Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SGS45E18EU wycie i trzaski

aga_piet 07 Apr 2008 12:02 4126 4
 • #1
  aga_piet
  Level 10  
  Zmywarka ma 8 miesięcy. Podczas mycia (w tym modelu nie widzę poszczególnych etapów, jest tylko wyświetlacz pokazujący czas do końca zmywania) gdzieś w środku cyklu zaczęła nienaturalnie, głośno trzeszczeć. Powtórzyło się to jeszcze kilka razy podczas mycia. Nic z tym nie zrobiłam myślaąc, że może coś haczy (jakieś sztućce źle załadowane itp).
  Podczas następnego mycia było ok, dopiero na samym końcu, tuż przed wyłączeniem zmywarka zaczęła wręcz wyć jak syrena - to była ostatnia minuta mycia.
  Ostatni raz włączyłam ją na najkrótszy proces (40 min.) i w połowie po prostu stanęła w miejscu. Nie wyłączyła się, na wyświetlaczu staneła na 25 minucie i tak już zostało. Czuć było lekki zapach spalenizny (bardziej plastiku).

  Myślicie, że warto szukać samemu usterki, czy od razu uderzyć do serwisu?
 • #2
  nares
  Home appliances specialist
  "Obce ciało" w pompie odprowadzającej, może kawałek szkła lub coś innego.
 • #3
  aga_piet
  Level 10  
  Dojście do pompy odprowadzajacej mam po wyjęciu sitek - jest tam taka mała, plastikowa część, po której zdjęciu widzę mały fragment tej pompy. Jest czysta, czy możliwe że ewentualne obce ciało dostało się głębiej? Czy jest możliwość sprawdzenia tego bez rozkręcania zmywarki?
 • Helpful post
  #4
  nares
  Home appliances specialist
  aga_piet wrote:
  Czy jest możliwość sprawdzenia tego bez rozkręcania zmywarki?

  Nie, należy odkręcić spód obudowy, kładąc zmywarkę "na plecy" - jeżeli jesteś laikiem w temacie, to wezwij serwis, nie powinno być drogo :wink:
 • #5
  aga_piet
  Level 10  
  Nares, miałeś rację, to było ciało obce w pompie. Byłam tak blisko... Nie udało mi się go znaleźć, serwisant kręcił tymi skrzydełkami aż do skutku.