tańsza.

Co do autora tematu, to robi sie tu coraz wiecej tematów i psełdo opisów urządzeń z zewnetrznych stron, nie wiem jaki jest system ale mam nadzieje ze za takie projekty w dziale News nie powinno byc punktów.
    lechoo
    Poziom 39  
    ziomal155 napisał:
    Co do autora tematu, to robi sie tu coraz wiecej tematów i psełdo opisów urządzeń z zewnetrznych stron, nie wiem jaki jest system ale mam nadzieje ze za takie projekty w dziale News nie powinno byc punktów.

Kiedyś Mu się znudzi... :)
    robson24-78
    Poziom 19  
    lechoo napisał:
    ziomal155 napisał:

Kiedyś Mu się znudzi... :)

Panowie, po co tego typu komentarze? Nie macie niczego sensownego do powiedzenia, nie piszcie... O ile wiem dział DIY Pozostałe i Newsy służy właśnie do tego, czyli do zamieszczania ciekawych linków z projektami innych osób - nie każdemu chce się siedzieć i szukać nowinek, więc doceńcie to co kolega robi... A znajduje wiele ciekawych projektów...
    ziomal155
    Poziom 15  
    no własnie mam coś sensowego, ok niech zamieszcza linki ale nie swoje opisy, bo niestety sa niepoprawne i robia z lcd od nokii bog wie jaki trudny do obsluzenia wyswietlacz, a jest duzo prostszy niż hd44780.

Moderowany przez androot:

PROSZĘ POPRAWIĆ PISOWNIE!! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zamieszczał własne. Chodzi o nakierowanie na jakiś projekt, a nie dokładne jego przetłumaczenie. Koniec pisania wiadomości off-topic.