Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do wkrętarki

11 Kwi 2008 21:56 9725 10
  • Poziom 17  
    Koledzy spaliła się mi ładowarka do wkrętarki 18V czy ma ktoś może schemat z płytką żebym mógł nową płytkę zrobić zasilacz dobry tylko ta nieszczęsna ładowarka ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z DIY
  • Poziom 17  
    Koledzy może ma ktoś ten schemacik tej ładowarki ?
  • Poziom 25  
    Napisz jakiej firmy ta ładowarka.
  • Użytkownik obserwowany
    Możes ją otworzyć ?.Zrobić jakieś fotki ,przecież powinno dać sie to naprawić .
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie posiadam wkrętarkę matrix 18V --1,2Ah z tego co widze niema zabezpieczenia przed przeładowaniem czyli ładuje i niewyłancza na jaki model ją przerobić?? zasilacz to 24V 400mA myślę ze jakis tranzystor wystarczył by oglądalem ostatnio własnie tego typu ładowarki ale nieumie ich znaleść na tranzystorze łatwy montarz.

Ładowarka do wkrętarki
    Ładowarka do wkrętarki
  • Poziom 16  
    Witam! Do ładowania możesz użyć dowolnego zasilaczacza na 24V (0,2A-1A) z miękkim trafem ważne aby się nie grzał za bardzo. Baterię trzeba odłączć po naładowaniu czyli jak zacznie rosnąć jej temperatura powżej 45stopni C .Najlepiej Zrobić zasilacz stabilizowany . Stabilizacja na napiecie 21,6V (prąd ładowania od 0,2A -1A).
  • Poziom 16  
    Po co odłączać ? Na maxa naładowana bateria 18V(sprawna bateria) bedzie miała napiecie 21,6V , wiec sama stabilizacja powinna wystarczyć . Można użyć czujnika temperatury wraz z modułem który odłaczy baterię gdy się zacznie grzać co będzie równoznaczne że już się nie ładuje.
  • Poziom 14  
    wystarczylo by nawet i to a posiadasz schemat czy jakies namiary na cos takiego bo jesstem początkujacym