Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Sony SLV-E90VC - brak obrazu z taśmy

bodek111 10 Apr 2008 00:21 1617 2
    bodek111
    Level 14  
    Witam.

Mam taki przypadek z tym magnetowidem, że obraz mam z tunera , a nie mam z taśmy (głos stereo jest). Doszedłem do tego, że przyczyna usterki tkwi w płycie z metalową puszką (Head Amp/Video) , która jest zaraz za dyskiem i jest wkładana na dwóch złączkach w płytę główną. Po wymianie tej płyty na inną z drugiego magnetowidu wszystko jest prawidłowo (jest obraz i dźwięk).
    Może ktoś miał taki przypadek i wie do czego w tej płytce się przyczepić, bo kondensatorów tam jest za dużo żeby wszystkie wymieniać, a tranzystory smd są z nietypowymi oznaczeniami i niebardzo wiem w jakim rejonie tej płytki szukać.
    Objaw jest taki jakby wzmacniacz wizji nie działal, bo podczas odtwarzania na ekranie nie ma śniegu, a jedynie blade tło ze słabo widocznymi pasami pochylonymi w prawo. Gdy ręką nieco przytrzymuję dysk to pasy przechylają się w lewo.
    Może ktoś podpowie do czego można by się przyczepić w tej płytce, bo już nie mam pomysłów.

Pozdrawiam
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Na tej płycie (RV-33) znajduje się przedwzmacniacz głowic zintegrowany z torem przetwarzania Video. Opis usterki sugeruje złą pracę przewdzmacniacza (IC801). Należy sprawdzić zasilanie bezpośrednio na wyprowadzeniu scalaka HA11819. Dalej - wymienić k.elektr. w zasilaniu SW 5V i 12V na tej płycie. Może również źle pracować procesor Y/C (IC001), wtedy pozostaje wymiana kond. wokół niego, ew. sprzęgających.
    Ps. Trudny moduł do naprawy.
    bodek111
    Level 14  
    W końcu zmobilizowałem się i wymieniłem wszystkie elki na tej płytce ale nic to nie dało, dalej bez zmian. Nie mam schematu więc nie wiem gdzie to zasilanie 5V i 12V sprawdzić.