Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2xSonic 15 cali pod Boschmanna PSX D2, pociagnie? warto?

09 Kwi 2008 00:27 2744 33
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie,posiadam cyfrowy monoblock jak w temacie, moc zmierzone przez kolege z forum to 1600w przy 1 ohmie. Do tej pory mialem dwie sztuki Lanzarow MAX PRO 15 cali z podwojna cewka w lacznej konfiguracji na 1 ohm, Glosniki zdecydowanie za slabe ,jeden spalony, drugi wymieniony na gwarancji na nowy,tego drugiego nowego nie podlaczam juz nawet w samochodzie,lezy i sie kurzy w domu,na sprzedaz jest :) Zastanawialem sie nad szeroko wychwalanymi Sonicami Car Powera ,z tym ze lacznie uda sie skonfigurowac z ich 2 ohm, wiec wzmak odda im mniej mocy,zakladam ze dostana polowe mozliwosci wydajnosci pieca. Lacznie cos okolo 800w :? Warto sie bawic w taka konfiguracje? Moze polecicie cos innego o tejze srednicy glosnikow,gdyz akurat mam taka juz zabudowe.
  • Poziom 20  
    Krotko i na temat:
    1.Psx d2 ma 1,5kw przy dobrym zasilaniu.
    2.Psx bedzie stanowczo za slaby do 2xsonic.
    3.Odradzalem ci te max-y ale sie uparles...efekty sa ;)
    4.Psx+Jeden Sonic
  • Poziom 29  
    dokladnie 2x sonic 15 = 2x psx d2

2x sonic = 2x sla 1500 (sla 3000 )

psx d2 ma kolo 1,2 kw przy 2 ohm to może coś 2x 12''

sonic 12 albo brutus, crunch, jbl 1222,

wiadomo ze najlepiej by było 2x 12''(15'') 2x 4 ohm

JBL 1222 400rms 1600max
    w 2 ohm dostaną po 600 watt cewki 3 cale można pomyśleć
  • Poziom 12  
    za mało zdecydowanie
  • Poziom 17  
    A znanym portalu aukcyjnym jest rockford hx2 15', konfiguracja 2x2ohm po 500W na cewke, ale wiadomo ze rockford może przyjąć więcej, może coś takiego spróbować.
  • Poziom 29  
    no to 2x psx d2 i dwa razy sonic 15

ale ostrożnie z gainem bo mozesz je popalić
  • Poziom 20  
    stefciob RF RFD 2115 ma wedlug producenta 600W rms mocy lacznej a nie zadne 2x500...chodz nie powiem napewno potrafi wiecej(vc 3'',xmax14mm,spl88dB,niski mms + niezly Bl)
  • Poziom 17  
    Sorry, za bardzo uwierzyłem opisowi na aukcji. Oczywiście _ige_ ma rację moc 600W. Tutaj link do danych jakby kogoś to interesowało

http://url.ceplus.pl/64
  • Poziom 19  
    Uparlem sie na Maxy,gdyz konstrukcyjnie mi odpowiadaly :) Moge z dwoch uzyskac wypadkowa impedancje 1 ohm,co jest optymalne pod piec cyfrowy.Nic innego na rynku nie ma sensownego.Zle nie sa,naprawde potrafia wytworzyc cisnienie.Tylko ze dzieki szerokiemu zawieszeniu,mozna uzyskac dosc duzy wychyl bez znieksztalcen dzwieku nie zauwazajac jak cewka za bardzo sie wychyla i sie przegrzewa. W innych glosnikach slychac pukanie,znieksztalcenia jak wychyl membrany ogranicza droge pracy cewki. A co innego polecicie z glosnikow aby wykorzystac potencjal D2 ? Jeden Sonic nie zalatwi sprawy,slyszalem iz te deklarowane 800W to tez rzecz teoretyczna,a na dodatek ponoc ostatni tani rzut tych glosnikow okazal sie z wadami fabrycznymi,i co tu poczac? Mam chrapke na Boschmanny AZX W 15 Nuke Takie sympatyczne potworki, bardziej wytrzymale od Maxow, moze slyszeliscie i ogladaliscie je osobiscie? Widzialem tylko filmiki jak ladnie pracuja. Dwa takie by zalatwily sprawe,ale nie chce byc pionierem w ich zakupie i odsluchu.

