Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa rutery ap cerberus 6381-0 -jak włączyć WDS??

toffik2 12 Kwi 2008 16:58 1907 2
  • #1 12 Kwi 2008 16:58
    toffik2
    Poziom 9  

Witam. Czy ktos pomoże mi w skonfigurowaniu WDS na dwóch ruterach wi-fi pentagram cerberus 6381-0? Otóż problem polega na tym iż ustawiłem oba rutery w trybie WDS, stworzylem jedno SSID, dodałem MAC, nie ma żadnych zabezpieczeń, ale sieć nie działa… W skrócie wygląda to tak: Ap 2 ma dostep do internetu, rozsyła sygnał przez wi-fi-wszystko działa poprawnie. Ap 1 ma odbierać sygnał wi-fi od Ap 2, i rosyłać go innym. Gdy połacze kablem oba urządzenia to wszystko działa, jednak gdy go odłączę to już nie. Oba Ap „widzą” się. Zamieszczam dwa rysunki z konfigóracja Ap.
    P.S. Mam nadzieję że wyraziłem się jasno
    Ap 1

Ap 2

• #2 13 Kwi 2008 11:51
    mpn103
    Poziom 34  

Jak sam pewnie widzisz w "Encryption" masz że AP i WDS jest Disabled. Zerknij w tą zakładkę, może coś tam znajdziesz żeby je włączyć.

I dlaczego te AP nie są w jednej puli adresowej?

• #3 13 Kwi 2008 13:48
    toffik2
    Poziom 9  

Hmmm... Z tego co mi wiadomo, ta funkcja jest odpowiedzialna za to, że pokazuję bądź nie, iż jest to AP z WDS. A mówiąc jaśniej, w tej chwili jest wyłączone utajnianie że jest to Ap z WDS, a nie że jest wyłączona funkcja AP z WDS. Mam nadzieje że rozumiesz czo mam na myśli. Dobrze to rozumiem czy jestem w błędzie?
    A co do puli adresów to sam sobie to zmieniłem, ale tylko po to żeby wiedzieć do którego Ap jestem podłączony. A to chyba nie ma znaczenia?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME