Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 1,6benzyna 2000r - ESP adaptacja

08 Kwi 2008 13:30 11207 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Problem dotyczy ESP w tym samochodzie. Od czasu do czasu było ok, a czasem zapalała sie kontrolka na zegarach (standard jak czytałem tu na forum). Teraz świeci cały czas, podmieniłem już dwa czujniki G200 - (bo vag pokazał że jest uszkodzony właśnie ten). Moje pytanie czy jest konieczność adaptacji tego czujnika, jeśli tak to jak.
  • Poziom 12  
    vag comy i inne na PC
    po wymianie czujnika skrętu należy wykonać adaptacje czujnika sposób zależny od nr pompy abs

1 sprawdzasz ewentualnie ustawiasz kodowanie
    2 logowanie (xxxxx) zależne od typu pompy abs
    3 adaptacja kanał (xx) wartość (00) odpinasz wtyke i wykonujesz jazde próbną i jak jest ok to ESP samo gaśnie

lub kts czy fast box to pisze wykonaj adaptacje czujnika skrętu kół (enter)
    ustaw kierownice na wprost (enter)
    obróć kołem kierownicy 15 stopni w lewo i w prawo (enter) i po zabawie

jak coś więcej chcesz wiedzieć to podaj kod silnika nr pompy abs i typ skrzyni biegów i zacisków hamulcowych
  • Poziom 15  
    Nie chodzi mi o czujnik skrętu. G85 (jeśli dobrze pamiętam). Potem dokładnie sprawdzę numer pompy itd. i podam.
    Póki co dzięki za zainteresowanie

tu można sprawdzać kodowanie poszczególnych bloków.
    http://www.netech.dk/fr-teche.html
  • Poziom 15  
    Temat zamykam.

Podłączyłem pod VAS`a 5051 i krok po kroku sprawdzałem ten czujnik. Nie miałem pojęcia że musi być on włożony z powrotem w te same miejsce i zapięty blaszką. Nie robiłem tego ponieważ nie byłem pewien czy czujnik jest sprawny. Przez co byłe nie poprawne wartości bo 9m/s a powinny być -1,5 do 1,5m/s.
    Po tym trzeba zrobić adaptacje tak jak dla czujnika G85 czyli skręć koła w prawo, potem w lewo i podczas tego błąd się skasował.