Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB T MPEG-4 gdzie i jaki?

kitel12 28 Lis 2012 18:44 191535 139
  • #121 28 Lis 2012 18:44
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Jakoś Strong potrafił zmienić wygląd paska info w modelu THT501 wg moich sugestii.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=140491#p140491

Inny przykład, dlaczego do Wiwy HD90 są aktualizacje dodające mniejsze lub większe usprawnienia a do bliźniaczego modelu Manta DVBT02 nie ma. Skoro to robi producent chipsetu to powinien hurtem puścić do wszystkich modeli.

• #122 28 Lis 2012 21:16
    madrymichal
    Poziom 9  

Witam
    chcę kupić dekoder DVBT który ma byc podłączony do monitora komputerowego za pomocą koncowki HDMI do dekodera a do monitora DVI(chce tak podłączyć ponieważ wejście HDMI w monitorze jest już zajęte przez kabel ktory biegnie od karty graficznej w komputerze) i poszukuje dekodera ktory miałby wyjście audio na zewnętrzne głósniki najlepiej za pomocą zwykłego złącza "jack 3,5mm" ewentualnym udogodnieniem byłoby zapisywanie programów w taki sposób ze oglądam program na np. Mux 1 a zapisywany jest program z Mux 2choc zapis z rożnych muxów nie jest warunkiem...

• #123 29 Lis 2012 01:08
    mate91xxx
    Poziom 7  

madrymichal napisał:
    poszukuje dekodera ktory miałby wyjście audio na zewnętrzne głósniki najlepiej za pomocą zwykłego złącza "jack 3,5mm"

Taką możliwość daje wiwa hd-90

http://allegro.pl/tuner-wiwa-hd-90-hit-sprzedazy-promocja-i2810566766.html
    madrymichal napisał:
    zapisywanie programów w taki sposób ze oglądam program na np. Mux 1 a zapisywany jest program z Mux 2choc zapis z rożnych muxów nie jest warunkiem...

Zapis jest możliwy:)

• #124 04 Gru 2012 12:51
    Janusz194520
    Poziom 8  

Witam. Mam w laptopie tuner DVB-T USB HDTV Mini z programem Blaze Video DTV 6.0. Po wielu poszukiwaniach okazało się, że Blaze Video 6.0 nie wyświetla EPG (na 100% pewne), co jest dość kłopotliwe. Czy istnieje inny tuner, który miałby inny program niż Blaze Video 6.0 i wyświetlałby EPG? W wystawianychj na Allegro tunerach USB zapewniają o wyświetlaniu EPG co jest nieprawdą. Owszem wyświetlają obrazki EPG, które do niczego nie są potrzebne.

• #125 04 Gru 2012 23:14
    asdqwerty
    Poziom 21  

Janusz194520 napisał:
    Witam. Mam w laptopie tuner DVB-T USB HDTV Mini z programem Blaze Video DTV 6.0. Po wielu poszukiwaniach okazało się, że Blaze Video 6.0 nie wyświetla EPG (na 100% pewne), co jest dość kłopotliwe. Czy istnieje inny tuner, który miałby inny program niż Blaze Video 6.0 i wyświetlałby EPG? W wystawianychj na Allegro tunerach USB zapewniają o wyświetlaniu EPG co jest nieprawdą. Owszem wyświetlają obrazki EPG, które do niczego nie są potrzebne.

EPG to fikcja. Nie wiem jak można było wciskać ludziom kit, że będzie to przeniesienie papierowego programu telewizyjnego na ekran telewizora. To po prostu kolejny szwindel, za który ktoś wziął potężne pieniądze.

• #126 04 Gru 2012 23:37
    Janusz194520
    Poziom 8  

asdqwerty. Trochę przesadziłeś. Mam również dwa dekodery do telewizorów, m-ki Cabletech (HD i SD) i w nich EPG działa bardzo dobrze.

• #127 07 Gru 2012 21:06
    asdqwerty
    Poziom 21  

Działać to działa. Tylko jakość tego czegoś jest mizerna. Sam dobrze wiesz jak to wygląda: poucinane tytuły, nieskładna stylistyka, brak opisów lub wręcz ucięte opisy. To jedna z wad NTC. Kolejną może być brak audio deskrypcji, z wyjątkiem może dwóch pozycji programowych na dzień. Skandal.

