Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig GUVP4200-42PLAZMA i efekt tęczy

07 Kwi 2008 20:58 2220 6
 • Poziom 29  
  Grundig Apollo i efekt tęczy, tak jest na naziemnej jak i przez inne żródła ,co moze być przycyną ekran to 42" plazma,zbyt słaby sygnał? lub jego jakość. Szczegolnie obrazy dynamiczne posiadaja ten efekt . Plamy lub tęcza.
 • Poziom 28  
  Inne źródła...
  Czy przez to rozumiesz kablówkę, czy wejścia analogowe używane do np. odtwarzacza DVD?

  Jeżeli podłączysz DVD lub kamerę po AV i też będzie problem to jest to uszkodzenie. Sygnał niskiej częstotliwości ma określony standard i raczej jakość jest bardzo dobra. Inaczej bywa z sygnałem antenowym gdy jest on zakłócony lub słabo dochodzi. Często obniżeniu sygnału antenowego towarzyszy śnieżenie.
 • Poziom 29  
  Nie ma śniegu ale obraz dynamiczny dochdzi z jakimś opóżnieiem ,inercją ,a i statyczny posiada przebarwienia tak jak by rozdzielczośc była słaba ,nie pikseluje ale obraz przypomina malowany ,z PC mniejsze ale zawsze są. Z DVD to samo ale DVD to niskej jakości Korr. Zauważyłem im mniejsze ustawienia parametrów takich jak jaskrawośc nasycenie i kontrast tym efekt jest bardziej widoczny, tzn niekorzystny. Ciekawe czy to matryca, ukł .red. szumów czy uszkodzenie samej plazmy ale po objawach to sam niewiem bo pierwszy mam z tym do czynienia.Podobne to jest do tego jak kineskop jest wypalony tylko w małej skali ,takie plamy np: na czole jak postać pokazuje?
 • Poziom 29  
  Czy ktoś wie jak wejść w menu serwisowe tego typu tv?
 • Poziom 29  
  Ktoś może testował wejście DVI-D na przejściówce HDMI w tym modelu,czy są jakieśproblemy czy każda przejściówka podejdzie?
 • Poziom 29  
  Tv jw. nie załącza przetwornicy w stan stanby,można ją właczyć tylko przeł. auto, na normal nie.
  5V po str wtórnej występuje w stanie normal. Lampka standby nie świeci ,ani nie błyśnie przy zał. sieci ,jak to było wcześniej.Jakieś podpowiedzi?


  Po dokł, zbadaniu okazało się że na 2płycie przetwornic siedzi ukł FSD200,sprawa rozwojowa.......................
 • Poziom 29  
  Po wymianie FSD200 wszystko ok.TV sprawny
  Tylko dalej nie wiem jak wejść w tryb serwisowy?!