Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

antena naziemna 12V + wyjście tunera sat

09 Apr 2008 21:45 2300 15
  • Level 15  
    Czy można te sygnały spiąć razem ?? Chodzi mi o spięcie wyjścia antenowego tunera sat oraz anteny naziemnej zasilanej zasilaczem 12V
  • Helpful post
    Level 32  
    Połączenie w taki sposób jest niemożliwe.

Pozdrowienia.
  • Helpful post
    Level 27  
    Niedopasowanie kabli, niedopasowanie sygnałów - to źle brzmi, działać będzie jeszcze gorzej...
  • Level 15  
    a da się to sumować jakimś sprzętem ?? urządzenie saperujące
  • Helpful post
    Level 43  
    Bardzo przepraszam drodzy poprzednicy, ale cóż właściwie przeszkadza według was???
    Wystarczy zwykły sumator /górnolotnie to nazywając/.

345, wytłumacz tylko po co? Co właściwie chcesz osiągnąć? Przecież jeśli antenę naziemną podłączysz do tunera to na jego wyjściu antenowym masz wszystko.
  • Level 15  
    tak
    ale brak tvn i chce włączyć sygnał na reszte

tzn. 4 kanały ziemne + tvn z satelity aby był dostępny w instalacji

dodam że ma to być analogowy tvn
    modulator jest w tunerze
  • Helpful post
    Level 32  
    Ja zrozumiałem, że parabolę chcesz podłączyć razem z tą anteną. Tu istotnie, tak, jak pisze mirex, wystarczy sumator. Sorry.

Pozdrowienia.
  • Level 15  
    ale jaki sumator ? aktywny - pasywny ?? jakiś model może ktoś podpowie ??
  • Level 15  
    3 telewizory które mają odbierać sygnał tv-sat(tvn) oraz naziemne
  • Helpful post
    Level 32  
    Pasywny powinien wystarczyć. Trzeba ustalić doświadczalnie.

Pozdrowienia.

No na 3 TV, to już gorzej. Pewno jeszcze duże odległości?
  • Helpful post
    Level 27  
    mirex wrote:
    Bardzo przepraszam drodzy poprzednicy, ale cóż właściwie przeszkadza według was???
    Wystarczy zwykły sumator /górnolotnie to nazywając/.

Co przeszkadza?! Choćby zasilanie diseq na kablu do czaszy.
  • Helpful post
    Level 43  
    345, jeszcze raz Ci tłumaczę - skoro tuner ma modulator i wejście anteny naziemnej to na wyjściu tunera masz i TV naziemną i ustawiony program satelitarny. Modulator w tunerze robi za sumator.
    Teraz tylko wystarczy na kabel wyjściowy z tunera dać trójdrożny rozgałęźnik i kable do 3 TV. Zwykły, pasywny może się nie sprawdzić. Te 5-7dB tłumienia to może być za dużo. Spróbować można.
    Jaki aktywny? Nie wiem co tam jest w najbliższym sklepie w smietniku.
    Każdy powinien się sprawdzić.

AnnoDomi, weź i przestań! Dalej nie wiesz o co chodzi?
  • Helpful post
    Level 27  
    Ok, doczytałem się - że chodzi o WYJŚCIE z tunera sat i do tego dołączenie anteny naziemnej.

Dzięki mirex, już wiem :) Zasugerowałem się instalacjami na dachu... skojarzenia to przekleństwo...

345 - rozgałęźnik wystarczy - pasywny także jeśli sygnał będzie wystarczający dla 3 odbiorników, jeśli nie to aktywny będzie konieczny - próba da odpowiedź. Te kilka złoty na pasywny można poświęcić, jeśli się nie przyda to na półkę i podłączyć aktywny.
  • Level 15  
    tzn. w tym momencie aktywny już działa. chodziło mi tylko czy się sygnały nie pogryzą i czy coś się nie spali
  • Helpful post
    Level 32  
    Nic się nie stanie, chyba, że podłączysz do konwertera, jak wcześniej źle zrozumiałem.

Pozdrowienia.