Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS-9500DN - plamy na wydruku

icserwis 11 Kwi 2008 10:08 1781 12
  • #1 11 Kwi 2008 10:08
    icserwis
    Poziom 11  

Mam taką przypadłość, mianowicie wymieniłem w ww. drukarce wczoraj cały moduł MK-701, procedura jak zawsze, w opcjach drukarki Service -> Drum i Service -> Developer a wydruk jak poniżej.

KYOCERA FS-9500DN - plamy na wydruku

Może listwa w developerze nie zbiera dokładnie, ale żeby w nowym zestawie?

Macie jakieś koncepcje?

• #2 11 Kwi 2008 10:28
    fuser
    Poziom 22  

toner się zbrylił na developerze z jednej strony. Może być nieoryginalny. Wyciągnij wywoływaczkę i przetrzyj nadmiar suchym pędzlem lub szmatą. Powinno pomóc. Jak się będzie powtarzać to problem z proszkiem.

• #3 11 Kwi 2008 10:30
    icserwis
    Poziom 11  

Toner faktycznie nie jest nowy ale na pewno oryginalny, bardzo być może tak jak mówisz, zbrylił się pewnie od wilgoci.
    Zrobiłem tak jak mówisz, podrukuję trochę i zobaczymy.

• #4 11 Kwi 2008 10:46
    fuser
    Poziom 22  

Podróbę kyocery ciężko odróżnić od oryginału. Nawet pudełko jest identyczne. Różnica wychodzi dopiero na wydrukach...

• #5 11 Kwi 2008 10:57
    icserwis
    Poziom 11  

No nic, dalej to samo, własnego tonera serwisowego nie mam, ale już zamówiłem 370zł netto. Z drugiej strony nie sądzę żeby ten stary nie był oryginalny, klietem jest PP, wiec chyba kupują oryginały, tak przynajmniej mnie zapewnili.
    Zobaczymy, w poniedziałek będę miał toner, to po wyczyszczeniu wałka sprawdzę ponownie.

• #6 11 Kwi 2008 11:24
    Robson1
    Poziom 25  

Witam.

kolega ma uszkodzony modł DV (developera) wymiana tonera na inny raczej tutaj nie pomoże. Rozwiązaniem jest podmiana całego modułu developera. Wystarczy prześledzić podobne wątki na elektrodzie dotyczące także innych modeli Kyocery.
    Natomiast czyszczenie rolki maggnetycznej pomaga na krótki okres czasu.

Pozdrawiam

• #7 11 Kwi 2008 11:26
    icserwis
    Poziom 11  

Właśnie przed chwilą to zrobiłem, bo developerów mam trochę, po załadowaniu tonera, to samo.

• #8 11 Kwi 2008 11:37
    fuser
    Poziom 22  

przy przewracaniu pojemnika z oryginalnym tonerem powinno się odnosić wrażenie jakby się przelawała woda. W podróbach to raczej jakbyś przesypywał zbity piach. Niestety ciężko to wyczuć jak się ma tylko jeden toner.
    Nie sądzę, aby nowy DV był uszkodzony. Swego czasu wymieniłem tych MK chyba kilkadziesiąt i nic takiego mi się nie prztrafiło. Jeśli chodzi o toner to i owszem.
    Czy ten marmurek na innym DV pojawia się w tym samym miejscu ?
    To o czym pisze Robson1 tyczy się raczej modeli 1800 i 1900.

Klient chce kupić oryginał, ale czy go dostanie to już nie takie pewne...

• #9 11 Kwi 2008 11:43
    icserwis
    Poziom 11  

fuser napisał:
    Czy ten marmurek na innym DV pojawia się w tym samym miejscu ?

No właśnie tak i to mnie zastanawia, na drugim nowym DV dokładnie to samo i dokładnie w tym samym miejscu.

• #10 11 Kwi 2008 14:11
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

mam kilka pytań...

icserwis napisał:
    Mam taką przypadłość, mianowicie wymieniłem w ww. drukarce wczoraj cały moduł MK-701, procedura jak zawsze, w opcjach drukarki Service -> Drum i Service -> Developer a wydruk jak poniżej.

1. A po co kolega robi opcję DRUM przy nowym MK ???? to nie jest procedura "jak zawsze" !!

icserwis napisał:
    Może listwa w developerze nie zbiera dokładnie, ale żeby w nowym zestawie?

2. Czy czyściłeś czymś wałek magnetyczny w developerze Jeśli założyłeś nowy moduł DV to nie powinno się to pojawiać.

3. Czy możesz mi podać faktyczny stan licznika drukarki? bo na wydruku jest 106289 ....jeśli jest faktyczny to dużo za wcześnie na wymianę MK.

Na mój gust to wina leży po stronie tonera....czy możesz dokładniej napisać co robiłeś?

Pozdrawiam

• #11 11 Kwi 2008 14:44
    icserwis
    Poziom 11  

forteca napisał:

1. A po co kolega robi opcję DRUM przy nowym MK ???? to nie jest procedura "jak zawsze" !!

W nowym MK jest developer, bęben, transfer i fuser (o rolkach i innych nie mówię bo każdy wie). Więc skoro nowy drum i nowy developer to ma się rozumieć, chyba że źle rozumuję.
    Cytat:

2. Czy czyściłeś czymś wałek magnetyczny w developerze Jeśli założyłeś nowy moduł DV to nie powinno się to pojawiać.

Pierwszy DV czyściłem izopropanolem i pomogło ale tylko na chwilę, za 5-10 kartek, znów to samo. Drugiego nowego DV już nie czyściłem ale robi to samo.
    Cytat:

3. Czy możesz mi podać faktyczny stan licznika drukarki? bo na wydruku jest 106289 ....jeśli jest faktyczny to dużo za wcześnie na wymianę MK.

