Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy potrzebny rozdzielacz aktywny?

10 Kwi 2008 00:07 2828 7
 • Poziom 9  
  Witam, sorki, że w tym dziale ale temat jest najbardziej do niego zbliżony. Oto mój problem mam sygnał tv z kablówki, kabel jakiś 20metrów dochodzi do cyfrowego tunera i po euro do tv. Tuner na wyjście antenowe analogowe na drugi odbiornik. Ja potrzebuję podłączyć ten sygnał do tv który jest dopięty do cyfrowego tunera ( czasami cyfrowy przekaz wysiada, do VCR i do drugiego tv oddalonego jakieś 8 metrów. I terz pytanie jak to zrobić i czy potrzebny jest mi rozgałęźnik aktywny czy wystarczy pasywny. Dodam że na tym drugim tv z sygnałem analogowym obraz ma trochę zakłóceń. Prosze o podanie nazwy rozielacza jakiegoś dobrego?

  Pozdrawiam
  Raf44
 • Specjalista elektryk
  Może narysuj o co chodzi, bo ja nie zrozumiałem ..
  pzdr
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  Teraz jaśniej ;)

  VCR - korzystasz i nagrywasz? jeśli tak wykorzystaj przelotkę video - czyli w miejscu "Co tu wstawić" wstawiasz rozgałęźnik 1/2 (poszukaj Tratec, Telmor, Multiline) koniecznie na wtyki typu "F" Od rozgałęźnika jedno wyjście na drugi pokój, drugie wyjście na video, z video do tunera cyfrowego i dalej na TV.

  Sprawdź także wszystkie Twoje połączenia, tzn wtyczki - głównie do drugiego TV, w zasadzie sygnał z kablówki powinien wystarczyć na 2 TV, ale może być także sytuacja, że jest zbyt słaby - wtedy jednak na obydwu TV przy poprawnie wykonanej instalacji widziałbyś "zaśnieżony" obraz.
  pzdr
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź :) a te rozgałęźniki to pasywne rozumiem :)
 • Specjalista elektryk
  Tak jak pisałem, zależy od poziomu sygnału, rozg. aktywny może nawet pogorszyć obraz, bez metody "prób i błędów" lub pomiaru sygnału miernikiem ciężko na odległość stwierdzić.

  PZdr
 • Poziom 9  
  Sorrki za dręczenie :) ale jak zmierzyć poziom sygnału miernikiem?
 • Specjalista elektryk
  Miernikiem antenowym - miałem na myśli, jeżeli taki posiadasz to pewnie będziesz wiedział jak ;)
  pzdr