Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy brać Diamond X-510N ?? Mam watpliwości...

Matejko_cb 12 Mar 2009 10:31 20416 61
    sp5wcx
    Poziom 33  
    sgyver1 napisał:
    sp5wcx napisał:
    Wczoraj zamontowana została na przemienniku SR5LW X-510, nowa, po reklamacji. I znowu to samo. Już ręce opadają. Zasięgi zmalały prawie dwukrotnie w stosunku do wypożyczonej X-400.

Ogłoszenie:
    Z chęcią sprzedam X-510N, nówkę, za 250 zł. Szczegóły na prv.

Jeżeli mogę coś zasugerować ,to rozejrzyj się za tzw. "pałą Radmorowską "
    na pasmo zbliżone do 430MHz, taką w stożkowej osłonie z włókna szklanego-będziesz mile zaskoczony jej skutecznością w porównaniu do Diamond made by China :).73

Odpowiadasz na temat "SP5WCX-a" z września 2008 roku.
    Znając wypowiedzi SP5WCX , myślę , że już kolega poradził sobie z tym tematem.
    Regulamin pkt. 13 . [SP5ANJ]

Tak, temat można uznać za załatwiony. Aktualnie na przemienniku stoi antena X-400 która sprawuje się znacznie lepiej niż X-510. Mamy też już antenę o jakiej dawno myśleliśmy, profesjonalną firmy Kathrein. Jest plan żeby przemiennik wraz z anteną przenieść jeszcze jakieś 10m wyżej, na maszt jednej z firm. Zgodę dostaliśmy tylko pod warunkiem że antena będzie typowo profesjonalna. Na dzidę radmorowską też polowaliśmy, ale nigdzie nie udało nam się za "normalne" pieniądze jej nabyć. Nowiutkiego Kathreina pozyskaliśmy od sponsora.
    sgyver1
    Poziom 17  
    Wszystko jasne .Do przemiennika mam jakieś 120km, jak obrócę swoje 13el. Yagi w pionie(jak stopi się się śnieg,bo bez rotora) to dam znać o efektach.Mam 50W na 430MHz.73