Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stuki z okolic skrzyni biegów w focusie

yankeeee 11 Apr 2008 21:48 8408 6
 • #1
  yankeeee
  Level 11  
  Witam,
  Mam następujący problem z Fordem Focusem 1.8 TDDI 2001r. Jeżeli samochód jedzie/stoi "na luzie" wówczas z okolic skrzyni biegów dochodzą stuki i lekko falują obroty. Po wciśnięciu sprzęgła stuki ustają i silnik pracuje równo. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem ?.
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 • Helpful post
  #2
  ECU Power
  Level 13  
  Jeśli jest tam dwumasowe koło zamachowe (nie jestem pewny) to ono jest przyczyną problemów. Jeśli nie to może być problem ze sprzęgłem/łożyskiem sprzęgła - nie jestem mechanikiem (zajmuję się elektroniką samochodową), ale to może być przyczyna

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #3
  marek1977
  Level 33  
  Po pierwsze to osłuchać skrzynie biegów, bo może coś w środku, ale one akurat to rzadko padają masz tam MTX-75. Jeśli będzie ok to demontaż skrzyni sprawdzenia koła dwumasowego , a jeżeli będzie uszkodzone to cały zestaw proponuję do wymiany tj. koło, sprzęgło, docisk i wysprzęglnik. Czy jak odpalasz to słychać taki dziwny dźwięk coś w stylu skrzypienia, zgrzytania? Ale tylko przez chwilę i nie chodzi mi o rozrusznik. Jak chcesz czekać, to za jakiś czas będziesz słyszał (lub już słyszysz) wyraźny stukot bo koło będzie ścinać śruby. Nie słyszę tego więc nie zdiagnozuję tego dokładniej.
 • #4
  yankeeee
  Level 11  
  Po odpaleniu niczego nie słychać ale zauważyłem że przy zimnym silniku stuki są mniejsze. Czasem bywa tak że po wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu go z powrotem stukanie ustaje.
 • Helpful post
  #5
  marek1977
  Level 33  
  Czyli słychać takie delikatne terkotanie? To raczej łożysko wysprzęglnika. Cały wysprzęglnik do wymiany.
 • #6
  yankeeee
  Level 11  
  Tak jest. Można to nazwać terkotaniem. Dziękuję za pomoc. W poniedziałek biorę się za naprawę.
  Pozdrawiam
 • #7
  marek1977
  Level 33  
  To powodzenia z wyciąganiem walizki :) Dwie górne śruby mają nakrętki (od przewodu wodnego), dopiero później są śruby które trzymają skrzynię do silnika i najlepiej je odkręcić od strony koła jak skrzynia jest już opuszczona ;) Taka mała wskazówka bo niewygodnie się je wykręca.