Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 1045 druk dwustronny- konfiguracja

horse667 07 Kwi 2008 18:57 1011 0
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki
    Witam, ma pytanie odnosnie w/w maszyny. Mam problem z wydrukiem dwustronnym, ujawnia sie on w specyficznych przypadkach, np.: klient ma dokument stworzony w wordzie, chce go wydrukowac dwustronnie. Dokument, ma pierwsze dwie strony zorientowane pionowo z jakimś tekstem, natomiast dwie następne są poziome z tabelą, gdzie część tabeli zaczyna sie na jednej stronie a kończy na drugiej. I własnie chodzi o ta tabele, kopiarka drukuje pierwszą częśc tabeli poprawnie, natomiast druga częśc znajdująca się z drugiej strony tej samej kartki jest jakby do góry nogami, tzn zaczyna sie od końca . Wiem, że jest to efektem zdefiniowania duplexu, tzn po krótkiej czy po długiej krawędzi, i najprawdopodobniej jest niedoskonałością sterownika, tylko że inne maszyny jakie posiada klient np.: sharp ARM-207, czy kyocera mita 3800d, bez problemu drukują ten sam dokument jak należy. Również opcja oszczędzania papieru w ricohu, powoduje, to, że strony są pomniejszone, ale wygląd tabeli jest prawidłowy. Bawiłem sie wszelkimi ustawieniami w sterowniku, jak i kilkoma sterownikami producenta, i nie udało mi sie rozgryżć tego tematu, czy jest jakiś inny poprawiony sterownik który moglibyście mi polecić. Jeżeli wyrażam sie nie dość precyzyjnie to przepraszam, ale zeskanowanie tych wydruków nie jest w tej chwili mozliwe a problem jest dosyc pilny. Czekam na sugestie pozdrawiam horse.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.