Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord system Bose, mam schematy tylko jak podlaczyc ?

w1lko 11 Kwi 2008 01:00 18197 9
  • #1 11 Kwi 2008 01:00
    w1lko
    Poziom 2  

W zwiazku z tym ze nabylem accorda 2000 rok z systemem Bose poszukuje informacji na temat podlaczenia kostki do nie oryginalnego radia tak zeby ozywic wbudowany sub.
    Zaczalem wiec szukac i odnalazlem pare potrzebnych schematow:

Schemat rozmieszczenia glosnikow, wzmacniacza i suba:

Teraz dwa schematy okablowania calego systemu:

Schemat wzmacniacza:

Schemat kostek przy ORYGINALNYM radiu:

I teraz Panowie mam ta kostke z lewej strony (numery B1 - B12), zna sie ktos na elektronice i powie mi co gdzie mam podlaczyc do radia pioneer (ma sterowanie zewnetrznym subem - jezeli potrzeba to moge dac zdjecie lub opisac wtyczki od radia) zeby to wszystko zaczelo grac.

Dodam jeszcze ze ta kostka o ktora mi chodzi idzie od radia do equalizera, z equalizera do wzmacniacza (chyba), zeby nie bylo ze to idzie odrazu do wzmacniacza.

Jezeli macie jakies pytania lub podpowiedzi to piszcie, musze usluszec jak to gra ;-)

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

A moze wiecie co to znaczy

Sum input i COMMON input - wejscia czego ??

1 9
  • #2 01 Sie 2009 10:18
    piotrbr1
    Poziom 9  

Witam czy podzielił czy mogłbys powiedziec gdzie znalazłes schematy kostek przy radiu (albo czy mógłbys mi na maila podesłac)bo kumplowi a accordzie 99 rok robie muzyke i oryginalne radio bose kaseciaka wywaliłem zamiast seryjnej nawigacji wsadziłem 2dinowego pionka i kombinuje jak podłączyc suba w połce pod te radyjko

0
  • #4 06 Sie 2009 01:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 23 Sie 2009 21:27
    piotrbr1
    Poziom 9  

Kolego słuchaj udało mi sie podłączyć oryginalny subwoofer bose pod radio pionerka o którym wyżej wspominałem, natomiast wszystkie głosniki w drzwiach i na półce z tyłu musza grac z radia które sobie wstawisz a suba podłaczasz pod wyjscie na wzmacniacz w radiu. na tym schemacie który mi podałeś masz opis kostki która idzie z seryjnego radia po equlizera bose i juz ci mówie który przewody do czego podłączyłem.

żółty z czerwonym paskiem - masa
    żółty z niebieskiem paskiem - plus po stacyjce
    zielony - masa z chinchy (w praktyce bez podłączania tego przewodu juz grało ale ja go podłączyłem)
    czerwony - lewy kanał
    brązowy - prawy kanał

i po takim podłaczeniu subwoofer w tylniej półe bedzie grał oczywiscie jeszcze nie mozna zapomiec o podłaczeniu remota z radia do instalacji.

Dodano po 7 [minuty]:

Aha i zapomiałem dodac ze najlepiej jak wy w radiu był poziam sterowania głosnascia wyjścia na wzmacniacz. a co do tego co kolega pisze radio nie ma końcówki mocy i przy kazdym głosniku jest wzmacniacz to napewno je wystepuje w accordzie z 2000 roku. tutaj jest zrobione takz e z radia jest wyjscie sygnału na equalizer i tez sygnał z equalizera wraca do radia i dopiero końcówka mocy w radiu wzmacnia go i podaje na głosniki.

0
  • #6 08 Wrz 2009 20:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 12 Wrz 2009 11:14
    piotrbr1
    Poziom 9  

Bo Accordy z USA sa inne niż europejskie

0
  • #8 12 Wrz 2009 14:50
    gabik001
    Poziom 36  

piotrbr1 napisał:
    Bo Accordy z USA sa inne niż europejskie

Bo te europejskie tutaj nazywaja sie Acura... I one maja Bose... Szukaj Acura TL albo RL (bo takim dokladnym odpowiednikiem accorda jest TSX ale one zaczely wychodzic od 2004 wczesniej to RL ktora teraz jest odpowiednikiem legenda).
    Pozdrawiam

0
  • #9 12 Wrz 2009 21:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 13 Wrz 2009 02:53
    gabik001
    Poziom 36  

Dlatego pisze zeby porownywac acure z tego roku (TL-ke bo RL-ka to Legend). Ale tak jak napisales bedzie problem z tym Bose i innym niz Bose driverem (radiem). Lepiej zostac przy nim i dolozyc jakis iPod czy cos do odtwarzania mp3 over FM (maly nadajniczek). Przynajmniej ja bym tak zrobil , albo jak juz pobawil sie w poszukanie mozliwosci wpiecia po niskiej syganlu audio z zewnetrznego zrodla sygnalu.
    Tak na marginesie acura nawet najtansza to najbardziej wypasiona honda w europie... Dla porownania 2008 TSX vs 2008 Accord. To samo , ale TSX w wersji najprostszej to system Bose , skora ,V6 (3.2l) na V-tecu itd. O elektrycznych szybach , tempomacie i klimie nie wspominam bo tutaj nawet najtanszy fit (czyt. jazz) to ma. Acura zostala stworzona jako europejska honda dla amerykancow... Tak samo jak Lexus , Infiniti i ostatnio Scion. Kazdy z nich ma swoj odpowiednik w Toyocie , Nissanie i ... Toyocie ;)
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów