Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie połączenia internetowego

10 Kwi 2008 19:25 1869 9
  • Poziom 9  
    witam
    siedze i czytam i czytam i zrobilem juz kilka wersji ktore tu podajecie
    i jest tak
    2 kompy jeden pc drugi laptop systemy xp
    internet radiowy z sieci komurkowej
    polaczenie kablem sieciowym niewiem czy skretka czy skrosowany kupiony w sklepie pasuje
    komputery sie widza ping jest w obie strony
    udostepnilem folder i laptop go widzi
    w opcji: wyswietl komputery grupy roboczej ,na pc co jest internet wyswietla tylko ten komp a na laptopie wyswietla peceta
    niestety w internet z laptopa wejsc nie moge i tu jest problem
    prosze o pomoc
    sorki jak cos zle napisalem
    i nie pisac ze sa bledy w pisowni itd.
    szukam pomocy a nie komentarzy
    pozdrawiam bunclik

Zobowiązuje kolegę do poprawy błędów przed napisaniem kolejnej wiadomości. Na przyszłość polecam używać przycisk <Pisownia>. [mbo]
  • Poziom 10  
    Musisz na kompterze w którym masz podłączony internet w sieci kmórkowej - kliknąć na Moje miejsca sieciowe następnie nacisnąć prawy klawisz myszy i wybrać właściwości. Odszukać połączenie sieci komórkowej i też na nie kliknąc prawym klawiszem i wybrać włąsciwości następnie wybrać zakładkę zaawansowane i tam zaznaczyć zezwalaj innym użytkownikom na łączenie się ......................
  • Poziom 9  
    wszystkie udostepnienia sa wlaczone niestety dalej nic naprawde robilem juz kilka razy i dokladnie jak inni napisali dwa razy sprawdzalem i nic
    sa jakies inne pomysly
  • Poziom 11  
    probowales wpisac na laptopie np ping wp.pl masz jakies zabezpieczenia wlaczone? Firewall itp moze jakis program blokuje powylaczaj wszystkie i sproboj jak ruszy to pokoleji wlaczaj i sprawdzaj. PS. Sorki za pisownie ale klikam z telefonu
  • Poziom 9  
    przysiegam
    wylaczone zapory wszystkie , zadnych programow nie ma na latopie tylko te systemowe to jest nowy laptop
    normalnie jeden folder udostepnilem na pc i z laptopu moge go otworzyc a nawet kopiowac i wywalac z niego do kosza i modyfikowac polaczenie jest miendzy nimi ok
    ale do netu sie nie moge dobic za nic
    internet mam z " E-PLUS" w niemczech moze ktos wie czy oni czasem nie blokuja takich dzialan z netem znaczy z dzieleniem neta na dwa kompy
    jak co to dzieki za pomoc
    i czekam na dalsza jak narazie nic nowego sie nie dowiedzialem
    ale i tak dzieki
  • Poziom 11  
    może być coś takiego jak TTL wysyłane przez operatora wtedy nie zadziała net na 2gim kompie ale nie spotkałem się jeszcze z tym u dużych dostawców internetu a na laptopie jaki jest system?
  • Poziom 24  
    na laptopie uruchom kreatora konfiguracij sieci i tam zaznacz coś takiego:
    "ten komputer łaczy się za pomocą innego komputera"
    i jeszcze spróbuj ustawić w laptopie
    adres bramy = IP kompa co udostępnia neta
    (ikona I-Plusa jest na rączce?)
  • Poziom 2  
    Proponuję użyć polecenia ipconfig /All, wyświetlone zostaną dane konfiguracji komputerów (adres, brama itd) i wkleić w nast. poście.
    Pomocne jest też wydanie polecenia np "tracert ww.onet.pl" w odpowiedzi zobaczysz gdzie stają pakiety
  • Poziom 9  
    kreator sieci pracowal na obu kompach z plyty windowsa jest taka opcjia
    ale niestety nic nie dalo
    mozliwe ze przyczyna tego moze byc w tym ze windows na laptopie jest troche zmodyfikowany i pare opcji jest na trwale usunietych np.przywracanie systemu w laptopie niema takiej opcji (napewno) a powinna byc a jest dodane kilka innych programow wiem ze napisalem ze laptop jest dziewiczy bez jakis dziwnych programow , ale po dokladniejszym kopaniu w nim wyszlo cos innego , wiec zainstaluje nowy system i wtedy sprawdze czy cos to zmieni
    narazie dzieki za zainteresowanie i chec pomocy
    cos sie zmieni napewno dam znac
    pozdrawiam bunclik
  • Poziom 14  
    Witam,
    ja miałem podobny problem z udostępnieniem internetu z WiFi na pierwszym kompie na drugi komp przez zwykłe karty sieciowe.
    Kombinowałem dwa dni aż w końcu zadzwoniłem do admina sieci. Powiedział że zablokował możliwość udostępniania połączenia internetowego w windows, hmm,
    moje pytanie brzmi jak on to zrobił, myślałem ze tego nie da sie zablokować, że jak sie komputer podłączy jako router to tylko on bedzie widoczny - i nie bedzie zadnych problemów. Dlaczego jest inaczej?
    W każddym razie admin zgodził się zdjac blokadę i jak tylko to zrobił od razu net mi wskoczył na drugim kompie.
    Jeśli ktoś zna sposoby blokowania udostępniania połączenia internetowego to proszę o informacje.
    Ip do netu było klasy D z maską 255.255.255.252 - to też dość ciekaw, jak na WiFi.
    Z góry dzięki pozdrawiam