Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Creative Xi-Fi Extrime

12 Kwi 2008 14:22 1728 8
  • Poziom 14  
    Witam.
    Chciałbym lepiej skonfigurować moją kartę dzwiękową i nie wiem jak.
    Posiadam Xi-Fi. Problem polega na tym że chciałbym alby moje głośniki grały w układzie w którym Front będzie podłączony normlanie do wejścia front, tylko ze posiadam rownież 2 subwoofery na drugim wzmacniaczu i chciałbym podłączyć je do wejścia sub/center.. Problem polega na tym ze wtedy karta musi ekodować sygnał na 5.1 ... ale ja nie mam glosnika centralnego.. da sie jakoś to ominąć aby podlączyć jednak te suby do wyjścia Sub/cent a tamten wzmacniacz grał ełnym stereo? Wiem ze mógłbym podlączyć subwoofery do wyjscia rear lecz nie ma takiego natęzenia basu(i bas gra za wysoko;/) Jak mogę to zrobić programowo?

Temat poprawiłem. Proszę poprawić treść postu.
    Skoro Kolega używa ogonków to proszę to robić ciągle, a nie wybiórczo :!:
    Proszę zapoznać się z regulaminem.

marek216
  • Poziom 43  
    Subwoofer możesz podłączyć równolegle do jednego z wyjść stereo najlepiej przez jakiś rezystor 1...10k. Nie ma sensu próbować coś zmieniać w ustawieniach karty bo nic to nie da :)
  • Poziom 14  
    Ale słuchaj sprawa wygląda tak że to są 2 wzmacniacze( piece a nie subwoofery ) Jeden Wzmacniacz gra na froncie normalnie ;) Przez kabel AUX do karty. A własnie ten drugi ma do siebie podpięte 2 skrzynki basowe i również od niego idzie kabel auxa ale jakość i siła basu uzyskiwanego przez wyjście REAR(bo tam miałem wcześniej podlączone) do wyjścia sub/center jest nieporównywalna..

Tyle tylko ze zebym mógł podłączyć je pod sub/centr to musze karte ustawić na 5.1.. i wiadomo jak gra stereo.. jest rozmyte bo wokal idzie na centera którego nie ma.. Chce aby stereo było pełne takie jak np. w 4.1 ale zeby działało jeszcze jejście na subwoofer.. zey podłączyć końcówkę z tymi skrzyniami Tylko jak to zrobić.. ??
  • Poziom 14  
    Ale ja nie mam takiego wyjścia. Tam gdzie jest to na mikrofon które również moze być cyfrowe jest tylko Line-in ale line out nie ma.. ;/
  • Poziom 14  
    hehe dobra i co sugerujesz mi ze mam podłączyć przejsciowką te dwa wzmaki pod wejście front i bedzie dobrze? Raczej nie... bo to grało juz na front i też bas jest za wysoki Powiedz czy nie dałoby rady jakoś programowo( moze jest taki program w necie) zeby subwoofery grały na wyjściu subwooferowym a głośniki frontowe na front i zeby została zachowana zasada stereo..? bez głośnika centralnego? wiem ze najprawdopodobniej na karcie sie nie da ale moze jakiś program??

Dodano po 1 [minuty]:

Chodzi mi o to ze ( Koncówka mocy z subwooferami gra na sub center i dostaje z niego sygnał) a front na front zachowując stereo bez dzwięku 5.`1 moze jest jakaś taka opca w karcie a jak nie ma to moze jakiś program??
  • Poziom 43  
    Ciągle nie rozumiesz. Na wyjściu SUB jest taki sam sygnał jak na wyjściu FRONT. A jeśli gra za głośno to dołóż potencjometr do regulacji głośności. Rozwiąże to problem za dużej głośności subwoofera. Zastosuj 47k/B.
    Mam głośniki 7.1 i jeśli chodzi ci o 'rozmycie' dźwięku to nie za bardzo cię rozumiem. Prawdą jest że centralny wtedy gra, ale jest on tylko tłem i nie zagłusza przednich głośników. A do regulacji głośności każdego głośnika nie potrzeba żadnego programu. W regulacji głośności wszystko jest :)
  • Poziom 14  
    Hehe i wszsytko jasne. Ty masz 7.1 wiec jak słuchasz w 5.1 to nie czujesz tego bo gra jeszcze centralny... a gdy ja przełącze na 5.1 karte to nie ma stereo bo karta tak dzieli sygnał ze do frontu idzie tylko czesc sygnału a reszta na center.. . Nie chodzim i wcale o to ze subwoofer gra za głośno bo jamam czymto regulować... (filtr dolnoprzepustowy...) a jesli Ty uważasz ze sygnał z front jest taki sam jak subcenter to sie myslisz bo dla subwoofera w 5.1 karta wycina pasmo wysokie które niestety jest na wyjsciach rear i front.. mój filtr to dalej tnie ale to juz nie daje ofektu. Dlatego chciałem z sub center to pociągnąć tylko problem polega na tym ze w 5.1 t dziek jest dekodowany na 5.1 a ja 5.1 czy tam 7.1 czy tam nawet 20.2 nie posiadam bo tego nie potrzebuje.

Chodzi mi o to zeby z sub ciągnać sygnał do końcówki mocy a z front do frontów bez ustawień 5.1.. Karta posiada takie ustawienie 4.0/4.1 oczwiscie to 4.1 jest chya kłąmstwem bo jak ustawie na owe ustawienie to w thx widze tylko 4 głośniki nie ma zadnego subwoofera a wyjścia subcenter nie działa... Więc?