Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Dual 1246 - dobór odpowiedniej igły - porady

09 Kwi 2008 19:24 3779 9
  • Poziom 19  
    Witam!

Przypomniałem sobie, że kupiłem dwa lata temu gramofon chciałbym go ruszać gramofon to dual 1246 mam prośbę gdyby ktoś mi powiedział, jaka tam przychodzi igła :cry: na koszyczku nie ma otworów tylko taka blaszka do przekręcania i 4 blaszki na stykach podejrzewam, że igła wyprowadzenia musi mieć w jednym rzędzie.

Pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    Na Allegro znalazłem taki gramofon z igłą DN 236 DUAL. W zasadzie igła może być taka jaką dostaniesz tylko musi być mechanicznie dopasowana do uchwytu. Można też całe ramię wymienić z takim uchwytem jakich igieł najwięcej jest na rynku lub jakie Ci się spodobają. Można także dopasować uchwyt do posiadanej igły.
  • Poziom 19  
    Jak bym miał dziury w koszyczku to bym się nie martwił o igłę, bo prawie każdą bym założył, ale nie mam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Doktor5 napisał:
    Jak bym miał dziury w koszyczku to bym się nie martwił o igłę, bo prawie każdą bym założył, ale nie mam.

Potrzebujesz chyba czegoś, co się nazywa TK-184. Por zdjęcie poniżej.

Gramofon Dual 1246 - dobór odpowiedniej igły - porady

Do tej przejściówki mocujesz standardową wkładkę z igłą za pomocą dwóch śrubek i umieszczasz przejściówkę w koszyku na końcu ramienia.

GM
  • Poziom 19  
    O właśnie to! tylko gdzie to kupić???
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Bywają dostępne na Allegro.

GM
  • Poziom 19  
    Mam kompletny Haedshell do Dual`a z wkladka DMS 220 i igla DN 221. Stan idealny.