Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja uTorrent.

12 Kwi 2008 13:50 3162 4
  • Poziom 10  
    Witam!

Prędkość mojego Internetu to:
    Przepustowość maksymalna (23.00-12.00): 3,0 Mb/s
    Przepustowość maksymalna (12.00-23.00): 1,5 Mb/s

Jednak (informacje ze strony espol.com.pl):
    Prędkość do rutera brzegowego dla innych usług niż protokół http (www) wynosi 50% aktualnej prędkości maksymalnej.
    Prędkości wysyłania są równe połowie prędkości dla innych usług.
    Prędkość gwarantowana jest równa połowie prędkości maksymalnej.

Czyli patrząc na zegarek prędkość mojego internetu wynosi aktualnie 1,5 Mb/s.
    Jednak uTorrent nie należy do usług http, więc spada o połowę i wynosi 750 (768) kb/s.
    Prędkość wysyłania jest o połowę mniejsza czyli wynosi 384 kb/s.

Chciałbym skorzystać z kreatora ustawień w uTorrencie, jednak nie wiem co gdzie pasuje, załączam zdjęcie i chciałbym się dowiedzieć jaki mam wybrać "rodzaj" prędkości wysyłania (?).

(o co chodzi z prowizją dla pliku i rezygnacją z własnej prowizji ?)
    Z pozdrowieniami,
    Filip.
  • Poziom 40  
    Ustaw jak chcesz (na prędkość pobierania 700) to ustawienie jest potrzebne jedynie do pokazywania szybkości pobierania na wykresie. (maksymalny poziom)

Jeżeli masz "cenny" plik i chcesz by każdy kto pobierze ten plik "zapłacił" na twoje konto parę punktów wtedy możesz ustawić prowizję i za każde pobranie (wyświetlenie) dostajesz na swoje konto punkty.
    Z tym, że jeżeli szukasz pomocy i dodajesz załącznik nie radze ustawiać prowizji bo nikt nie będzie go pobierał a tym samym nie rozwiążesz twojego problemu
  • Poziom 10  
    Na prędkość pobierania 700 tzn na xx/768k tak?
    Ale tm u góry pisze że chodzi o "prędkość wysyłania"
  • Poziom 21  
    fipik napisał:
    Prędkość wysyłania jest o połowę mniejsza czyli wynosi 384 kb/s.

W kreatorze proszę wybrać ustawienia do prędkości łącza, czyli właśnie xxx/384. Prędkość pobierania jest zbędna, jej znajomość.
  • Poziom 32  
    uTorrent ma przecież harmonogram, ustaw upload nocny i w harmonogramie sobie obetnij w godzinach dziennych do tej dziennej przepustowości wysyłania