Dodano po 2 [minuty]:

Hmm,co do rockforda,to juz szukam...

Dodano po 6 [minuty]:

Gosciu ma na sprzedaz jedna stucke :) Jak juz jest po paru zawodach,to bym sie zastanawial...
  • Poziom 29  
    ciezka sprawa

szukać można crunch gp15d4 x 2

2x hertz es 300D (4x4 ohm sztuka) ale to są 12''

2 x RF p315d4
  • Poziom 21  
    Mario_Gdynia napisał:
    Jeden Sonic nie zalatwi sprawy,slyszalem iz te deklarowane 800W to tez rzecz teoretyczna,a na dodatek ponoc ostatni tani rzut tych glosnikow okazal sie z wadami fabrycznymi,i co tu poczac?

kolego z kad wiesz ze sa z wadami ?? jestem posiadaczem sonica z tej serii i jestem ciekaw czemuz to maja wady? (nie bylyby dopuszczone do sprzedarzy gyby takowe wady istnialy, myle sie?)

sory za ot ale jestem kosmicznie ciekaw o co chodzi...
    pozdro
  • Poziom 27  
    też jestem ciekawy kto to puścił taką plotkę :)
    śmieszy mnie coś takiego bo gdyby faktycznie tak było to podczas zakupu powinno się o tym powiedzieć. Jeżeli sprzedawca/producent zataił wadę fabryczną można domagać się zwrotu pieniążków.
    Puki nie ukaże się jakaś informacja od producenta nie brał bym do głowy takich plotek :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    greg-si napisał:
    też jestem ciekawy kto to puścił taką plotkę :)

pewnie alpierd ;)

a ja proponuje głośniczki ze stajni em phaser, oczywiście z używek, bo tanio chodzą ;)
  • Poziom 29  
    Mario_Gdynia szukaj cos ze stajni EQ np balls 15 sonic nie dorasta mu do piet pod wzgledem spl bo chyba taki widze cel w tym projekcie spore nateznie w aucie. Kup jeden pożądny przetwornik a nie przereklamowanego sonica z zawieszniem z detki od roweru. Ten głosnik jest slaby termicznie jak i mechanicznie i ta cena dobrze że spadła na 500zł na allegro bo 990 czy nawet 1100zł to stanowczo za dużo.

Empahsera tez polecam jak kolega wyżej.
  • Poziom 13  
    A jednak to prawda co do sonic15 gdzieś na innym forum też był ten temat poruszony że ost seria jest słaba na wytrzymałość i są to te tanie na allegro, a już miałem kupić takie dwie sztuki
  • Poziom 27  
    morcine napisał:
    ... gdzieś ...

Gdzie?! :) Kurde normalnie ludzie śmieszycie mnie :) Skoro gdzieś to wyczytałeś podaj namiary na tą osobę a ja z nią porozmawiam skąd ma takie informacje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    greg-si napisał:
    morcine napisał:
    ... gdzieś ...

Gdzie?! :) Kurde normalnie ludzie śmieszycie mnie :) Skoro gdzieś to wyczytałeś podaj namiary na tą osobę a ja z nią porozmawiam skąd ma takie informacje.
    Pozdrawiam

A ty mnie śmieszysz i to bardzo. Widzę, że jednak nie potrafisz, przyjąc do wiadomości, jakim głośnikiem jest, sonic. Miałem go testowałem oraz mogłem porównać z innymi przetwornikami. Jest to niska klasa głośnika, co wyszło w praktyce. Ale chyba już wystarczająco powiedziałem na strefie na temat sonica
  • Poziom 13  
    Jak tylko przypomnę sobie zaraz podam namiary bo niestety mam historię stron www w komórce na jedno otwarcie programu, dziś będę wysyłam maile do osób które kupiły tego taniego sonic15 ciekawe co odpiszą
  • Poziom 29  
    morcine napisał:
    Jak tylko przypomnę sobie zaraz podam namiary bo niestety mam historię stron www w komórce na jedno otwarcie programu, dziś będę wysyłam maile do osób które kupiły tego taniego sonic15 ciekawe co odpiszą

