Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L6,2 działa ale po przełączeniu w St-by Piszczy.

08 Kwi 2008 13:11 2108 10
  • Poziom 16  
    Philips 25pt4103/58 Uwalona była przetwornica.Linia ok.

Wymieniłem chyba wszystkie elementy w niej.Mostek,2szt 1ohm BF487 BF423 Diody 200V 15V 5,6V 12V rezystory wszystkie 0,125W ,P4n40 47uF/200V 2szt.33nF 2,2nf i inne tam kondensatorki.

Włącze TV i działa wszystko tak jak trzeba ale po pewnym czasie jak przełącze TV w stan czuwania to nagle zaczyna szarpać,zrywać synchro, obraz.piszczy przetwornica.Tak jak by przeciążona była.
    Zaraz wyłączam aby nie czekać na koncowy efekt.Zaszynają się smażyć rezystorki 1ohm w przetwornicy.
    Po chwili włączam włącznikiem i działa prawidłowo.i tak za każdym razem do póki nie wyłącze w st-by.
    Transoptory podmienione miejscami.Dławik w sterowaniu lini 15mH lekko pękniety ale on raczej chyba nie jest powodem tego stanu rzeczy.

podmieniony też BC368 ,BC337 w 5V tez wymnienony.Trafo raczej ok.

koledzy brak pomysłu ...pomóżcie.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Piszczy bo robi sie generator,szukaj.Wszystko jest opisane co i jak.Tymczasem.
  • Poziom 41  
    Witam.
    Gdzieś na elce czytałem post o tym chassis coś z podobną usterką ( chodziło o piszczenie ). Jak się okazało winny był transformator przetwornicy.
    Koszt takie transformatora jak się nie mylę to 5zł. więc warto by go wymienić.
    Ale z tym chassis zawsze były problemy w naprawie.
    Powodzenia.
  • Poziom 36  
    Grubas,nie pisz takich rzeczy,zadne trafo przetwornicy za 5 zl,ciekawa cena.Trzeba zmienic oba dlawiki R3100 100Ki poczytac na forum.Tymczasem.
  • Poziom 41  
    Napisałem, że to trafo do przetwornicy kosztuje 5zł., gdyż kolega z innego postu na temat tego chassis L6.2 napisał właśnie cenę tego trafka:
    cytuję jego słowa : "bardzo często powoduje to trafo sieciowe -wymieniałem na to już kilka sztuk koszt 5 zł a jaka cisza".
  • Poziom 36  
    Wlasnie, chodzi o to aby pisac posty przerobione przez siebie lub sprawdzone.Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam.
    Podłącz przetwornicę na sztucznym obciążeniu,spokojnie będziesz miał czas pomierzyć , poczekać co się dzieje i czy teraz piszczy.Zwracam uwagę na to,że czasem na sztucznym obciążeniu w związku z inną charakterystyką obciążenia mogą zaistnieć inne problemy np.nie startuje przetwornica lub nie będzie piszczeć a jest uszkodzona.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Koniecznie wymień dławik 5420 na 15uH.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Dosyć typowe uszkodzenie w tym chassis. Wymień tranzystor 7421 BC368 koniecznie z grupą C.
  • Poziom 16  
    Tranzystor wymieniony.dławik 15uH też.Trafo podmieniłem ale na China i ten sam efekt.
    Podmieniłem TDA8362 i nadal to samo.
    Już dziesiatki tych L6 robiłem ale ten dał mi popalić.Zabiorę się w przyszłym tygodniu za niego bo kolejka innych TV czeka na zrobienie.

Musze go zrobić!!! Klient powiedział cena nie gra roli :(

Dam znać jak poszło.

Dodano po 5 [godziny] 3 [minuty]:

Wróciłem do Oryginału BC368.
    Oryginał ma wzmocnienie β270 a ten który wstawiłem β370 tak ,że powinien pasować.no ale oryginał zawsze lepszy :).Ale pomierzyłem inny nowy zakupiony w sklepie i już miał tylko β140

Poza tym wstawiłem dławik nowy.Wcześniejszy miałem z wylutu.Po kodzie paskowym się zgadzała indukcyjność.

Zamontowałem BU508 na osobnym radiatorze.na razie testuje i jest ok.niewiele się grzeje.

Zobaczymy jak długo.:D
  • Poziom 16  
    TV gra juz miesiąc czasu i chyba będzie ok.
    Więc chyba z usterką trafiłem :)
    no i też mam mało punktów na ściągnięcie schematu więc piszę żeby się podzielić z wami informacjami. :)

Pozdrawiam: