Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce 2 MX/MX - błąd ochrony systemu

07 Kwi 2008 23:21 777 6
  • Poziom 33  
    Witam

K7S5A, Windows98 SE, IE 5. HDD WD 400 (40 GB). Po zamontowaniu karty GeForce 2 MX/MX 400 64MB 64-bit i wgraniu do niej sterownika system odmawia współpracy. Przed uruchomieniem wyświetlany jest komunikat - błąd ochrony sytemu Windows. W tym samym komputerze, z tym samym systemem, lecz na innym dysku (Seagate 80 GB), na którym jest zainstalowany IE 5,5 jest wszystko O.K. Czy to może mieć znaczenie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Marcin230 napisał:
    po kilku restartach możesz znaleźć problematyczny plik.

System jest nowiutki i czysty jak łza. Po odinstalowaniu karty wszystko jest O.K. Czego więc szukać? Wiadomo kto jest winowajcą. Sterownik gryzie się z systemem, a że IE jest integralną częścią systemu, więc może tu tkwi problem. Chodzi o to, że może ktoś to przerabiał i znalazł przyczynę, albo sposób zaradczy.

Marcin230 napisał:
    Jakie wersje sterowników instalujesz?

81.98_forceware_win9x_international.exe ze strony nvidii.

Pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam.
    Remeknapr napisał:
    Marcin230 napisał:
    po kilku restartach możesz znaleźć problematyczny plik.

System jest nowiutki i czysty jak łza. Po odinstalowaniu karty wszystko jest O.K. Czego więc szukać? Wiadomo kto jest winowajcą. Sterownik gryzie się z systemem, a że IE jest integralną częścią systemu, więc może tu tkwi problem. Chodzi o to, że może ktoś to przerabiał i znalazł przyczynę, albo sposób zaradczy.

Marcin230 napisał:
    Jakie wersje sterowników instalujesz?

Pzdr

Poszukaj 54.03 (najbardziej optymalne).
    Na stronie Nvidii masz 61.76 http://www.nvidia.pl/object/win9x_61.76_pl.html od biedy mogą być.
    ps. Grafiki poniżej GF4 (włącznie) są nie obsługiwane przez sterowniki od 7x.xx.
  • Poziom 33  
    Interesant napisał:

ps. Grafiki poniżej GF4 (włącznie) są nie obsługiwane przez sterowniki od 7x.xx.

Czy to oznacza, że sterownik który pobrałem to wesja za "wysoka"? Na ich stronie jest wymieniony jako dedykowany do posiadanej przeze mnie karty. Poza tym na innym dysku, z dokładnie tym samym systemem, tyle że starszym i bardziej zaśmieconym, jest dobrze. Jeśli dobrze kojarzę, błąd ochrony jest powodowany konfliktem (zachodzeniem na siebie) obszarów przydzielanej pamięci, więc ktoś "daje ciała" Nie ma co tego rozszyfrowywać. To co podałeś działa. Dzięki za wskazówkę.

PS. Na stronie:
    http://www.nvidia.pl/object/driver_installation_hints_pl.html

stoi min. : "Wszelkie programy narzędziowe wspomagające pobieranie plików powinny być wyłączone w trakcie pobierania sterowników."

??????

Ja pobierałem sterownik właśnie przy pomocy akceleratora. Jakie to może mieć znaczenie?