Tylko że wiekszośc kupiła te soniki by sprzedać drożej :lol:
  • Poziom 27  
    Cytat:
    Witam, ta plotka to oczywista bzdura rozpowszechniana przez firmę która do tej pory nie może się pogodzić z faktem, że marka Carpower zaczyna zajmować na rynku polskim właściwe sobie miejsce. Miejsce które od wielu lat zajmuje na rynkach Europy Zachodniej. Informuję, że promocje na nasze produkty zdarzają się regularnie i nie mają nic wspólnego z niższą jakością produktów, wręcz przeciwnie - mają na celu rozpropagowanie naszych urządzeń i pokazanie użytkownikom, że oferują
    wysoką jakość za rozsądne pieniądze. Wiemy, że boli to konkurencję coraz bardziej. Informuję z pełną odpowiedzialnością, że ŻADEN z głośników serii Sonic nigdy nie wrócił do naszego serwisu, nie odnotowaliśmy ani jednej reklamacji tego produktu. Zanotowaliśmy natomiast w historii sprzedaży JEDEN zwrot modelu Sonic-15, a przyczyną zwrotu było
    uszkodzenie głośnika w transporcie przez przewoźnika. Moje sprostowanie można umieścić w odpowiednim miejscu, jednocześnie
    będę wdzięczny za informację kto i gdzie rozsiewa takie plotki (ja mogę się jedynie domyslać).

pozdrawiam
    Kuba Boroński
    Product Manager
    Monacor Polska Sp. z o.o.
    ul. Jana Długosza 42-46
    51-162 Wrocław
    071/3209302
    e-mail: kuba(malpa)monacor.pl
    www.monacor.pl

Nie mam nic do dodania.
  • Poziom 20  
    Chwila chwila proponuje rozgraniczyc dwie sprawy bo robi sie zamieszanie.

To ze w sonic-u po jakims czasie robi sie bardzo miekie zawieszenie przez co traci na wytrzymalosci mechanicznej to wedlug mnie swiadczy tylko o tym glosniku i w zadnym wypadku nie jest wada fabryczna.

To ze jest slaby termicznie i mechanicznie nie jest wada fabryczna tylko on poprostu taki jest i tzreba brac to pod uwage przy jego kupnie.

Wda fabryczna to zupelnie co innego to np rozklejajace sie zawieszenie....
  • Poziom 29  
    _ige_ napisał:
    Chwila chwila proponuje rozgraniczyc dwie sprawy bo robi sie zamieszanie.

To ze w sonic-u po jakims czasie robi sie bardzo miekie zawieszenie przez co traci na wytrzymalosci mechanicznej to wedlug mnie swiadczy tylko o tym glosniku i w zadnym wypadku nie jest wada fabryczna.

To ze jest slaby termicznie i mechanicznie nie jest wada fabryczna tylko on poprostu taki jest i tzreba brac to pod uwage przy jego kupnie.

Wda fabryczna to zupelnie co innego to np rozklejajace sie zawieszenie....

No o to mi chodzi a mi każdy wmawia że to wada fabryczna :D

Dodano po 4 [minuty]:

greg-si napisał:
    Cytat:
    Witam, ta plotka to oczywista bzdura rozpowszechniana przez firmę która do tej pory nie może się pogodzić z faktem, że marka Carpower zaczyna zajmować na rynku polskim właściwe sobie miejsce. Miejsce które od wielu lat zajmuje na rynkach Europy Zachodniej. Informuję, że promocje na nasze produkty zdarzają się regularnie i nie mają nic wspólnego z niższą jakością produktów, wręcz przeciwnie - mają na celu rozpropagowanie naszych urządzeń i pokazanie użytkownikom, że oferują
    wysoką jakość za rozsądne pieniądze. Wiemy, że boli to konkurencję coraz bardziej. Informuję z pełną odpowiedzialnością, że ŻADEN z głośników serii Sonic nigdy nie wrócił do naszego serwisu, nie odnotowaliśmy ani jednej reklamacji tego produktu. Zanotowaliśmy natomiast w historii sprzedaży JEDEN zwrot modelu Sonic-15, a przyczyną zwrotu było
    uszkodzenie głośnika w transporcie przez przewoźnika. Moje sprostowanie można umieścić w odpowiednim miejscu, jednocześnie
    będę wdzięczny za informację kto i gdzie rozsiewa takie plotki (ja mogę się jedynie domyslać).

pozdrawiam
    Kuba Boroński
    Product Manager
    Monacor Polska Sp. z o.o.
    ul. Jana Długosza 42-46
    51-162 Wrocław
    071/3209302
    e-mail: kuba(małpa)monacor.pl
    www.monacor.pl

Nie mam nic do dodania.

