Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa cyrkulacyjna. Pracuje cały czas.

07 Kwi 2008 12:45 4190 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Może ktoś mi pomoże, mam kocioł gazowy Buderusa i działa ok, ale jest jeden problem. pompa cyrkulacyjna powinna się włączać i wyłączać zależnie od zadanej temperatury prawda ? a u mnie pompuje cały czas, nawet gdy piec nie grzeje wody (np temp w pomieszczeniu ustawiona na np 18 a jest cieplej) i również pracuje kiedy wszystkie grzejniki są zakręcone. Co może być tego przyczyną ?
    Przepraszam jeżeli nieco chaotycznie to opisałem.
    Będę wdzięczny za pomoc

Proszę w temacie podać rodzaj i typ urządzenia. [DR]
  • Poziom 33  
    Jaki kocioł?
    Podaj typ i model.
    Czy tak było zawsze?
    Ktoś coś robił?
    Jaki regulator pokojowy podłączony jest do tego kotła?
  • Poziom 2  
    Kocioł to Logamax plus GB112W sterownay zdalnym pilotem. Na początku tak nie było, od nie dawna tak robi. Mam serwisanta ale szkoda słów...
  • Poziom 2  
    Dla czego "Niebezpieczeństwo zamarznięcia..." ? podejrzewasz że instalacja mi zamarzła ? Sory ale ja w takich sprawach to ciemny jestem, muszę mieć wszystko prostym językiem wyjaśnione :/
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Może jest włączona ta funkcja, jak jest włączona czyli przełącznik na tym trójkąciku to pompa pracuje cały czas.
    Sprawdź na kotle.
  • Poziom 2  
    Dobra jak wrócę do domu to sprawdzę. A może napisz mi jak to wszystko ma być ustawione żeby było dobrze ? tzn co ma być włączone/przełączone i na jakie wartości ? Dziękuje za pomoc.