Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nad 319 - "pyka" mimo "miękkiego" startu

10 Kwi 2008 10:14 4135 2
  • Poziom 9  
    Witam, od niedawna posiadam owy wzmacniacz, zauważyłem jednak, że przy wyłączaniu go, z lewego głośnika słychać pyknięcie. Jak przeczytałem w instrukcji funkcja Protect mode, powinna eliminować ten efekt, zarówno podczas włączania, jak i wyłączania. Czy taka usterka, w niepodważalny sposób wskazuje na problem w tym układzie? Czy przyczyna może tkwić gdzie indziej? Ponieważ jestem totalnym laikiem potrafiącym posługiwać się jedynie lutownicą i ślubokrętem, to czy byłby mi ktoś w stanie powiedzieć co ewentualnie miał bym wymienić.

Pozdrawiam i proszę o radę
  • RenexRenex
  • Poziom 35  
    Jak głośne jest to pyknięcie czy taka sytuacja ma miejsce tylko w czasie wł czy w czasie pracy również ? Zakładać można że to nic wielkiego jakieś styki pomiędzy układami ewentualny zimy lut generalnie nic wielkiego
  • Poziom 9  
    To pyknięcie słychać tylko podczas wyłączania, jest dosyć ciche, choć jego głośność ulega zmionom (czasami ledwo je słyszę, czasami jest wyraźne i chyba jest to także zależne od ustawienia potencjometra głośności). Zauważyłem też, że wzmacniacz musi trochę popracować (parę minut) żeby ono wystąpiło. Jeżeli włączę i szybko wyłącze - pyknięcia brak...
    Czy to może być związane z przekaźnikiem?