Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG30C114 po raz kolejny. Włożyć GDN 20/30/1?

12 Kwi 2008 18:47 1703 22
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Chciałbym wymienic w tych kolumnach na głośniki GDN 60W, tylko ze niema takich 4 ohm'owych, a takie potrzebuję do radmora.
    Czy jest sens kupic głośniki niskotonowe ( samohodowe 4ohm blaupunkt lub podobne ) o mocy 60W lub więcej ?
  • Poziom 18  
    Sprzedawca w tonsilu twierdził, ze po zamianie gdn 20/30 na gdn 20/60 bedzie duża różnica.
  • Poziom 26  
    Trochę nie ta obudowa jak na GDN20/60, ale przynajmniej mocniejszy głośnik, więc zapas mocy rośnie, najwyżej zostanie Ci do nowych kolumn. Ja miałem ten głośnik w kolumnie w której oryginalnie był GDN20/20 i szło to nieźle. Głośnik zagrał lepiej niż w większej obudowie z BR (pewnie była źle zestrojona i dlatego)

Choć jeśli końcówka to GML to głośnik nawet bardzo na wyrost :D

NIGDY nie zamieniać porządnych polskich głośników na jakieś samochodowe boomboxy ! chyba że chcecie mieć jakość dźwięku jak z "jamnika". Lepiej kupić GDN, tym bardziej że Tonsil już chyba upadł na dobre, i będzie coraz ciężej z czasem kupic oryginał.
  • Poziom 18  
    jeżeli nie glosniki samochodowe to jesli kolumny są 4ohm, i zamiontuje glosnik gdn 20/60 8 ohm, to ponoc trzeba przerobic zwrotnice, jak ?
  • Poziom 26  
    Nie wskazane by to było, weź pod uwagę że GDN przy 8 ohm zagra lepiej niż jakaś marna samochodówka przy 4. Mocniej, czyściej, i z lepszą dynamiką. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    tzn ktory lepiej zagra ( lepszym basem) w kolumnach zg30c114 podłączonych do radmora 5102 ? gdn20/40 czy gdn20/100 czy samochodowy ale nieskotonowy( konstrukcja jednodrożna)
  • Poziom 26  
    Co do GDNów jest to uzależnione od obudowy, która w tym przypadku jest za mała. A żeby kupić dobry samochodowy woofer wydasz tyle co za za GDNa. Więc odpowiedź prosta, bo samochodówka nigdy nie zagra w domu tak jak powinna.
  • Poziom 18  
    w takim razie gdn.
    jeżeli obudowa jest za mała dla gdn 20/100 to znaczy ze będzie grał gorzej niż gdn 20/30, ten który mam obecnie
  • Poziom 36  
    tylko GDN 20/40 !!! w wersji 4 ohm też jest dostępny.

Co do zwrotnicy, to zależy jaką miałeś. Jeśli był tam tylko kondensator, to on jest na głośnik wysokotonowy, więc nie trzeba zmieniać.

GDN 20/60 i 20/100 to już ZUPEŁNIE inne głośniki, które wymagają większej obudowy. Skutek - może się okazać że będzie bardzo mało basu.

Poza tym jak ktoś ma tylko kondensator na wysokie tony, a nie zwrotnicę (a tak było w tańszych modelach ZG 30), to gdn 20/40 zagra znacznie ładniej, bo ma łagodny spadek i brak górki w okolicach 3 khz które cechują tamte głośniki.

http://www.e-tonsil.pl/index.php?d=produkt&id=44
  • Poziom 18  
    zwrotnica wieloelementwa na płytce
  • Poziom 18  
    Wymieniłem zawieszenie górne w gdn 20/30/1 i zamontowałem w kolumnie, gdy naciskam membrame to syczy powietrze w głośniku wysokotonowym, czy tak byc powinno?
  • Poziom 26  
    Nie powinno tak się dziać. Zobacz na głośnik, czemu tak się dzieje pewnie jakaś nieszczelność albo odklejona gdzieś lekko membrana
  • Poziom 18  
    Czerwone gniazdo w głośniku to w radmoże wejście okrąłe czy płaskie? ( wtyczka głośnikowa)

A co to jest RADMOŻE?
    Poprawić proszę.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 18  
    szukalem w gogle, ale jakoś nie znalazłem, Dziękuję

Regulamin p.6
    (dj-MatyAS)