Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Urmet MIWI 1132 na dwóch przewodach - jak?

m.polo 10 Kwi 2008 10:00 8730 2
  • #1 10 Kwi 2008 10:00
    m.polo
    Poziom 14  

Witam !!
    Po pierwsze.. szukałem, ale nie znalzałem..
    Otóż mam następujący problem - znajoma ma u siebie w bloku domofon.. Jest tylko taki problem, że działa wyłącznie otwieranie drzwi - nie działa dzwonek, ani też nie przekazuje dźwięku. Wcześniej była zamontowana inna słuchawka, niestety nie wiem jaka i wtedy było wszystko ok.

Obecnie jest jak w temacie - Unifon MIWI 1132.
    Problem jest taki, że wersje minimalistyczne jakie znalazłem na forum, to instalacja domofonu na 4 przewodach.. a tutaj ze ściany wychodzą tylko dwa :/ Spec od domofonów twierdził podobno, że trzeba coś zmostkować, ale 'nie miał czasu'...
    Rozebrałem słuchawkę, są tam następujące styki:
    1 - linia głośnika,
    2 - linia mikrofonu
    6,10 - masa (połączone)
    9 - linia elektrozaczepu
    CA - wywołanie..

Owe dwa przewody są obecnie podłączone do CA i 9. Tak jak pisałem - na tym zestawieniu można tylko otwierać drzwi i to pod warunkiem że słuchawka jest odwieszona...
    Pytanie - czy da się, a jeśli tak to jak - zrobić, żeby działało..
    Jak będę tam następnym razem postaram dowiedzieć się czegoś na temat samej centralki, bo to pewnie też jest ważne ;-) Ale podobno jest to jedyny domofon od powstania bloku, czyli ok. 20 lat?

Proszę o pomoc, jeśli dowiem sie czegoś więcej będę pisał :)

PS. Lub może jaka inna słuchawka będzie działała ;-)

0 2
  • #2 10 Kwi 2008 11:09
    irkor
    Poziom 27  

Myslę, że nie możesz nic zrobić.
    Proszę zastosować URMET 1137/1 lub CYFRAL.
    No, ale co najważniejsze dowiedz się jaki domofon jest zainstalowany w tym bloku

0
  • #3 10 Kwi 2008 15:36
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

W tego typu unifonach rzeczywiście czasem trzeba coś zmostkować, ale nie dotyczy to instalacji tej, o której jest mowa, czyli dwu-przewodowej.
    Przypuszczalnie w bloku jest stary domofon "Cyfral". Tam rzeczywiście unifony były na dwie żyły, ale miały trochę rozbudowany układ. Poniżej przykład takiego unifonu.
    https://obrazki.elektroda.pl/40_1207834183.jpg
    Obecnie co raz częściej spotykamy instalacje domofonowe cyfrowe i tam również są tylko dwie żyły do każdego abonenta.

0