Hehe no to właśnie ty powiedałes na strefie jak i jeden kolega z z tuning.pl że sonic jest wadliwy. Moim zdaniem tak jak IGE napisałe wyżej te glosniki poprostu takie są :) i nie mozna sie po nich spodziewac za dużo. Dlamnie koniec tematu.
  • Poziom 27  
    mike21 napisał:
    ... to właśnie ty powiedałes na strefie jak i jeden kolega z z tuning.pl że sonic jest wadliwy....

Kurde co Ty gadasz? Ja ani jednego stwierdzenia nie użyłem że ten głośnik jest wadliwy i wogóle tego głośnika nie oceniałem. To że napisał Tobie ktoś na innym forum że to jest wada fabryczna (przerwanie cewki) to już nie moja sprawa.
    Czepiłeś się mnie chłopie nie wiem dlaczego. Wrzuć na luz i pogódź się z tym że Ty sam świata nie zawrócisz i nie zniechęcisz rzeszy ludzi przekonanych do tego głośnika.
    To co dla nas jest podłogą dla innych może być sufitem...
    Jeśli masz coś jeszcze do mnie to wal na PW
    PS. Mail był wyłącznie z zapytaniem o ostatnią serię wypuszczoną po promocyjnej cenie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    greg-si napisał:
    mike21 napisał:
    ... to właśnie ty powiedałes na strefie jak i jeden kolega z z tuning.pl że sonic jest wadliwy....

Kurde co Ty gadasz? Ja ani jednego stwierdzenia nie użyłem że ten głośnik jest wadliwy i wogóle tego głośnika nie oceniałem. To że napisał Tobie ktoś na innym forum że to jest wada fabryczna (przerwanie cewki) to już nie moja sprawa.
    Czepiłeś się mnie chłopie nie wiem dlaczego. Wrzuć na luz i pogódź się z tym że Ty sam świata nie zawrócisz i nie zniechęcisz rzeszy ludzi przekonanych do tego głośnika.
    To co dla nas jest podłogą dla innych może być sufitem...
    Jeśli masz coś jeszcze do mnie to wal na PW
    PS. Mail był wyłącznie z zapytaniem o ostatnią serię wypuszczoną po promocyjnej cenie.
    Pozdrawiam

Hehe no właśnie tak najpierw mówiłeś jak głośnik padł to ewidentnie moja wina bo katowałem sonica "bo jak wszyscy wiedza ja katuje sprzęty" hehe co ty wiesz chłopie. :roll: potem nagle zmiana że pewnie sonic wadliwy tak jak już mi ktoś na innym forum napisał i ty to wyraźnie potwierdziłeś i do tej pory nie dasz sie przekonać jakim głośnikiem jest sonic. Nie chce nikogo nawracać miałem przykre doświadczenie z tym sprzętem i podzieliłem sie z tym na forum to cie boli? A może to że jak sie zraża to nie będziesz miał w tym interesu?? :D To ty odbij chłopie dla mnie to nic ciekawego a już na pewno nie w cenie 990zl i tyle jak ci sie nie podoba to sie nie odzywaj! Wal na pw?? hehe nie rozśmieszaj mnie:D Jak jesteś ograniczony tylko do sonica i nie widzisz innych sprzętów to już twoja sprawa. Koniec tematu
  • Poziom 11  
    Jestem za zamknięciem tematu bo OT zrobił się tu wielki ... ale i ja się wtrącę jeżeli dał Bóg kiedys się dorobię większej kasy i zamiast Sonika kupie sobie coś lepszego (czyt.droższego) to też bedę mówi aa sonik to badziewo ale to co mam teraz to hoho cudo nad cudem.Ale realnie jeżeli to taki słaby głośnik podajcie coś konkretnego w tej cenie i podobnych możliwościach
    ale dostepnych tu u nas a nie za "wielką wodą"?
  • Poziom 29  
    LukasX napisał:
    Jestem za zamknięciem tematu bo OT zrobił się tu wielki ... ale i ja się wtrącę jeżeli dał Bóg kiedys się dorobię większej kasy i zamiast Sonika kupie sobie coś lepszego (czyt.droższego) to też bedę mówi aa sonik to badziewo ale to co mam teraz to hoho cudo nad cudem.Ale realnie jeżeli to taki słaby głośnik podajcie coś konkretnego w tej cenie i podobnych możliwościach
    ale dostepnych tu u nas a nie za "wielką wodą"?

