logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zestaw startowy dla ATmega48/88/168 jednostronny

mi_ma 12 Kwi 2008 09:42 4436 8
  • Zestaw startowy dla ATmega48/88/168 jednostronny

    Oto kolejny zestaw startowy. O zaletach i przeznaczeniu takich projektów nie ma co się rozpisywać, ponieważ wątek ten wiele razy był już poruszany.

    Ten projekt polecam przede wszystkim początkującym elektronikom, którzy nie mają zbyt wiele doświadczenia w własnoręcznym wykonywaniu płytek PCB. Płytka jest jednostronna, przez co idealnie nadaje się na pierwsze próby z laminatami. Wyposażona jest w cztery diody, cztery przyciski, głośnik piezo, potencjometr podłączony do przetwornika analogowo-cyfrowego, dwa czujniki temperatury itp.

    Płytka zawiera wbudowany interface RS232, tak więc można ją programować bezpośrednia z portu COM bez konieczności używania dodatkowych kabli ISP. Płytka współpracuje z mikrokontrolerami Atmega48/88/168. Pliki do pobrania ze strony źródłowej.

    Zestaw startowy dla ATmega48/88/168 jednostronny
    Zestaw startowy dla ATmega48/88/168 jednostronny
    Zestaw startowy dla ATmega48/88/168 jednostronny


    Źródło http://diy4fun.blogspot.com/2008/04/atmega4888168-development-board.html

    Fajne? Ranking DIY
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    Offline 
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 809. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • #2 5021396
    paluszasty
    Poziom 25  
    Ładnie to to moze i wyglądam ale najwiekszym mankamentem jest brak jakiegokolwiek sensownego wyświetlacza (chociaż 4x7-seg LED, czy 2x16LCD). Wg mnie to dyskwalifikuje to płytke praktycznie całkowicie.
    Pozdrawiam
  • #3 5021496
    vertim
    Poziom 23  
    Podzielam zdanie kolegi taka bycz rozbudowa i brak jakiegośwyśw. tylko piezo i pare portów

    Moderowany przez androot:

    Po co pisać coś co już ktoś napisał? Dodatkowo błędy w pisowni

  • #4 5021743
    maly_elektronik
    Poziom 23  
    A wg mnie bardzo fajny projekt :D
    Sam jestem trochę ponad początkującym programistom i coś takiego sobie stworze. A jeśli chodzi o wyświetlacz to macie wyprowadzenia portów to zawsze możecie zrobić małą płytkę i dołączyć (czy to taki problem :?:)
    Jaką metodą jest wykonana płytka :?: termotransfer czy fotochemiczna :?:
  • #5 5021996
    cukras
    Poziom 17  
    Podzielam zdanie kolegi wyżej.Myślę, że to bardzo dobry projekt.Jeśli ktoś nie doczytał ze źródła to ta płytka ma służyć jako baza do której można dołączyć więcej elementów np LCD czy LED itp...
    pzdr brać lutującą
  • #6 5028348
    krzychS
    Poziom 29  
    Też uważam że brak wyświetlacza nie jest żadnym problemem (zawsze można go dołączyć). A stosowanie stałych wyświetlaczy powoduje że młody adept zostaje ograniczony do jednego typu (przez lenistwo :)).
  • #7 5069852
    somek
    Poziom 13  
    Czym ten AtMega 48 różni się od ATMegi8?
  • #8 5069937
    don diego
    Poziom 32  
    somek napisał:
    Czym ten AtMega 48 różni się od ATMegi8?

    Dokumentacją:)

    Sam projekt nie jest najgorszy. Ale ja wolę kawałek płytki uniwersalnej;)
  • #9 5070708
    cukras
    Poziom 17  
    somek napisał:
    Czym ten AtMega 48 różni się od ATMegi8?


    GOOGLE rządzi... poszukaj na www.elenota.pl
    pzdr
REKLAMA