Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung SCX 4100 - problemy z drukowaniem etykiet

kaem 11 Apr 2008 08:31 1864 5
 • #1
  kaem
  Level 28  
  Urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX 4100 ma problemy z drukowaniem na papierze etykietowym Impega A4: arkusz nie opuszcza całkowicie drukarki i wymaga wyciągnięcia ręcznego, a wyświetlacz pokazuje informację o zakleszczeniu papieru (trzeba wyłączyć i włączyć ponownie urządzenie, by powróciło do stanu gotowości). Ze zwykłym papierem nie ma problemów. Problem zaczął się po wymianie brudzącego wałka w serwisie, potem druga naprawa z powodu powyższego problemu (ponoć połamało się jakieś uzębienie), no i teraz znowu problem powraca. Naprawiać trzeci raz (a drugi z tego samego powodu)?
  Czy SCX 4100 w ogóle nadaje się do drukowania etykiet samoprzylepnych? A może wymiana wałka przy pierwszej naprawie została sknocona?
 • #2
  laserjack

  Level 30  
  A może papier jest z gruby, i to urzadzenie nie jest przystosowane do takiego papieru. Może wymieniony wałek dociskowy w fuzerze ma min. mnejszą średnię i jest za mały dociskk. Jak sie zakleszcza tzn. jest za mała prędkość przebiegu papieru przez grzałkę. W opcjach drukarki zaznaczyłeś papier specjalny jak sądzę?
 • #3
  gabrycha
  Level 19  
  Może jeszcze ja coś dopiszę:
  Czy zwykły papier przechodzi przez nią NORMALNIe i do końca?
  jesli tak to problemem jest sam papier nalepkowy - po prostu nie poddaje się prawidłowemu prowadzeniu - albo za śliski albo za gruby albo zbyt sztywny i nie ma bata na tej drukarni nie bedzie chcieć dobrze chodzić!!!!
 • #4
  kaem
  Level 28  
  Zwykły papier przechodzi normalnie i do końca. Jest już decyzja o wymianie 2-letniego Samsunga na zwykłą drukarkę laserową. Samsung pójdzie w kąt jako kopiarka.
  Zresztą przełączenie w opcjach na "Etykiety" też nie pomogło. Jednak przez jakiś rok nie było problemu z drukowaniem nalepek. Zaczęło się po pierwszym serwisie - tak jakby wymieniony wałek trochę różnił się od oryginalnego i to w nim jest przyczyna.
 • #5
  gabrycha
  Level 19  
  no właśnie - nakombinowali i teraz nie ma docisku - niech teraz poprawiają Czego się szczypiesz - działało dotychcas dobrze to i ma dalej działac - skoro wymienili ci w aucie koła na za duże to co auto zmienisz - no bez przesady.
  Pozdrawiam - działaj.
 • #6
  jac1980
  Level 16  
  spróbuj puścić etykiety przy otwartej tynej klapie, wtedy przejście papieru jest maksymalnie płaskie
  Pozdr