• #128 07 Gru 2012 22:24
    mate91xxx
    Poziom 7  

asdqwerty napisał:
    EPG to fikcja. Nie wiem jak można było wciskać ludziom kit, że będzie to przeniesienie papierowego programu telewizyjnego na ekran telewizora.
    Nie masz racji,sprawdź wiwa hd 90 elegancko obsługuje EPG bez zacinania i komplet info

• #129 10 Gru 2012 09:18
    Janusz194520
    Poziom 8  

Dzięki, pełna zgoda. U mnie pojawia się tylko jedno słowo mimo, że mam 100/100%. Pozdrawiam Janusz

• #130 10 Gru 2012 10:16
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

[quote="@GUTEK@"]Jakoś Strong potrafił zmienić wygląd paska info w modelu THT501 wg moich sugestii.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=140491#p140491

Strong czy producen t chipsetu?
    Nie porównuj tunerów bez wgrania ostatniego firmware'u.

@GUTEK@ napisał:

Inny przykład, dlaczego do Wiwy HD90 są aktualizacje dodające mniejsze lub większe usprawnienia a do bliźniaczego modelu Manta DVBT02 nie ma. Skoro to robi producent chipsetu to powinien hurtem puścić do wszystkich modeli.

Producent daje modyfikacje. Ale to co trafi do produktu to nie jest już jego rola. Od tego jest zamawiający produkcję. Czasem zdarzają się ambitni co próbują dodać inny feature tyle że często tylko na zasadzie bajeru marketingowego. Potem te zmiany okazują sie przeszkodą - zamówiono, wyprodukowano, sprzedano i jaki sens trzymać programistę i płacić mu za to?

Typowy produkt masowy ma firmware w 90% pokrywające się z tym co oferuje producent chipsetu do demo board'u. Kiedyś w erze pierwszych Humaxów i tunerów Wizji TV producent chipsetu MIPS popełnił błąd w tym demo firmwarze który objawiał się niemożliwością odbioru transpondera 27500 5/6. Humax dopiero wystawił patcha jak producent chipsetu dokonał poprawki. Tunery WizjiTV dostały poprawkę dopiero wtedy jak na transponderze o takich parametrach pojawił się kanał Viva PL.

Samsungi Polsatu Cyfrowwgo miały najstarszy firmware bazujące na pierwszym demo od STi i miało problemy z 27500 2/3. Co ciekawe błąd szybko zauważony i poprawiony bowiem inni producenci musieli zapewnić odbiór z Astry2 i odbiór kanałów RAI z HotBirda. Polsat zwlekał i to długo.

Śmieszy mnie porównywanie masówki z udowadnianiem firmowości tego samego produktu produkowanego w tej samej fabryce dla różnych zamawiających.
    I na koniec urządzenie które stara się być uniwersalne i do wszystkie zazwyczaj jest do niczego.

• #131 20 Gru 2012 22:04
    asdqwerty
    Poziom 21  

mate91xxx napisał:
    asdqwerty napisał:
    EPG to fikcja. Nie wiem jak można było wciskać ludziom kit, że będzie to przeniesienie papierowego programu telewizyjnego na ekran telewizora.
    Nie masz racji,sprawdź wiwa hd 90 elegancko obsługuje EPG bez zacinania i komplet info

Widziałem wiele tunerów z EPG, jak i EPG w telewizorach z MPEG4. W oby przypadkach jest to sparciałe. Tytuły są poucinane, a chcąc sprawdzić ramówkę na następny dzień trzeba przebijać się przez każdą pozycję z kolei.

• #132 21 Gru 2012 11:07
    studisat

asdqwerty napisał:

Widziałem wiele tunerów z EPG, jak i EPG w telewizorach z MPEG4. W oby przypadkach jest to sparciałe. Tytuły są poucinane, a chcąc sprawdzić ramówkę na
    następny dzień trzeba przebijać się przez każdą pozycję z kolei.

Bo producent softu od demo boardu poustawiał małe rozmiary pól tekstowych a zamawiający u chińczyków ma gdzieś działajace EPG. EPG działa tylko założenia softu są do 4 liter. To samo było w Philipsach po ś.p. WizjiTV. Rozmiar danych nie wystarczał na opis pozycji programowej. A ucinanie tytułów, opisów to domena np. dziadowskich tunerów serii Ariva firmy Ferguson.