Nie wiem jak sprawdzić faktyczny licznik, posiłkuję się tym co widzę na wydruku. Ale jeśli nawet ma te 100 tys. (wiem, że żywotność to około 500 tys.) to wymieniłem MK z racji tego że bęben był porysowany jakimś chyba spinaczem biurowym, grzałka tak samo, wałek dociskowy poszatkowany.
    Cytat:

Na mój gust to wina leży po stronie tonera....czy możesz dokładniej napisać co robiłeś?

Też podejrzewam toner, jak będę miał nowy to sprawdzę.
    A co robiłem dokładnie to już piszę.
    1. Wyjąłem z drukarki stare elementy, w kolejności, pojemnik na zużyty toner, toner, wałek transferowy, odkleiłem stare listki z wałka pod transferem, fuser, bęben, developer, jeszcze te dwie listewki czyszczące i dwa zespoły rolek pobierających.
    2. W pierwszej kolejności wymieniłem rolki pobierające i dwie listewki czyszczące. Podajnika ręcznego na razie nie ruszałem, bo jest praktycznie nie używany.
    3. Włożyłem nowy fuser.
    4. --||-- nowy bęben.
    5. --||-- nowy developer.
    6. Załadowałem stary toner.
    7. Z pojemnika na zużyty wysypałem zawartość i wymyłem go, jak nowy.
    8. Odpalam drukarkę, mielenie, ready. Więc Service --> Drum, a potem Service --> Developer. Trochę pomieliła i ją wyłączyłem.
    9. Po ponownym włączeniu, pierwszy wydruk i "marmurek" na kartce.
    10. Wyjąłem developer i na wałku magnetycznym dokładnie ten sam wzorek.

Chyba wszystko, nic więcej nie grzebałem.
    Dopiero cztery miesiące temu zacząłem przygodę z Kyocerami, nowy klient i nowe drukarki, wiecie jak jest ;) Wcześniej sporadycznie się zdarzały od prywatnych klientów ale to były FS-1000, FS-1020D, FS-1900 i czasami FS-6900. W ogóle drukarkami zajmuję się już parę ładnych lat ale Kyocery to nie mój konik, że tak powiem :)

• Pomocny post
    #12 11 Kwi 2008 15:20
    forteca
    Specjalista KYOCERA

icserwis napisał:
    W nowym MK jest developer, bęben, transfer i fuser (o rolkach i innych nie mówię bo każdy wie). Więc skoro nowy drum i nowy developer to ma się rozumieć, chyba że źle rozumuję.

Niestety źle rozumujesz, ale nie do końca ;-) ...funkcja DRUM służy tylko i wyłącznie do czyszczenia bębna z delikatnych zabrudzeń...po co więc czyścić nowy bęben? ....natomiast Developer służy do zasypywania modułu DV po czyszczeniu czy też po wymianie MK właśnie.

icserwis napisał:
    Pierwszy DV czyściłem izopropanolem i pomogło ale tylko na chwilę, za 5-10 kartek, znów to samo. Drugiego nowego DV już nie czyściłem ale robi to samo.

Wałki developerów czyści się na sucho...ew. płynem do czyszczenie wałków mnagnetycznych...kiedyś kolega wyczyścił wałek novogumem natychmiast pojawiły się takie "gumowe farfocle" tak ja to nazywam....narobił sobie kłopotu :-D

icserwis napisał:
    Nie wiem jak sprawdzić faktyczny licznik, posiłkuję się tym co widzę na wydruku. Ale jeśli nawet ma te 100 tys. (wiem, że żywotność to około 500 tys.) to wymieniłem MK z racji tego że bęben był porysowany jakimś chyba spinaczem biurowym, grzałka tak samo, wałek dociskowy poszatkowany.

W drukarce w menu jest zakładka liczniki...możesz podejrzeć.

icserwis napisał:

A co robiłem dokładnie to już piszę.
    ................

Wygląda ba to, że zrobiłeś wszystko OK :-D poza tym DRUM ;-)

icserwis napisał:
    W ogóle drukarkami zajmuję się już parę ładnych lat ale Kyocery to nie mój konik, że tak powiem :)

A więc życzę powodzenia...to fajne drukarki...na pewno Ci się spodobają :-)

Poczekajmy więc na nowy toner....acha....musisz oczyścić cały moduł developera ze starego tonera....i dopiero potem zasypać nowym tonerem....w przeciwnym wypadku stracisz niepotrzebnie toner a wydruki na pewno się nie poprawią.

• #13 22 Kwi 2008 07:45
    icserwis
    Poziom 11  

forteca napisał:
    Poczekajmy więc na nowy toner....acha....musisz oczyścić cały moduł developera ze starego tonera....i dopiero potem zasypać nowym tonerem....w przeciwnym wypadku stracisz niepotrzebnie toner a wydruki na pewno się nie poprawią.

Wczoraj przyjechał nowy toner, wg Twoich wskazówek wyczyściłem do czysta DV, dodatkowo na sucho, dokładnie przetarłem wałek.
    Faktycznie, włożyłem nowy toner i jak ręką odjął, wydrukowałem około ryzy papieru i jest miodzio. Dzięki serdeczne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME