Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radziecka spawarka- wywala bezpieczniki

ojciec10 11 Kwi 2008 06:45 3067 3
  • #1 11 Kwi 2008 06:45
    ojciec10
    Poziom 20  

Witam.
    Mam problem związany z ta spawarka a raczej z moja instalacja domową. Spawarka podczas przełącząnia zakresów pracy, włączania czy nawet wyłączania wybija mi bezpiecznik w tablicy głównej B25 trójfazowy. Moc jaka mam na umowie z zakładem elektrycznym to 5kW. Na zabezpieczeniu przed licznikowym mam BI25. Moje pytanie to: Czy moge zastosować C20 w rozdzielni zeby zlikwidować ten problem? Dziekuje i pozdrawiam.

0 3
  • #2 11 Kwi 2008 08:02
    ZGG
    Poziom 27  

Są jeszcze Bezpieczniki Jk. A możesz zmienić napis na bezpieczniku. Tylko żeby instalacja miała dobre przekroje.

2
  • #3 11 Kwi 2008 09:52
    mczapski
    Poziom 38  

Szkoda, że ukrywasz cóż to za spawarka. Nie mamy pojęcia o tym czy zasilasz ją 230 V, czy też 380 V a do tego może nawet trzema fazami. Generalnie 5kW to akurat dla spawarki niewielkiej tyle, że rozruch może być problemowy. Jeśli objaśnisz co to za wyrób to może da się wykombinować softstart. Ale 5 kW to nieco mało dla użytkowania spawarki i innych urządzeń jednocześnie.

0
  • #4 11 Kwi 2008 18:37
    ojciec10
    Poziom 20  

Jest to spawarka jednofazowa. Mocy i modelu nie znam bo to naprawdę zabytek. Głównie to chodzi o to czy bezpiecznik w pionie wytrzyma pracę z nadmiarowka typu C

0