Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 96r - immobiliser

menada 09 Apr 2008 20:20 16809 15
    menada
    Level 2  
    Problem wydawałby się typowy, przestudiowałam dziś dokładnie tematy dotyczące usterek immobilisera w megance, znane są mi już pojęcia kod VIN, kod serwisowy i plip :), ale...... chyba mam nadal duży problem.

Ok, ok - przechodzę do rzeczy. Było tak:
    Wsiadłam rano do auta, przekręcam kluczyk....cisza. No tak, zapomniałam wczoraj kliknąć plipem. Wyciągam kluczyk ze stacyjki, klikam raz (zamykanie), klikam drugi (otwieranie), kluczyk do stacyjki i.... CISZA !!!! Zepsuł sie kluczyk, zawiesił immo ? Ki diabeł ? Sytuacja taka przydarzyła się podobno wcześniej (nie mi jednakże) i wystarczyło użyć drugiego klucza. Niestety tym razem na nic się to nie zdało. Klikanie, próby odpalenie nic nie dają. Gwoli jasności zamek centralny działa bez zarzutu, za to nie da się drzwi pozamykać kluczem, ani od strony kierowcy ani pasażera (nie wiem czy to ważne, ale kto wie).
    Kolejna czynność: znalezienie elektrody, studiowanie postów, jest rozwiązanie - radość :), przeszkoda: kod serwisowy :(. Dzwonię do Renault Jasiak we Wrocławiu i chcą za kod 100 zł !!!! Szukam dalej na forum, jest zdjęcie i info, że kod jest w plipie. Radość :). Pędż z pracy do garażu (a nuż mu przeszło i odpali ;), przyglądam i ..... to ustrojstwo (czytaj: dioda) wcale NIE MIGA (a wszystkim w podobnych przypadkach szybko migała) tylko dłuższą chwilę świeci się cięgiem na czerwono, a potem gaśnie :(
    Myślę nic to, idę do domu, rozkręcam kluczyk i..... S, cyfra, cyfra,N, cyfra. Znaczy kolejna klapa, to nie ten kod :(

Szlag mnie jasny trafia jak pomyślę sobie, że mam jutro zapłacić tym łobuzom z serwisu stówkę za kod, kiedy wiem, że w porządnych serwisach dają go za darmo albo za 40-50 zł, bo za 100 zł to mogę zawołać sobie lawetę.

Pytanie czy ten kod będę mogła w ogóle zastosować jeżeli to światełko nie miga? Jeśli dam stówkę, wklepię kod i zastosuję wskazówki z pliku rafio to przynajmniej sprawa będzie załatwiona, a jeśli zapłacę za kod i nie będę w stanie odblokować immobilizera to i tak skończy się na lawecie :evil:

Jeżeli przebrnęliście przez ten post to dobrzy z Was ludzie, więc bardzo proszę jeszcze o mądre rady i wskazówki :please:
    andiRT
    Level 18  
    Witaj.Całkiem zwięzły i krótki tekst jak na women :).Posłuchaj,jeśli mówisz ,że po przekręceniu kluczyka cisza to wychodzi na to że padł Ci rozrusznik,bo jak sama piszesz auto reaguje na polecenia pilota,czyli zamyka i otwiera.Gdyby walnięty był immobilizer rozrusznik by kręcił a silnik nie dał sie uruchomić.
    User removed account
    User removed account  
    autoas
    Level 42  
    Chciałbym się podpiąć pod temat - u mnie taki problem - pilot nie działa i trzeba za każdym razem przyciskać na ten przycisk centralnego aby wprowadzić kod i odpalić auto i tu moje pytanie czy można by gdzieś podać na stałe plus tak aby oszukać, że niby stacyjka włączona i immo się by nie włączyło? Bo już jestem zmęczony tym klikaniem :cry:
    User removed account
    User removed account  
    menada
    Level 2  
    andiRT, wczoraj po przeczytaniu Twojego postu skojarzyłam, że faktycznie wcześniej, kiedy zdarzało mi się zapomnieć o immo, po przekręceniu kluczyka słychać było cichy "wiatraczek", a tym razem kompletna cisza.
    Rano, pogodzona z myślą o wymianie rozrusznika (na pewno nie w nieprzyjaznym serwisie) tradycyjnie poszłam do megana i.....odpalił !!!!

Czy może ktoś ma pomysł co to mogło być ??? jechać do jakiegoś warsztatu i diagnozować, czy poczekać aż znów odmówi posłuszeństwa ?