No właśnie Kto ci tu poiwe o czyms lepszym jak sonic jest uznawany za szczyt i nic innego nima bo sie boja kupic cos innego? Chodzi o to by za niska cene kupic dobry sprzęt to jest tak że większość sie ogranicza tylko do zakupów w polsce anie wiedzą jak łatwo jest sprowadzić sprzęt w dobre cenie z niemiec, UK czy nawet USA a okazji na Ebayu nie brakuje trzeba troche cierpliwości. To co unas jest uznawane za szczyt za granica jest to niska półka taka prawda. Ostatnio byly używane 2sztuki EQ balls 15 za 150$. Nowego HCCA 15 można kupic za 320$ nowy. Nie wspomne o wzmacniaczach czy tez subwooferach high -end nieraz ceny smieszne w porównaniu do cen w sklepie.
  • Poziom 29  
    pg audio gw1415 pro :D np jeżeli ma coś z tego co ja mam a wyglada na to ze ma to zrobi zadyme piękną

w cenie 990 zł coś by sie znalazło

ale w cenie 500 zł co teraz była faktycznie dobra oferta jak chodzi o polske podłaczałem sonic 15 pod sla 1500 dostawał wgranicy 1 kw i było bardzo ładnie ale faktycznie bardzo martwi zawieszenie

teraz Pg chodzi z sla 3000 i jest hoho duzooo lepiej mocniej niż sonic 15 i potrafi sobie poradzić z bitem szybszym bardzo twarde zawieszenie górne

dostaje 1.5-18 kw dwa aku i głośnik sie nie poci jest pięknie a dużo ludzi myślalo ze to alpierd innego pokroju

trzeba szukać kolega wyrwał ostatnio RF 15'' 2x4 ohm 2x 500 rms

ale firma to nie wszystko :D
  • Poziom 11  
    mike21 ja sie z Tobą zgadzam na ebay.com jest dużo lepszego sprzetu w tej cenie no ale nie każdemu uśmiecha ten rodzaj kupna i pozostaje polski rynek a jaki on jest każdy wie .
    Cytat:
    anie wiedzą jak łatwo jest sprowadzić sprzęt w dobre cenie z niemiec, UK czy nawet USA

Ja nie wiem i nie mam takowych kontaktów , i jak mam ich szukac w necie??? i wierzyć polskiemu pośrednikowi na słowo że wszystkim się zajmie??Nie mówie że sonik jest genialny ale napewno za około 500 zł nic podobnego i nowego w Polsce nie kupie.
  • Poziom 29  
    LukasX napisał:
    mike21 ja sie z Tobą zgadzam na ebay.com jest dużo lepszego sprzetu w tej cenie no ale nie każdemu uśmiecha ten rodzaj kupna i pozostaje polski rynek a jaki on jest każdy wie .
    Cytat:
    anie wiedzą jak łatwo jest sprowadzić sprzęt w dobre cenie z niemiec, UK czy nawet USA

Ja nie wiem i nie mam takowych kontaktów , i jak mam ich szukac w necie??? i wierzyć polskiemu pośrednikowi na słowo że wszystkim się zajmie??Nie mówie że sonik jest genialny ale napewno za około 500 zł nic podobnego i nowego w Polsce nie kupie.

Kolego po pierwsze 500zł to chwilowa cena on normalnie kosztuje 990zl nie oszukujmy sie. Jakie kontakty zakładasz konta i to wszystko ja sprowadziłem wiekszość swoich klocków i wszystko było Ok i zdziwił bys sie bardzo ile one mnie kosztowały :)