Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS442 czy to dobry wybór??

filip425 07 Kwi 2008 17:16 3740 47
  • #1 07 Kwi 2008 17:16
    filip425
    Poziom 13  

Chcę kupić ten wzmacniacz ponieważ moja Unitra Eltra R8040 przeszła na zasłużona emeryturę. Moje kolumny to Tonsil Space 86. Nie chcę innych bo i te potrafią narobić dużego hałasu:) pomóżcie mi doradzić bo nie wiem czy kupować ten czy kupić coś innego.

0 29
  • #2 07 Kwi 2008 17:31
    Micharlito
    Poziom 35  

Podzielił byś się jeszcze wiadomościami o finansach no i ile chcesz dać za te diore wiesz na moje oko max 120zł jest warta

0
  • #3 07 Kwi 2008 17:54
    filip425
    Poziom 13  

Finanse tak do 200zł max ale to nie musi być koniecznie akurat ta Diora może być coś innego bo nie wiem jak ona gra.

0
  • #4 07 Kwi 2008 19:23
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Jak masz możliwość to do zbieraj i rozejrzyj się za czymś innym. Zależy czego też oczekujesz od sprzętu.

0
  • #5 07 Kwi 2008 20:45
    Calypsett
    Poziom 23  

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku, to WS 442 zdecydowanie odradzam. WS 442 ma jedynie ten plus, że dysponuje sporymi możliwościami mocowymi i łatwo się go modyfikuje, jednak dźwięk zdecydowanie nie zachwyca.

0
  • #6 07 Kwi 2008 22:00
    Micharlito
    Poziom 35  

Moc ? Gdzie ty ją widzisz ? 2X30 ? Bo tyle średnio wyciska w porywach 2X35 jakość dźwięku nie jest właśnie najgorsza ale rewelacyjna też nie ... coś na poziomie starych wzmaków fishera

0
  • #7 07 Kwi 2008 22:04
    Calypsett
    Poziom 23  

Wszystko zależy od wymagań słuchacza, a moc jest relatywnie duża jeśli chodzi o konstrukcje Diory z tamtych lat.
    Tyle z mojej strony.

0
  • #8 07 Kwi 2008 22:37
    point6
    Poziom 14  

Witam ja dodam że wzmak nie jest wcale taki zły tylko po prostu się już opatrzył. Jest u mnie w domu już 20lat i oprócz żarówek nic w nim jeszcze nie wymieniłem. eksploatacja dzień w dzień i to pod różnymi kolumnami, mocy też mu nie brakuje bo bez problemu napędzał Bolero 200 altusy 200 i inne mocniejsze kolumny. Pozdro

0
  • #9 08 Kwi 2008 08:31
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam!
    Miałem ten wzmacniacz i osobiście bym ci go nie polecał, jego dużymi minusami jest źle zaprojektowana regulacja barwy dźwięku, bas po podbiciu jest "dudniący" a wysokie tony "piskliwe" co nie jest przyjemne w słuchaniu, a jak włączysz sobie jeszcze funkcję kontur to już w ogóle zapomnij o średnich tonach, ale oczywiście wszystko zależy od gustu, więc najlepiej napisz jakiego dźwięku oczekujesz:D

0
  • #10 08 Kwi 2008 15:26
    filip425
    Poziom 13  

Przede wszystkim bas nie może być bardzo dudniący, średnie wyraziste a tony wysokie to już mniej ważne. A moc to tyle i ma ten wzmacniacz mi odpowiada, bo nie chce robić baaaaardzo dużych imprez. Powiem tyle do imprez mam Diore Tosce a ten chce żeby mi służył do słuchania muzyki w domu ewentualnie gdzieś na polu.

0
  • #11 08 Kwi 2008 15:56
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

filip425 napisał:
    ... chce żeby mi służył do słuchania muzyki w domu ewentualnie gdzieś na polu.

Za niecałe 300zł możesz wyrwać NAD 3020 lub ampli NAD 7240PE. Zapomnisz szybko o "słabych" wzmakach. Szybko zapragniesz miec lepsze kolumny (nie koniecznie monstrualnych rozmiarów).

0
  • #12 08 Kwi 2008 17:59
    piotrek24h
    Poziom 9  

a co powiesz o amplitunerze raqdmor 5412 ? sprzęt wdzięczny, mało awaryjny, ma sporo zabezpieczeń, dźwięk jest fajny więc to mogę polecać....

