Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Funai 2000A MKII - wymiana głowicy.

leminem 08 Kwi 2008 17:53 2207 8
  • #1 08 Kwi 2008 17:53
    leminem
    Poziom 9  

Witam,
    Z powodu braku pasma hiperband musiałem wymienić głowicę w telewizorze: Funai 2000A MK II. Telewizor miał oryginalnie głowicę "TUFNF3H-291" i nigdy nie były produkowane zamienniki z obsługą hiperband. Okazało się, że na płytce telewizora jest miejsce na wlutowanie głowicy nowszej z wejsciem antenowym typu RCA i kupiłem takową OSELTEKA o oznaczeniu:
    "KS-H-791 EA". Wszystko pasowało bez problemu, odlutowałem starą głowicę , kabel antenowy od płytki, zalutowałem miejsca po starej głowicy i wlutowałem nową w miejsce obok, a do gniazda rca dolutowałem antenę (ekran do obudowy, sygnał w środek). Wszystko pasowało a jednak odbioru tv niema. Ustawianie kanałów nic nie daje, cały czas niezmienny obraz (szum?) i brak jakiegokolwiek dźwięku. Dodatkowo zauważyłem, że niektóre przyciski przestały działać - tak na telewizorze jak i na pilocie. Po podłączeniu do euro dvd obraz odtwarzacza jest.
    Może potrzebny jest swego rodzaju "reset" telewizora albo coś w tym stylu? Pomóżcie.

Proszę na przyszłość starać się przestrzegać zasad regulaminu i pkt. 11. Tytuł tematu poprawiłem. [_OBCY_]

0 8
  • #2 08 Kwi 2008 18:12
    gamid
    Poziom 17  

Z doświadczenia nie miałem żadnych problemów z tymi odbiornikami , od kilku lat nie jestem już w tym temacie - przedewszystkim głowic .
    co mogę doradzić to sprawdz jeszcze raz tą głowicę.
    a w tym układzie skoro przestały działć ci przyciski to nie wina chyba tej głowicy ale procesora TMP214 lub 514- na ekranie wyświetlane są dziwne znaki OSD

0
  • #3 08 Kwi 2008 18:32
    dipol
    Poziom 33  

Z mojego doświadczenia objawy w/w świadczą o wadzie procesora (brak reakcji na przyciski,dziwne znaki na ekranie). Wlutuj z powrotem starą głowicę, zobacz jakie będą objawy.

0
  • #4 08 Kwi 2008 19:09
    leminem
    Poziom 9  

Nie wyświetlają mi się żadne dziwne znaki!!! A przyciski działają tylko nie wszystkie. Na przykład działa zmiana kanałów, ustawienia częstotliwości ale nie działa podgłaśnianie.

0
  • Pomocny post
    #5 08 Kwi 2008 19:15
    esiuabek
    Poziom 17  

W takim razie zmień zasilanie głowicy z 9 (oryginał) na 12V. W wtym celu po prostu wymień stabilę 7809, na 7812.

0
  • #6 08 Kwi 2008 19:31
    leminem
    Poziom 9  

Czy może być KA7912 (3-Terminal 1A Negative Voltage Regulator), bo ten w telewizorze jest "positive"? Przepraszam za moje wyjątkowo "fachowe" określenia :)

0
  • Pomocny post
    #7 08 Kwi 2008 21:16
    esiuabek
    Poziom 17  

jasne że może być. cokolwiek przed "7812". wstaw go w miejsce 7809 na płycie głównej. Kiedyś tam hen dawno robiłem takie zamiany i chodziło.

0
  • #8 08 Kwi 2008 21:18
    leminem
    Poziom 9  

Przepraszam, za późno zauważyłem swój błąd w poprzednim poście i poprawiłem oznaczenie jak już mi odpisałeś. Ten minusowy pewnie nie może być więc zdobędę plusowy. W telewizorze mam 9V więc pewnie masz rację.

Kolego nie zauważyłeś jeszcze mnóstwa błędów ortograficznych w swoich postach. Zdania zaczynaj wielką literą. To tak na przyszłość. Proszę o poprawienie w/g pkt. 15 regulaminu. [_OBCY_]

0
  • #9 09 Kwi 2008 13:23
    leminem
    Poziom 9  

Dzisiaj kupiłem stabilizator. Po wymianie wszystko działa jak najlepiej :D. Bardzo dziękuje koledze esiuabek za pomoc. P.S. Jak jest tu jakaś opcja "pomógł" to dajcie mi znać na PW jak to wkliknąć.

0