Czy ktoś mógłby polecić jakiś warsztat we Wrocławiu przyjazny dla renówek ?
    autoas
    Level 42  
    Tak właśnie potrafi reagować uszkodzony rozrusznik (kłopot ze szczotkami) teoretycznie najlepiej mieć autko z usterką włączasz rozrusznik i jeśli cisza to trzymasz i druga osoba powinna stuknąć w niego i jeśli zaskoczy (zacznie kręcić) to ewidentnie jego wina i do roboty z nim (taka jedna z możliwych porad)
    Oczywiście klemy, masy i inne "śrubki" po dokręcane i sprawdzone :!:
    mczapski
    Level 39  
    Niewiasto!. Co oznacza owa cisza po przekręceniu kluczyka? Czy chodzi o brak reakcji rozrusznika, czy coś innego? a poza tym po przekręceniu kluczyka występują (powinny) także inne objawy. Akurat trochę nie jestem obyty z Megane 1996, ale jakieś wskaźniki muszą reagować.
    andiRT
    Level 18  
    Nie pamiętam gdzie w Twoim Renaulcie jest rozrusznik,chyba z tyłu silnika w okolicy przegrody.Postukaj po nim delikatnie i spróbuj odpalić.Sprawdz ew.masę silnika,bo to też może być przyczyna.Nie wiem jak u Ciebie,ale ja taki rozrusznik naprawiam za ok.120 złociszy.(demontaż i wymiana szczotek ew.bieżni plastikowej).A więc klucze w dłoń i do roboty,dasz radę:).Albo poprostu zleć to babranie jakiemuś mężczyżnie,jakiegoś pewnie "chodujesz":):):)
    ARTURG14
    Level 19  
    Rozrusznik nieciekawie się wykręca.Immo usunę (w megance ciężko ,bo trzeba wycinać w gumie 2 godz, wlutować podstawke i zaprogramować tms-a
    User removed account
    User removed account  
    skalin
    Level 12  
    to ja się podłącze jeśli można - wg mnie rozsypała się stacyjka - tak jak u mnie - po przekręceniu raz nie powinno być cicho tylko powinna zaświecić się całachoinka i ruszyć nawiew - jak włączony - ja bym na piwrwszy ogień oblookał stacyjkę. Moja padła klasycznie ze 3 dni temu nie odbijało po załapaniu rozrusznika z dziś po powrocie (300km od domu) kluczyk został w stacyjce i nic się nie włącza. pewnie się rozsypała całkowicie....
    Jakieś pomocne uwagi?
    idę dłubać - jutro rano do pracy miałem pojechać......
    Pa7aK
    Level 14  
    andiRT wrote:
    Witaj.Całkiem zwięzły i krótki tekst jak na women :).Posłuchaj,jeśli mówisz ,że po przekręceniu kluczyka cisza to wychodzi na to że padł Ci rozrusznik,bo jak sama piszesz auto reaguje na polecenia pilota,czyli zamyka i otwiera.Gdyby walnięty był immobilizer rozrusznik by kręcił a silnik nie dał sie uruchomić.

Nie prawda. To zalezy jakie immo, jakie auto...
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pa7aK wrote:
    andiRT wrote:

Nie prawda. To zalezy jakie immo, jakie auto...

Po co piszesz takie bzdurne posty, masz markę i model samochodu. Piszesz, żeby pisać??? Chcesz błysnąć, zachwycić nas wiedzą??? Kolega, którego cytujesz napisał poprawnie.
    Agata8629
    Level 2  
    Witam,
    tak sobie czytam to forum i czytam i chyba powoli zaczynam rozumieć co się dzieje z moim autem... ale może jeszcze nie do końca....
    jak to typowa kobieta nie do końca rozumiem co się stało i liczę na pomoc a nie na krytykę i nabijanie się...
    Jakiś czas temu zauważyłam ze cieknie mi z dachu woda czy to po deszczu czy po myjni... ale jakoś nic się nie działo
    ostatnio po intensywnym myciu <chyba> auto przestało palić.. w sumie rano odpalił ale po postoju już nie chciał nie działa ani jeden ani drugi kluczyk mimo ze diody się świecą na czerwono... problem w tym ze od czasu do czasu łapie sygnał ale później znów przestaje...objawia się to tym, że po naciśnięciu kluczyka otwiera się centralny...we wszystkich przypadkach świeci się ta dioda na kluczyku... nie wiem czy wystarczy przeczyścić styki... a może coś się dzieje z komputerem?? chciałabym mieć jakiekolwiek pojecie zanim zawiozę go do mechanika a ten mi wymieni cala centralkę bo powie ze tak trzeba;)
    pozdrawiam

ps. może jest ktoś z Legnicy lub okolic kto się tym zajmuje
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Typowa usterka, zacieka przy antenie, do poprawy płytka odbiornika sygnału o ile masz podczerwień. Polecam szybko to zrobić, póki działa.