Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt zegara na OLED na mikrokontrolerze ARM7.

mi_ma 06 Kwi 2008 21:50 7513 6
  • Projekt zegara na OLED na mikrokontrolerze ARM7.

Poniżej bardzo ciekawy projekt przedstawiający użycie wyświetlacza OLED. Za pomocą mikrokontrolera ARM7 (AT91SAM7S64) na wyświetlaczu OLED widzimy obraz tarczy zegara analogowego w kolorze (18 bitów), a ponadto o niskim zużyciu energii.
    Projekt wykorzystuje zegar czasu rzeczywistego DS3234S RTC IC, który jest połączony z ARM7 poprzez port SPI. Kolejnym ciekawym pomysłem, jest wykorzystanie w zegarku czujnika światła TSL256, który pozwala regulować jasność w zależności od światłą otoczenia. Tak więc w ciemnych pomieszczeniach wyświetlacz świeci ciemniej, natomiast w dobrze oświetlonych jest podświetlony znacznie intensywniej. Użyty wyświetlacz ma 16 stanów jasności. Kod projektu znajdziemy na stronie źródłowej, odnośnik do schematów i opisu projektu w formacie pdf. przedstawiam niżej.

Projekt zegara na OLED na mikrokontrolerze ARM7.Projekt zegara na OLED na mikrokontrolerze ARM7.

pdf http://arm7-oled-clock.googlecode.com/files/arm7-oled-clock-project-write-up.pdf
    Źródło http://code.google.com/p/arm7-oled-clock/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 737, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
    sq9cwd
    Poziom 27  
    Ładne wykonanie, ale...
    1. W ciemności oko ludzkie ma większą czułość, więc wszystkie układy reagujące na natężenie światła powodują ZMNIEJSZENIE ilości wyemitowanego światła, a nie jego zwiększenie.
    2. Przydałoby się zróżnicować grubość wskazówek-gwarantuję poprawę czytelności.
    Pozdrawiam.
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    sq9cwd napisał:

1. W ciemności oko ludzkie ma większą czułość, więc wszystkie układy reagujące na natężenie światła powodują ZMNIEJSZENIE ilości wyemitowanego światła, a nie jego zwiększenie.
    Pozdrawiam.

Zgadza się, myślałem ze w oryginalnym artykule był błąd. Już poprawiłem. Pozdrawiam
    symndz
    Poziom 16  
    sq9cwd napisał:
    2. Przydałoby się zróżnicować grubość wskazówek-gwarantuję poprawę czytelności.

Kolega mi_ma to dosc wytrwaly! (i coraz lepszy) przegladacz www, nie autor tego projektu, zajrzyj na code.google.... i popraw dla siebie o ile sa zrodla.
    rafalrrrr
    Poziom 12  
    ile kosztuje wyświetlacz OLED (mniej więcej)?
    i gdzie można kupic?
    MiChAś_17
    Poziom 18  
    hehe fajna zabaweczka, ale na co to komu?? taki bajerek nic więcej.. no i przede wszystkim tani nie będzie:/ sam wyświetlacz będzie już drogi i zapewne trudno dostępny...
    sq9cwd
    Poziom 27  
    Po co komuś hobby? Ani tanie, czas zajmuje. Kto to wymyślił? Przecież w najbliższym hipermarkecie te rzeczy są za pół ceny...