Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

za duży płomień w piecyku Vaillant

10 Kwi 2008 11:15 3065 9
  • Poziom 13  
    Łazienkowy gazowy ogrzewacz wody Vaillant MAG 250/7 TZW PB na gaz propan butan. Problem jest taki że na krańcowych rusztach płomień jest bardzo duży(wysoki na 12-15 cm) i żółty (ostatnie dwa z lewej i prawej) a środkowe są OK tzn. wysokość płomienia około 4 cm i płomień jest niebieski. Zasilałem gazem propan-butan oraz samym propanem , efekt jest taki sam.
  • Poziom 33  
    Czy tak było zawsze?
  • Poziom 13  
    Na początku było dobrze.Od kiedy tak jest - nie wiem bo te płomienie są po bokach i nie widać ich na pierwszy rzut oka ale napewno są już pół roku.
  • Poziom 33  
    Na początek trzeba zdemontować palnik i bardzo dokładnie wyczyścić.
    Chodzi o to, że w samym palniku w środku lubi osadzić się kurz, który ciężko jest usunąć.
    Przydatny jest kompresor albo dobry odkurzacz.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może ciśnienie gazu jest za małe i na środku dobrze dmucha a na bokach już brakuje. Czasami mógł się uszkodzić reduktor ciśnienia. Czy jest to duża butla czy małe butle? Pozdr Adam
  • Poziom 13  
    Małe butle i trzy różne reduktory a gaz z BP.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ile lat może mieć to urządzenie? Może się już wypaliły takie blaszki na palniku? Dobrze byłoby zmierzyć ciśnienie gazu no i przeczyścić tak jak radzi Don. Pozdrawiam Adam
  • Poziom 33  
    Wyczyścić, to podstawa.

• Moderator na urlopie...
    Na pewno brudny palnik - mały dopływ powietrza do spalania. I nie ciśnienie gazu, tylko brudy na palniku. Wyczyść dokładnie, albo jeszcze dokładniej. Tak jak to napisał DonRomano. Jeżeli gaz dobrze miesza się z powietrzem, to ogień ma kolor niebieski, jeżeli brakuje powietrza, to kolor płomienia jest żółty. Zatem CZYŚCIMY !!!
  • Poziom 13  
    Zatem wyczyściłem. Trochę sprężonego wiatru i teraz jest już dobrze.Nie spodziewałem się że jest tam tyle kurzu. Dziękuje za pomoc i zamykam temat. :D