Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie matrycy lcd z elektroniką

kiero36 10 Kwi 2008 14:20 1791 2
  • #1 10 Kwi 2008 14:20
    kiero36
    Poziom 15  

Witam.

Mam uszkodzoną matryce która pokazuje pionowe paski.Zdjagnozowałem usterkę i okazuje się że jedna z taśm łączących matryce z elektroniką przerywa.Oczywiście dość częsta bolączka która zazwyczaj kończyła się wymianą całej matrycy.Wiec może jednak jest jakiś patent na naprawę, wymianę, lub regeneracje tego połączenia(nie zaliczając podkładek bo to zawsze jest na krótką metę).Zapewne musi być jakiś sposób, skoro niektóre serwisy naprawiają takie uszkodzenia.Jaka jest technologia przyklejania takiej taśmy?Czy to jest klejone, lub zgrzewane?Jakieś sugestie może macie?

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 11 Kwi 2008 03:13
    damdam

Poziom 33  

Fabrycznie zdaje się to być zgrzewane, ja to "naprawiam" hot-airem na b. niskiej temperaturze, ale efekty są krótkotrwałe, a niekiedy wręcz odwrotne do zamierzonych.

0
  • #3 11 Kwi 2008 07:49
    satgal
    Poziom 40  

Kiedyś już opisywałem technologię produkcji a tego połączenia się nie naprawi bo ścieżki są specjalnie chropowate na wyprowadzeniach szkła flexy i listwy z elektroniką nakładany specjalny nie przewodzący i nie reagujący na temperaturę klej i to wszystko jest po b. precyzyjnym ustawieniu ściśnięte.

0