Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.8 96r. 2x Airbag a euroscan

08 Kwi 2008 13:18 8462 25
  • Poziom 32  
    Jak skasować błąd poduszki w Opel Vectra B 96r. 1.8, podaje zasilanie 16pin minus na 4pin i linie k na 12pin, i wywala "no respond ECU", mam Euroscan i Visa 1,83. Czy da się skasować poduche tym fejsem może z jakimś innym programem, po zmianie pinu z 12 na 7 komunikuje sięz sterownikiem silnika w tym aucie, a z poduchami nie.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Spróbuj Opeltech2 ja kasowałem vectrę właśnie tym.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Producent zapewniał że się połączy, na obsługiwanych aut też jest. Mam powoli dosyć tego bubla, wiem że to nie profesjonalny fejs ale skoro ktoś twierdzi że robi to i to, i za niego płace to niech to robi. Ale czy nikomu nie udało się Euroscanem połączyć z sterownikiem Airbag w Oplu Vecctra B.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Co to znaczy
    LElectricfil napisał:
    należy dobrze wybrać czy airbab, czy SAB6

wybieram w Visie
    Opel > Vectra B > Airbag [do 01] > Airbag SAB6
    nie ma możliwości innego wyboru w Visie i wywala po długiej chwili "No respond ECU" czy udawało ci się połączyć w Vectrze B na Visie 1.83, czy na innym programie.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    "ziempiotr" ma rację w starszych modelach dobrze działa OPELTech2
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Mi kiedyś w omedze 99 udało się połączyc ale nie za pierwszym razem.(oczywiście euroscanem).Brak komunikacji może byc jeszcze spowodowany uszkodzeniem sterownika,albo poduchy po wystrzale.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Euroscan jest ok,tak jak pisał ktoś TECH 2 załatwi sprawe (problem tkwi w airbag a sab6).Miałem tak
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    saly napisał:
    Pisałem w tej sprawie do Viaken prosili odesłać Euroscana, w celu sprawdznia urządzenia.
    Ja też kiedyś wysłałem ale od VW i stwierdzili,że dobry ,że to ja mam żle sterowniki wgrane ,że w programie porty com i te sprawy ,odesłali spowrotem i co nie działa to nie działa ,nie łączy się z samochodem.Program porty widzi interfejsa też,ale nie łączy,a taki sam drugi interfejs też z Viakena tylko od kolegi łączy.Wyrzuciłem na śmietnik ,bo kolejne telefony nic nie pomagały,czy wy myślicie ,że oni naprawde to testują na samochodach tak jak piszą?Przecież to techicznie nie możliwe.
  • Poziom 32  
    Szczerze mówiąc to domyślam się że oni mają to w du..ie i wchodzą ci w tył...k do momentu kupna, a potem mają to gdzieś. Pracowałem przez wiele lat w serwisie autoryzowanym LG i tak samo się robiło ważne żeby klient był zadowolony, a jeśli nie jest, to musisz mu udowodnić że to jego wina żeby spadał.
    A teraz z innej bajki, miałem dzisiaj fiata bravo 1,4 i udało mi się połączyć z sterownikiem poduszek i silnika, w obu sterownikach były błędy które wykasowałem za pomocą euroscana. Podjąłem jeszcze raz próbę połączenia z Vectrą b z airbag i nic ani Airbag S ani Airbag SAB6. Spróbuje opisać problem i wysłać fejs do reklamacji, jak nie to pozostaje mi allegro i kupie coś pod opla i VW.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    nic nie wysyłaj euroscan jest ok (kiedyś ktos mi tak powiedział -czasami w elektronice są takie kwiatki--)zakup interfejs do vw a ja ci podeśle prog, opla na ten sam interfejs ,na pw podam ci kto i gdzie
  • Poziom 32  
    A jaki fejs proponujesz do VW i masz z nim dobre doświadczenia, ale chyba dam sobie spokój z Viakenem chciałem kupić coś od telwisu ale nie mieli, kiedyś też mieli w ofercie Euroscan. Kupiłem od nich willem AT2 i jest ok nie spotkałem się żeby nie robił czegoś co podali, zresztą jak napiszesz to fachowo doradzą, a viaken ma cie gdzieś.
    Podaj mi namiar albo nazwę czegoś do VW i opla, do poduch i drobnych pierdół.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Tak z ciekawości podłączałem wczoraj kilka opli do euroscana i tak'' opel Astra G 98, corsaB 98,Astra F 95,Vectra A 94 i wszystkie się połączyły z poduchami bez problemu.''Może u ciebie jakiś przypadek,albo sensor,albo coś w instalacji.A co do Opel tech2 to sprawdzisz tylko błędy i wykasujesz,nie odczytasz tym żadnych parametrów i tak naprawdę to się łączy z oplami od 96-99,powyżej nigdy mi się nie udało jakiś błąd transmisji czy coś wyskakiwało.
  • Poziom 32  
    Dzięki za ceną informacje, sprawdzę jeszcze na innym oplu i sam sterownik airbag w tym oplu, ale raczej działa bo kontrolka nachwile gaśnie i po chwili znowu się zapala, więc raczej nią steruje, może ma tylko problem z komunikacją. A czy euroscan ci czyta np parametry sterownika silnika, bo mi nie, nawet w innym aucie też nie.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    parametry czyta ,ale nie wszystkich marek.Opla bez problemu,ale np. starego VW z 92 nie ,ale to już chyba wina sterownika,a nowszych nie sprawdzałem bo vagiem tylko,ale myśę ,że powinien.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Mam nowe wiadomości:Reno megan z 2000 roku łączy się z poduszkami bezproblemowo.
  • Poziom 22  
    adam7009 napisał:
    Tak z ciekawości podłączałem wczoraj kilka opli do euroscana i tak'' opel Astra G 98, corsaB 98,Astra F 95,Vectra A 94 i wszystkie się połączyły z poduchami bez problemu.''Może u ciebie jakiś przypadek,albo sensor,albo coś w instalacji.A co do Opel tech2 to sprawdzisz tylko błędy i wykasujesz,nie odczytasz tym żadnych parametrów i tak naprawdę to się łączy z oplami od 96-99,powyżej nigdy mi się nie udało jakiś błąd transmisji czy coś wyskakiwało.

Witam, ja kiedyś bez problemu połączyłem się z Oplem Zafira 2003 2.0 DTI za pomocą Opel Tech2. Interfejs KKL od Viakena
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanko związane z interfejsem. Otóż dostałem interfejs do grupy VW a ja posiadam Opla czy istnieje możliwość przerobienia tego interfejsu? Z tego co sie zorientowałem to grupa VW potrzebuje dwóch lini K i L a mój opel tylko K. Z góry dziękuje.