0
  • #13 08 Kwi 2008 18:14
    filip425
    Poziom 13  

Hym mam teraz mały mętlik w głowie. Bo i te NAD'y przykuły moją uwagę jak i tez RADMOR. Już nie wiem co wybrać, ale jak narazie kolumn nie będę zmieniał bo mam do nich duży sentyment. Wymieniłem w nich tylko wysokotonowce i grają świetnie. Dopóki będę żył to tych kolumn nie sprzedam(to tak na marginesie:))

0
  • #14 09 Kwi 2008 08:55
    przemo-lukas

NAD to klasa w sumie sama dla siebie. Ciężko porównywać do niego tego radmora. :D
    Te foty jeszcze z piwnicy u teściów NAD 7240PE + NAD522. :D

0
  • #15 10 Kwi 2008 15:51
    filip425
    Poziom 13  

Fajny fajny sprzęt, podoba mi się. Ale chyba jednak skuszę się na tego radmora.

0
  • #16 10 Kwi 2008 19:34
    SzokalML
    Poziom 36  

Z tym że na radmory jest ostatnio moda, więc może kosztować on paradoksalnie więcej od NAD-ów - lub porównywalnie...

Moim zdaniem NAD to zdecydowanie lepszy wybór.

0
  • #17 10 Kwi 2008 20:14
    piotrek24h
    Poziom 9  

Posiadam Radmora, prawda jest taka że trafiła mi się idealna sztuka. Jednak jest to sprzęt który jest warty samego siebie, nie powinieneś żałować zakupu. Dźwięk jest czyściutki, bas naprawdę imponujący, a słyszałem go z tymi kolumnami i było ok. Gdyby były jakieś pytania polecam się na PW.

0
  • #18 11 Kwi 2008 18:34
    filip425
    Poziom 13  

Dobrze będę pamiętał. A ceny to wahają się do 200 zł za sam amplituner Radmora. Ale jeszcze nie kupiłem go także jeszcze zdanie mogę zmienić na tego NAD-a.

0
  • #19 12 Kwi 2008 10:30
    przemo-lukas

Kolego. Żałuję tylko jednego. Że nie będziesz miał najprawdopodobniej szansy posłuchać obu "klocków". Po tym, nie miał byś żadnych wątpliwości który sprzęt wybrać. :D

0
  • #20 15 Kwi 2008 19:31
    filip425
    Poziom 13  

Może i tak by było jak mówisz. Ja jeszcze jestem zmuszony wstrzymać się z kupnem ale raczej to będzie Radmor. Chyba że znajdę jeszcze coś innego.

0
  • #21 16 Kwi 2008 11:00
    galad
    Poziom 18  

Radmor 5412 i wszystko gra jest to świetny sprzęt polecam ci go ponadto łatwy i tani w naprawie, a pozatem polski wynalazek ja gdybym miał wybrac nada czy Radmora to radmor bez dwóch zdań tyle odemnie no ale o gustach się niedyskutuje RADMOR rulez

0
  • #22 17 Kwi 2008 05:43
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Ja osobiście odradzam radmora 5412.
    Miałem dwie sztuki (została jedna), dużą wadą tego modelu jest przekombinowany przedwzmacniacz, do tego niefortunny podwójny kondensator w zasilaczu, tylko 4 "pamięci" stacji FM.
    Dużą zaletą jest obecność zabezpieczeń termicznych oraz opóźnionego załączania kolumn ale to kropla w morzu.
    Z radmorów polecam jedynie serię 51XX.

Pozdrawiam

0
  • #23 17 Kwi 2008 07:46
    Sarbek
    Poziom 15  

Miałem kiedyś WS 442. Przed jego podłączeniem użytkowałem AT 9100. Po odpaleniu Diory miałem wrażenie jakbym przesiadł się z Mercedesa klasy S do Fiata 125. Bas strasznie podbity w okolicach 100Hz- 200Hz, średnica... nawet nie warto pisać, góra jeszcze do przeżycia.

Jeśli zależy ci na dobrze kontrolowanym niskim basie do polecam AT 9100. Na pewno znajdziesz jakiś nie "tuningowany" egzemplarz w dobrym stanie. / Wielki pozytyw za funkcje "tone defeat" (ominięcie regulatorów barwy). Co do awaryjności to rzadko widzę te amplitunery uszkodzone (chyba, że przez czyjąś głupotę). Mój egzemplarz jest z 85r. i od nowości nic nie było ruszane. Wielu znajomych też je mi i nikt nie narzeka.

Co do 5412 to są okropnie awaryjne sprzęty. Z jakim bym się nie spotkał to coś jest uszkodzone. Od podświetlania, przez programatory FM do końcówek mocy. Brzmienie takie sobie. Jedyny plus to właśnie te zabezpieczenia.

0
  • #24 17 Kwi 2008 08:46
    filip425
    Poziom 13  

Uff już mam totalny mętlik w głowie. Nie wiem co kupić. Może moim rozwiązaniem byłoby kupić Eltre R8040. Przynajmniej miałbym bo niej części z mojej zepsutej.

0
  • #25 17 Kwi 2008 09:58
    Arkadyo
    Poziom 29  

Diora ws 442 nic w sobie nie ma, to samo masz na tanich klocach na układach scalonych jakich dzisiaj pełno na aukcjach. Kiedyś robiłem jej porównanie z padaczkowatym scalakiem tj. techniolem su-500 i radmorami 5412 i 5100 i napisze tak - diora, techniol to ta sama klasa a właściwie ten sam brak klasy :). Podobnie Radmor 5412 w żaden sposób nie można podciągać go do "legendy" jaką cieszy się radmor bo z serią 51xx nie ma on nic wspólnego oprócz nazwy producenta. Jeżeli radmor to tylko seria 51xx bo tylko ona "wybija" się ponad współczesną i zamierzchłą tandetę.
    Ale tak jak napisał przemo-lukas poszukaj używanego NADa bo to gra równie ładnie jak nie ładniej niż 51xx a mocy i bajerów więcej. No chyba, że jesteś naprawdę sentymentalny, masz dużo miejsca i uparłeś się na polski ampli to tylko radmor 5100 lub 5102 - ta wersja bez TE.
    Jak byłbyś zainteresowany to mam radka 5100 po totalnym liftingu bebechów który robił mi ktoś kto wiedział co robi - zresztą wg zaleceń jednego z for poświęconych przywracaniu dawnej świetności temu sprzętowi przy wykorzystaniu podzespołów jakich w latach 80 nie mieli - łącznie ze zrobieniem w całości nowego stereodekodera bo ten który tam wsadzili oryginalnie to... :D. Jak coś to wal na priva ale z góry mówię, że poniżej 4 pak nie zejde.

Kolego, co to jest "Techniol"?
    "Kloc" to jak rozumiem trochę większy klocek (np. lego) ale co to ma wspólnego ze wzmacniaczem?
    I jeszcze nieszczęsnego Radosława kolega zamieszał w to wszystko - co on koledze takiego zrobił? ;)
    Regulamin p.10.9
    Poza tym do handlowania służy inny dział na forum.
    [Art]

0
  • #26 17 Kwi 2008 11:06
    filip425
    Poziom 13  

To że Techniol gra katastroficznie to wiem od dawna dlatego nie chce podobnych wynalazków. Będę szukał NADa skoro gra lepiej niż Radmor. Chyba że znajdę Eltre R8040.

0
  • #27 18 Kwi 2008 00:47
    Sarbek
    Poziom 15  

Ja dodam jeszcze, że Space 86 "dziełem sztuki" to nie są. Żaden z wyżej wymienionych sprzętów (może z wyjątkiem tego amplitunera Eltry) nie pokaże na nich swoich pełnych możliwości. Więc po co inwestować w droższy sprzęt?
    Sprawdź jeszcze Diorę WS 354.

0
  • #28 18 Kwi 2008 09:12
    przemo-lukas

Sarbek napisał:
    Ja dodam jeszcze, że Space 86 "dziełem sztuki" to nie są. Żaden z wyżej wymienionych sprzętów (może z wyjątkiem tego amplitunera Eltry) nie pokaże na nich swoich pełnych możliwości. Więc po co inwestować w droższy sprzęt?
    Sprawdź jeszcze Diorę WS 354.

Tylko widzisz kolego. Po co szukać wzmacniacza pod nienajlepsze zestawy głośnikowe? Po co się "uwsteczniać"? Co do kolumn to zresztą napisałem:
    przemo-lukas napisał:

Za niecałe 300zł możesz wyrwać NAD 3020 lub ampli NAD 7240PE. Zapomnisz szybko o "słabych" wzmakach. Szybko zapragniesz miec lepsze kolumny (nie koniecznie monstrualnych rozmiarów).

W przyszłości sprzedasz Space (są amatorzy takich wynalazków) i będzie mógł złożyć naprawdę fajne monitorki.

0
  • #29 18 Kwi 2008 10:32
    Sarbek
    Poziom 15  

WS 354 ładnie gra na Space'ach, a czasem można go kupić bardzo tanio. Co do Eltry to teraz jest trudno dostępna

0
  • #30 18 Kwi 2008 16:18
    filip425
    Poziom 13  

Wiem że ta Eltra jest trudno dostępna ale szukam jej dalej. Myślałem nad tym WS354 ale zaniechałem bo natrafił mi się WS442. A co do kolumn to nie sprzedam ich za nic w świecie i nawet jakbym kupował coś nowego to te zostawiam. Mam do nich bardzo duży sentyment bo jeszcze nigdy mnie nie zawiodły(imprezy) a i potrafią duuuuuuuży hałas narobić:)

0