Jeśli tunery mają tę samą płytę to można podstawić soft innego producenta. Jedynym ograniczeniem może być weryfikacja przez bootloader napisu identyfikującego wersję softu.

Ja miałem w rękach Cabletech'a URZ0083 (identyczny z nim tuner lecz sygnowany marka Strong z identycznym softem różniącym się tylko jednym wpisem w menu pokazującym wersję oprogramowania, miałem w ręku - ale Strong oferował mniej update'ów niż Cabletech ) - EPG działało poprawnie. Było kilka update firmware'u. Zaś podobny model URZ0090 - bardziej pstrokate menu - wiele niedoróbek, kulawe EPG i niestety brak update'ów (inna płyta, inny chipset).

Zresztą nie można oczekiwać czegoś porządnego za chińskie pudełko kosztujące w detalu 130 - 160 PLN.

• #133 21 Gru 2012 14:35
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Ta, a wziął pod uwagę kolega, że nasi wspaniali nadawcy też tak nadają to EPG?

Szczególnie kanały w MUX1 mają niekompletne, poucinane EPG i nie jest to wina żadnych odbiorników. Tylko nasze wspaniałe TVP tak nadaje! Dla porównania w MUX3 opisy są pełne.
    Dopiero w tym miesiącu zaszły niewielkie zmiany i trochę te opisy poprawili.

Co do Philipsów z WizjiTV/Cyfry to nie obsługiwały one EPG lecz MHW.

• #134 21 Gru 2012 14:54
    studisat

@GUTEK@ napisał:

Co do Philipsów z WizjiTV/Cyfry to nie obsługiwały one EPG lecz MHW.

Bzdura. Philipsy nie miały maszyny wirtualne MHZ. Po fuzji i po przenosinach na HotBirda nadawano EPG MHW i standardowe DVB - tyle że treści w EPG MHW było znacznie więcej niż okienko w sofcie Philipsa. Potem zrezygnowali z automatu i redagowali dwa oddzilene EPG - jedno MHW a drugie DVB.

A co pierwszego - to zależy od nawedawcy.Trudno oczekiwać od zapchajdziur jak Polo TV, TV Puls TTV, ATM rozrywka opisu nadawanych audycji.

A tak na marginesie nie podniecajcie się tunerami DVB-T. TVP w Wawie odpala własny MUX emitujący w standardzie DVB-T2 oraz już niedługo do testów także uruchomi nadawanie cyfrowe z wielu nadajników na tej samej częstotliwości.

• #135 21 Gru 2012 15:10
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Kolego ja piszę o EPG na kanałach TVP w MUX1, a nie o jak to kolega nazwał "zapchaj dziurach".

Po za tym gratuluje nazwania TTV "zapchaj dziurą", widać kolega nawet nie wysilił się aby włączyć ten kanał.

Co do testu T2 w warszawce to raz że to są testy, a dwa to radzę poczytać jak wyglądały testy i ile trwały przy DVB-T, zanim coś się ruszyło w temacie. Teraz będzie podobnie.

• #137 03 Sty 2013 18:45
    asdqwerty
    Poziom 21  

Rzeczywiście nie można obarczać winą jednej strony, jeśli chodzi o EPG. Trochę posiedziałem przy tym całym EPG i stwierdzam, że nie taki diabeł straszny. Początkowo wydawało mi się to jako niedopracowana, wręcz spartaczona robota. Po dłuższym obcowaniu mogę z całą stanowczością stwierdzić, że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

• #139 12 Mar 2013 17:28
    kazz95
    Poziom 8  

Witam mam taki rpoblem że kupilem dekoder a mam tylko 6 kanałow. jest ich wiecej ale reszta to zablokowane . Kanaly typu tvn polsat . Jak to doblokowac? Mieszkam w rzeszowie a na wiosce mam tez dekoder ii wszystko dziala

• #140 02 Maj 2013 11:22
    wiechk
    Poziom 10  

kazz95 napisał:
    Witam mam taki rpoblem że kupilem dekoder a mam tylko 6 kanałow. jest ich wiecej ale reszta to zablokowane . Kanaly typu tvn polsat . Jak to doblokowac? Mieszkam w rzeszowie a na wiosce mam tez dekoder ii wszystko dziala

Niestety nie jest możliwe ich odblokowanie kanałów kodowanych, dostępne są jedynie za pośrednictwem tunera DVB-T Cyfrowego Polsatu (oczywiście są to kanały płatne).