Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON icc20 34df45eg

adamkody 08 Kwi 2008 12:27 1390 7
  • #1 08 Kwi 2008 12:27
    adamkody
    Poziom 12  

Witam Dostałem do naprawy odbiornik z zdekompletowaną płytą problem mój to brak schematu dla mojej wersji mam kilka do chassis icc20 ale na żadnym nie ma konfiguracji dla mojego kineskopu będe bardzo wdzieczny za pomoc to jest model z kineskopem 4/3 34 cale toshiby zasilanie głównej gałęzi wnosi 110 volt na pewno w aplikacji nie występuje kondensator cl033 dławik ll029 nie jest oryginalny wymontowane cl031 cl032cl129 zamontowane nie orygnalne wszelkie mozliwe zwory w okolicy korekcji Uzupełniłem braki kierując sie konfiguracją dla kineskopu 29" SF 4/3 NO BSVM jedynie ta nie posiada cl033 i tylko na tej telewizor startuje jednak nie ma liniowosci po bokach ekranu wiec wiem ze nie jest to poprawny dobór elementów dla mojego kineskopu . Pomiar napięcia żarzenia kineskopu upewnia mnie co do poprawnosci zasilania 110v jedyny wycinek serwisówki z taką wartoscią podaje w załączniku
    Wiem ze bardzo zawile to tłumacze ale ktos kto zna tą płyte i dysponuje dokumentacją zrozumie mój problem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=567831#567831

0 7
  • #2 08 Kwi 2008 15:22
    flash_mm
    Poziom 20  

wsadz 510nf zamiast cl033

0
  • #3 08 Kwi 2008 15:36
    adamkody
    Poziom 12  

dzieki za zainteresowane ale chyba zle mnie zrozumiales to jest plyta w ktorej nie ma cl033 a wartosci pozostalych elementow sa inne niz w standardowym schemacie i wlanie ich oraz polozenia zwor potrzebuje jezeli masz schemat loku odchylania to w dolnym lewym rogu jest konfiguracja elementow do danego kineskopu w moich dokumentacjach niestety nie zostal ujety kineskop A80** czyli 34 cale 4/3

0
  • #5 08 Kwi 2008 16:34
    adamkody
    Poziom 12  

dzieki wielkie duzo mi to wyjasnilo nie rozumiem tylko dlaczego u mnie nigdy nie byl zamontowany cl033 ?? i co z zworami zwlaszcz jl933 zwor nie ma w zalaczniku od ciebie niestety masz moze wycinek schematu taki mniej wiecej jak ja wyslalem i oczywiscie czy moglbys sie nim podzielic

0
  • #7 08 Kwi 2008 17:12
    adamkody
    Poziom 12  

Dzieki to mi wiele wyjasnia mysle ze teraz sobie poradze poprzedni serwis ze tak sie o nim wyraze zamontowal elementy o calkiem innych wartosciach pasujacych raczej do odbiornika 16/9 a ze zaczely mu dzialac zabezpieczenia to je powylaczal Jak zrobie sprzecika dam znac.

Proszę uzupełnić treść tematu o skrótowy opis usterki/uszkodzenia pkt. 11 regulaminu. Popraw także pisownię. Zdania zaczynaj wielką literą.
    [_OBCY_]

0
  • #8 09 Kwi 2008 00:16
    adamkody
    Poziom 12  

Wielkie dzięki za pomoc Po uzupełnieniu elementów tv jest sprawny tzn wrócił do usterki poprzedzającej wizytę w poprzednim serwisie kod 25 :) ale z tym sobie szybko poradziłem dziwi fakt jak można tak naprawiać sprzęt ?? zrobic oby grał a dalej niech martwią się inni (dodana nie potrzebnie LL033 brak możliwości ustawienia geometrii dobranie wartości CL031 CL032 CL035 LL029 tak aby widoczny był cały raster wyłączenie zabezpieczeń )gratuluje pomysłowości takie rzeczy to tylko w erze albo Tomaszowie Mazowieckim :) Zazwyczaj to ja udzielałem porad wiec napisz proszę jak dodać ci punkty za pomoc Pozdrawiam PPHU VIDEOLAND PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo