Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria od laptopa pojemność dziwnie spada

krzychu1985^ 11 Kwi 2008 16:35 1066 1
  • #1 11 Kwi 2008 16:35
    krzychu1985^
    Poziom 27  

witam. problem taki jak w temacie. bateria laptopa toshiba tecra 8000. Włożyłem ogniwa do elektroniki wymontowanej z baterii kupionej na allegro, które wyciągnąłem ze starej baterii (sądząc że padła w niej elektronika). Nie wiedziałem jak je przymocować, chciałem iść na łatwiznę i złączyłem ogniwa do blaszek za pomocą taśmy izolacyjnej. Bateria zaczęła się grzać i 3 ogniwa wylały. 6 pozostałych jest sprawna i ma dużą pojemność. Dokupiłem na allegro 3 nowe ogniwa i tym razem nie łączyłem taśmą, tylko lutowałem do blaszek. Robiłem to bardzo szybko i ogniwa się nie nagrzały. Po włożeniu bateria się ładowała na wyłączonym kompie około 3 godziny. włączyłem kompa i odpaliłem program Batterymon i obserwowałem co się dzieje z baterią na odłączonym zasilaniu. Pojemność baterii ze 100% na 85% spadła w około 20 minut, pomyślałem że jak będzie tak spadać dalej to będzie to nawet dobry czas trzymania. Nagle gdzieś przy 84% spadek na 3% i laptop przeszedł w stan wstrzymania. Przywróciłem go ze stanu wstrzymania i na tych 3% pochodził jeszcze jakieś 5-6 minut i się wyłączył. Chciałbym też dodać że podczas ładowania baterii też jest coś nie tak. Ładuje się od 0 do 26% i nagle skok na 100% i pokazuje, że jest już w pełni naładowana. Pytanie: jak to naprawić i czy jest to wina elektroniki czy ogniw ? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

0 1
  • #2 11 Kwi 2008 18:55
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trzeba ustawić parametry baterii w elektronice baterii.

0