Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRI4672EU. Nie wypłukuje proszku z pojemnika.

10 Kwi 2008 18:24 6895 4
 • Poziom 11  
  Po zakończeniu zmywania w otwartym pojemniku zostaje większość proszku do zmywania (niedostatecznie wypłukany), dotyczy to również kostek. Zmywarkę posiadam ponad dwa lata i do tego czasu nie miałem z nią żadnych problemów. Proszę o radę; jak usunąć usterkę?:cry:
 • Specjalista AGD
  Coś zasłania otwarty zasobnik (naczynia?), woda tam nie dociera z powodu zapchanych ramion spryskiwaczy lub zasobnik nie otwiera się "do końca", coś go blokuje (naczynia, kosz górny?) i dopiero po otwarciu klapy otwiera sie "do końca". Prześledź poczatkowy cykl zmywania, jak będzie słychać otwarcie zasobnika sprawdź delikatnie czy się cały otworzył.
 • Poziom 11  
  Sprawdziłem, nic nie zasłania pojemnika. Zastanawiam się, czy nie jest to wina proszku, który zmieniłem na tańszy. Wykonałem reset ustawień. sprawdziłem filtry i dysze(były czyste). Nie wypłukiwane są również tabletki Calgonit, oczywiście klapka jest otwarta a proszek częściowo wypłukany. Proszę o wyjaśnienie w jakim momencie cyklu zmywania powinna otworzyć się klapka pojemnika? Może ta informacja ułatwi mi diagnozę.
 • Specjalista AGD
  miro13 napisał:
  Proszę o wyjaśnienie w jakim momencie cyklu zmywania powinna otworzyć się klapka pojemnika?.

  Najlepiej nastawić na podstawowy program, 55 stopni, powinna zacząć od wypuszczania wody, następnie pobiera i zmywa wstępnie i potem dobiera do zasadniczego zmywania i w parę minut po pobraniu powinna dość głośno otworzyć się, istnieje możliwość, że jest za niski poziom wody i woda w ogóle nie dociera do górnych ramion albo jest tam za małe ciśnienie, które uniemożliwia wypłukanie chemii ale w takim wypadku również naczynia z górnej półki byłyby słabo myte.
 • Poziom 11  
  Dziękuję. Chyba problem się rozwiązał. Używałem nowego proszku (podobny do cementu), który na programie oszczędnościowym nie był wypłukiwany w temp. 35 stopni. Obecnie powróciłem do "Calgonitu", który ma konsystencję granulatu i na tym programie jest całkowicie wypłukiwany.
  Koniec tematu.