Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pralką Amica PA5560A411 (blokada drzwi)

Marioosz1 12 Apr 2008 14:39 21613 15
 • #1
  Marioosz1
  Level 11  
  Witam. Mam problem z pralką Amica PA5560A411. Po zakończeniu prania zamiast zaświecić się lampka "koniec" to świeci się nadal lampka "pracuje" i nie da się otworzyć drzwiczek. Co może być tego przyczyną. Proszę o rady.
 • #3
  lazur3000
  Level 15  
  odkrec pokrywe gorna i kombinuj jakby tu otworzyc drzwi od srodka , nastepnie zdemontuj blokade drzwi idz do sklepu i kup nowa mozesz tez poprubowac ja przeczyscic moze jakis zanieczyszczenia czasami to sie zdarza
 • #4
  A1234nd
  Level 20  
  Jak uszkodzi się blokada drzwi to może popsuć moduł,dlatego radze kupić nową i ją założyć.Koszt blokady od 30zł,moduł 300zł
 • #5
  wiesiekba
  Home appliances specialist
  Może być uszkodzony triak od blokady ,spróbuj tak wyciągnij wtyczkę z gniazdka po 5 min spróbuj otworzyć może puści wtedy triak, jak nie puści to popukaj w drzwi przy blokadzie powinno puścić wtedy wymień blokadę.
 • #6
  Marioosz1
  Level 11  
  Zrobiłem wcześniej reset, czyli odpięcie wtyczki od blokady, przycisk start (15 mrugnięć) i blokada puściła. Czy taki przypadek wskazuje na uszkodzoną blokadę drzwi czy coś innego? Pierwszy raz się to zdarzyło. A muszę przyznać, że często się zdarza co innego, mianowicie przy rozpoczęciu prania nie łapie za pierwszym razem tylko zaświeca się lampka "koniec" i dopiero po otwarciu i zamknięciu drzwi za którymś razem rozpoczyna pranie. Czy wymiana blokady drzwi na to też pomoże, czy ta cena 30zł to jest cena blokady z triakiem?
 • #7
  Zbych034
  Level 38  
  Triak sterujący jest montowany w programatorze a blokada to całkiem inne urządzenie montowane przy drzwiczkach.
 • #8
  Marioosz1
  Level 11  
  To co, może triaka nie wymieniać tylko samą blokadę drzwi? Pomoże to na zdarzenia opisane powyżej.
 • #9
  Zbych034
  Level 38  
  Jeżeli po skończeniu prania blokada trzyma i po paru szarpaniu puszcza to uszkodzona blokada, jak blokada prawidłowo odblokuje drzwiczki po odłączeniu od sieci to najprawdopodobniej triak. Wymiana blokady jest prostsza.
 • #10
  Marioosz1
  Level 11  
  Próbowałem troche szarpać i blokada nie puściła, odłączyłem od sieci i też nie. Dopiero po resecie puściła, i co to oznacza?
 • #11
  wiesiekba
  Home appliances specialist
  Po odłączeniu od sieci powinna puścić bezwzględnie jak nie puściła to uszkodzona blokada a nie triak.Wymień blokadę.
 • #12
  Marioosz1
  Level 11  
  A zdarz się też, że przy rozpoczęciu prania nie łapie za pierwszym razem tylko zaświeca się lampka "koniec" i dopiero po otwarciu i zamknięciu drzwi za którymś razem rozpoczyna pranie. Czy wymiana blokady drzwi na to też pomoże?
 • #13
  wiesiekba
  Home appliances specialist
  Tak pomoże ponieważ ona się blokuje elektronika ma określony czas na zamknięcie blokady jak nie nastąpi zamknięcie to wyłącza pralkę.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Według poprzednich opisów tak to wygląda pralka załączana kilka razy po kolei daje czas na rozgrzanie pozystora blokady i w końcu załącza w określonym dla elektroniki czasie
 • #14
  Zbych034
  Level 38  
  Wymień blokadę to naprawdę jest proste i tanie.
 • #15
  xxsebkoxx1
  Level 1  
  nieco odświerzę temat. Miałem podobny problem. i tu nie zawiniła elektronika. Tylko klamka w drzwiczkach pękła w środku i nie podważała tego haczyka co trzyma drzwiczki. Spróbuję skleić, nie wiem czy to załatwi sprawę. ale finalny koszt wymiany 13 zł uchwyt + ew koszt wysyłki. Zakładając że wymieniłbym blokadę która by nie załatwiła sprawy, triak wymieniać by się już nie opłacało bo to stara pralka i kupiłbym nową a dobra pralka ze złamanym plastikiem w klamce trafiła by na śmietnik.
 • #16
  Gobro
  Level 31  
  Klejenie uchwytu drzwi załatwi sprawę na kilka prań i złamie się ponownie. Najlepiej kupić nowy uchwyt i wymienić.