Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alternatywa dla paintbala

probo 14 Jan 2004 14:37 1404 4
Fluke Kamera Termowizyjna
    probo
    Level 11  
    No wiec tak...
    Interesuje mnie zbudowanie czegos takiego:
    w rurce (nie ukrywam ze chodzi o lufe karabinu... zabawkowego :> ) zmontowac jakis przekaznik optyczny ktory (po nacisnieciu spustu w karbinie) wysyla "impuls" do odbiornika, a gdy owy "impuls" dotrze do odbiornika, ten wydaje jakis dzwiek (najlepiej taki jak w alarmie samochodowym) + swiatlo (nikle, ale widoczne w ciemnosci). Zalozenie jest takie iz "impuls" ten mialby byc oczywiscie wysylany kierunkowo, do 60-80 metrow (no, chyba ze da sie zrobic aby byl wysylany na wieksza odleglosc nie tracac az nadto na jakosci "plamki"), a odbiornik mialby pole odbioru o srednicy 10 cm - 15 cm (umocowany na klatke piersiowa... ewentualnie pozostale czlonki :> [z umocowaniem juz sobie poradze :>)
    Nie wiem czym mialby byc ten "impuls". Dobrze by bylo aby to nie bylo zwyczajne swiatlo takie jakie daje latarka, ani swiatlo laseru (chodzi o zabawe w nocy). Jezeli nie da sie inaczej to rozumiem.

I teraz tak... jak za takie cos sie zabrac? Zupelnie nie mam pojecia co trzeba wykonac, jakich elementow uzyc, etc. Jestem zielony w tym temacie. Dlatego licze na Wasza pomoc :).

slyszalem od znajomego iz w sklepach sa juz gotowe takie przekazniki - wystarczy je w montowac w "bron" i gotowe, no ale wiecie jak to jest. Jezeli samemu sie zbuduje - wieksza satysfakcja :>

ps. ile by kosztlowalo wykonanie takiego "zestawu"?

pozdrawiam, probo
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    probo
    Level 11  
    no nie mowcie ze nikt mi nie pomoze? :( :(
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    Emil Gil
    Level 1  
    Wole swoje siniaki od jakiegoś tam sygnału..
    Ale pewnie nie chcesz placic za kulki... rozumiem.
    Nie wiem dokładnie jak to zrobić ale jeszcze pomyślę, też nie chce płacić.
    Spróbój z miniaturowym odbiornikiem radiwym na pilota:diode podczerwieni, zamień na tani laser podczerwieni( napewno GDZIEŚ są...) a czujnikami obwieś się jak chcesz...
    Problemem może być czas trwania sygnału pilota(<0.5sec.), ale przecież taka lufa nie lata:), nie ma odrzutu.
    Jeśli są gdzieś do kupienia takie zestawy to spróbój wszukiwarką military shop.
    Jeśli twoim hobby nie jest elektronika to odradzam jakiekolwiek schematy, napewno zawierają cyrówkę i wogóle ble..
    A laser widzialny w walce nocnej to samobójstwo, wiem coś o tym...
    emigil(malpa)wp.pl
    tutaj :> Emil Gil <ale nie wiem kiedy tu jeszcze zajrzę.

NARA!

(PREDI)
    probo
    Level 11  
    z tym odbiornikiem radiowym to nie taki glupi pomysl... z tym ze skad tu wlasnie wziasc TANI laser podczerwieni? (jezeli ktos ma namiary to prosze o kontakt :>)

z innej beczki, nie ma sensu zakladac nowego topicu wiec - takie wskazniki laserowe, szeroko dostepne maja dlugosc fali od 630 do 670nm - czy dalo by sie przerobic odbiornik ktory reagowalby na wlasnie taką dlugosc fali? (czy bedzie wtedy reagowal na normalne swiatlo czy tez nie?

schemat: http://dioda1.w.interia.pl/io/schematy/54.html
    probo
    Level 11  
    hmm a tak sobie mysle... są jakies BARDZO SILNE diody podczerwone? (jaka cena?) jezeli tak... to bym mial w sumie ułatwioną prace bo można zastosować jakiś układ optyczny aby wzmocnic to "światło" no i nadac mu postac kierunkową.

Tak, wiem, czepilem sie tego tematu - ale to wazne :>

To pomoze mi ktos w koncu czy nie? :) Przynajmniej jakies wskazowki...