Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Denver CAD-370] 2 rezystory się grzeją i radio nie działa.

KanekS 07 Kwi 2008 20:30 7473 4
  • #1 07 Kwi 2008 20:30
    KanekS
    Poziom 29  

Witam, mam problem z radiem Denver CAD-370. Zepsuło się samo z siebie, raczej...

Po włączeniu panel świeci się na niebiesko i wyświetlane są wszystkie znaki na wyświetlaczu...
    I dymi się z 2 rezystorów...
    I nic nie można zrobić...

Te rezystory to R155 i R158 niestety nie znam ich wartości bo nie mam schematów. A są osmolone i nie odczyta z nich wartości. (Ma ktoś schemat do tego czegoś?)

Może jakaś Zenerka przywiera?

Fotki:

Radio po włączeniu:

2 rezystory:

Pozdrawiam!

0 4
  • #2 08 Kwi 2008 11:55
    djlj24
    Spec od car audio

Pewnie za tymi rezystorami jest tranzystor robiący 5V i został przebity podając 12V na procesor - a procesor teraz zwiera to zasilanie i stąd efekt dymu. Daruj sobie naprawę tego badziewia - nie warto tracić czasu.

0
  • #3 08 Kwi 2008 18:59
    KanekS
    Poziom 29  

djlj24 dziekuje za odpowiedź.
    A dysponowałbyś może serwisówką do tego radia?
    Bo mimo to chciałbym coś pokombinować przy nim.
    Radio jest mojego znajomego, kupił je nowe tydzień temu i niestety po kilku dniach padło...

0
  • #4 09 Kwi 2008 15:29
    djlj24
    Spec od car audio

Do chińczyzny nie ma serwisówek. Zobacz jakie napięcia masz na zasilaniu procesora bo jak tam jest 12V to po prostu nie masz już co ratować.

0
  • #5 02 Maj 2008 14:33
    jŁa.
    Poziom 2  

a mój problem polega na tym, że moje radio nie odtwarza płyt CD ani mp3. może ktoś mi podpowie jak je uruchomić??

Dodano po 18 [sekundy]:

a mój problem polega na tym, że moje radio nie odtwarza płyt CD ani mp3. może ktoś mi podpowie jak je uruchomić??

Dodano po 2 [minuty]:

0
  Szukaj w 5mln produktów