Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tarcze w aucie

08 Kwi 2008 22:14 2438 9
  • Poziom 27  
    Witam.
    Kupiłem 4 miesiące temu tarcze lukas a klocki dali mi valeo, nie wiem czy to dobry układ ale teraz tarcze strasznie biją.
    Czy to wina klocków, czy może łożyska się tak grzały że uszkodziły tarcze.
    Chciałem oddać na gwarancji to powiedzieli że mogę je zostawić oni sprawdzą i jak uznają reklamację to oddadzą kasę.
    Problem w tym że przez 2 tygodnie nie będę miał auta.
    Czy nie powinni odrazu wymienić tarcz skoro sa na gwarancji.
    Na dodatek kazali dokładny protokół spisać dlaczego się uszkodziły i dokładne dane auta wraz z numerami silnika i nadwozia i ile km zrobiłem na nich plus stan licznika.
    Czy oni mogą przetoczyć tarcze i oddać, czy może w protokole napisać że nie zgadzam się na toczenie.
    Skoro się pokrzywiły to są wadliwe.
    Jak oddadzą kasę to jakie tarcze są warte zakupu, Te w miarę dobrze chamowały i nie piszczały.
    Ale w przeciągu 4 miesięcy zrobiłem 3 tyś km i tarcze zeszły z 20mm na 19mm, to chyba materiał jakiś lipny.
    Oby nie zwalili na klocki jak napiszę że tak mało km zrobiłem i tarcze tyle zdarte.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Witam.
    Tarcze są wentylowane, ale większość aut tak ma i jakoś nie problemu z skrzywieniem.
    Czy znaczy to że nie wolno jeżdzić po kałużach.
    Chcę się dowiedzieć czy mam je wymienić czy wogóle uznają reklamację czy lepiej przetoczyć bo teraz jak się zagrzały i schłodziły to będą twardsze i nie będą się krzywiły, więc może jednak warto przetoczyć.
    Pytam tutaj bo wiem że są tu ludzie co mają porządny łeb od tych spraw.
  • Poziom 20  
    Jeśli montowałeś po za warsztatem to prawdopodobnie nie uznają reklamacji.
    Czasami nawet firmom które sporo kupują nie uznają reklamacji.
    14 dni to maksymalny okres oczekiwania.
    Nie znam akurat tarcz Lukasa - osobiście polecam Brembo.
    Jaki to samochód ?
    Brat ma C5 kombi i niestety w lato po trochę szybszej jeździe i kilku ostrzejszych hamowaniach tarcze krzywią się same, w cięższych samochodach warto montować lepsze tarcze z zacięciem sportowym, ATE, Brembo.
  • Poziom 27  
    Jakie tarcze by kupić, w innych sklepach chwalą lucasa i jurida.

Moderowany przez MakroSerwis:

Po raz kolejny zwracam się z prośbą o poprawienie tematu tak, aby był zgodny z p.11 Regulaminu, wraz z podpunktami. Proszę nie kasować wpisów moderatorskich.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Tarcze do wymiany, żadne toczenie, nikt ci nie wymieni ich na reklamacji, dwie przyczyny: zły montaż (pokrzywione w trakcie montażu) lub to co napisał kolega LElectricfil czyli kałuża plus gorące tarcze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Cytat:
    epiej przetoczyć bo teraz jak się zagrzały i schłodziły to będą twardsze i nie będą się krzywiły, więc może jednak warto przetoczyć.

twardsze ?

prawdopodobny zly montaz - niewyczyszczona powierzchnia stykowa, pewnie sruby nie dokrecone zalecanym momentem.
  • Moderator Samochody
    invx napisał:
    Cytat:
    epiej przetoczyć bo teraz jak się zagrzały i schłodziły to będą twardsze i nie będą się krzywiły, więc może jednak warto przetoczyć.

twardsze ?

prawdopodobny zly montaz - niewyczyszczona powierzchnia stykowa, pewnie sruby nie dokrecone zalecanym momentem.

Jakie śruby ? Jakim momentem ?
  • Poziom 27  
    [quote="marcinelektronik"]Jakie tarcze by kupić, w innych sklepach chwalą lucasa i jurida.

Po raz kolejny zwracam się z prośbą o poprawienie tematu tak, aby był zgodny z p.11 Regulaminu, wraz z podpunktami. Proszę nie kasować wpisów moderatorskich

Tak więc Nie rozumiem czy zastosowanie pkt 11 regulaminu ma sens czy tylko w jednym aucie temat dotyczy, ta sama usterka może występować w wielu autach i bez znaczenia jest marka.

Ale jeśli tak ktoś pisze porady serwisowe to jest to VECTRA z 2003 roku.
    Co więcej może chcecie nr silnika i nadwozia czy może numer seri poduszki powietrznej.
    Za porady można sporo zarobić jak się podaje wszystkie szczególowe dane.

Jednak w niektórych tematach to bez znaczenia.

A może zbieracie kto jakie auta naprawia i sprawdzacie czy w jego warsztacie akurat naniesiono w książkę podatkową wpis.

Mając wszystkie dane nie widzimy problemu: że w aucie się to popsuło, ale widzimy: że to te auto się popsuło (jak mogło)

Mam nadzieję zę określiłem się jasno i każdy wie jak wygląda ten opelek.