Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera fs 1800-zacina papier

12 Kwi 2008 19:31 2476 21
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam problem z drukarką Kyocera fs1800, kupiłem ją w Allegro ale w czasie transportu została uszkodzona. Sprzedający zapakował ją z tonerem wewnątrz i co gorsza adres umieścił tak, że drukarka całą drogę leżała na lewym boku. Część tonera wysypała się do środka drukarki i zabrudziła wszystkie mechanizmy. Udało mi się to wszystko wyczyścić, ale drukarka zacina papier, zawsze w tym samym miejscu. Początek kartki jest już za fuserem. Kartka nie jest pognieciona tylko są na niej ślady po wałkach w odległości ok 13 cm. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w usunięciu tej usterki.
  • Poziom 20  
    Witaj
    Po opisie można podejrzewać że masz uszkodzony czujnik wyjscia papieru może być złamany obejżyj porządnie sekcje wyjścia papieru
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Wykręć fuser a potem z niego taką małą płytkę z czujnikiem i bardzo dokładnie wyczyść sam czujnik i płytkę. Sprawdź także czy flaga tego czujnika się nie zacina.
  • Poziom 11  
    Bardzo dziękuję za cenne wskazówki,ale jednocześnie proszę o dalsze. Przemycie spirytusem czujnika pomogło. Drukarka przepuściła kilka zabrudzonych stron, później wyświetlała komunikat "adding toner" a teraz wyświetla"clean printer". Czyściłem ją dosyć dokładnie więc nie wiem co można jeszcze zrobić. Bardzo proszę o dalsze rady.
  • Poziom 19  
    "adding toner" - toner się kończy trzeba kupować nowy
    "clean printer" - trza wykonać czynności serwisowe i skasować licznik servisowy - nei pamiętam jak to się tam robi ale na pewno ktoś będzie szybszy niż moje grzebanie po papierzyskach.
    Czyściłem ją dosyć dokładnie no właśnie ale nie o to tu chodzi.
    Dodam jeszcze że ten rozsypany proszek to mógł być DEVELOPER !!! i dosypywanie toneru na niewiele się zdaje gdy nie ma developera KY miały kiedyś z ty problem puszczały uszczelniacze i proszek sie sypał do drukary jak cholera. nic tylko rozbiórka i uszczelnianie modułu drukującego z uzupełnieniem DEV. nie pomagało. Brudna i żmudna to robótka a cierpliwości potrzeba ilości znaczne.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

a tak w ogóle Gabrycha....to znasz te drukarki ???? bo z tego co piszesz to myślę, że wcale ich nie znasz....

gabrycha napisał:
    "adding toner" - toner się kończy trzeba kupować nowy
    "clean printer" - trza wykonać czynności serwisowe i skasować licznik servisowy - nei pamiętam jak to się tam robi ale na pewno ktoś będzie szybszy niż moje grzebanie po papierzyskach.

"adding toner" oznacza, że drukarka dodaje sobie toner, z reguły oznacza to, że "kręci" kilka minut...a potem powraca do trybu "Gotowa" ...z reguły bo może być coś np. uszkodzone, pęknięte, nieoryginalny toner, czy faktycznie brak tonera... (pisałem już gdzieś na ten teamt)

"clean printer" znika po naciśnięciu klawisza "GO" lub "Enter" (nie pamiętam w tej chwili który) ....natomiast NA PEWNO NIE MA czegoś takiego jak kasowanie liczników serwisowych !!! ...po naciśnięciu tego klawisza drukarka powinna wydrukować jedną stronę.

gabrycha napisał:
    Czyściłem ją dosyć dokładnie no właśnie ale nie o to tu chodzi.
    Dodam jeszcze że ten rozsypany proszek to mógł być DEVELOPER !!! i dosypywanie toneru na niewiele się zdaje gdy nie ma developera KY miały kiedyś z ty problem puszczały uszczelniacze i proszek sie sypał do drukary jak cholera. nic tylko rozbiórka i uszczelnianie modułu drukującego z uzupełnieniem DEV. nie pomagało. Brudna i żmudna to robótka a cierpliwości potrzeba ilości znaczne.

BARDZO....ALE TO BARDZO....proszę pokaż mi w tych drukarkach proszek zwany DEVELOPEREM....nie możesz?...nooo właśnie nie możesz bo w tych drukarkach jest toner DWUSKŁADNIKOWY co oznacza, że w pojemniku na toner....znajduje się toner RAZEM z developerem...to co ma się nagle sam developer wysypywać ????

Proszę jeśli nie masz odpowiedniej WIEDZY na jakiś temat nie wprowadzaj ludzi w błąd !!
  • Poziom 20  
    Witam
    Cytat:
    Brudna i żmudna to robótka a cierpliwości potrzeba ilości znaczne.

Cierpliwości trzeba dużo żeby czytać takie rzeczy przepraszam że powtarzam się po fortecy ale nie mogę już dłużej czytać postów ludzi którzy nie bardzo wiedzą o czym piszą
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam

Nie chcę aby zabrzmiało to jak obrona kolegi "gabrycha" - ale mam wrażenie że popierdzielił symbole drukarki - to co pisze dotyczy starej FS600.
    Proponuję koledze dokładnie się wczytać zwłaszcza w temat i dopiero wtedy odpisywać - jak widać skutki luźnego podejścia są dość nieprzyjemne.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    No panowie ale mi sie oberwało - Honorowo zwijam żagle i nie wchodzę w dyskusję - Ktoś tu ma więcej racji niż ja. Mylić sie rzecz ludzka - wybaczcie - robić komuś wodę z mózgu to nie fair - sorka dla Grubego.
    ps.
    pytanie:
    czy nie należałoby więć wywalić mojego błędnego posta żeby nie MAROTAŁ innym w mózgownicy w przyszłości?
  • Poziom 11  
    Witam!
    Ale nam się dyskusja ożywiła! Naprawdę nie ma za co przepraszać, daleki jestem od tego żeby się obrażać na kogoś, kto poświęca swój cenny czas, żeby mi pomóc. Każdemu zdarza się pomylić, nie darmo ukuto powiedzenie: Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.
    Wracając do mojej nieszczęsnej drukarki, to wszystko wskazuje na to, że padnięty jest silnik napędu tonera. W czasie kiedy drukarka wyświetla
    "adding toner" powinien się on włączać a tego nie robi. Dlatego teraz po zakończeniu operacji adding toner wyświetlają się dwa komunikaty-wyczyść drukarkę i zmień toner. W związku z tym mam dwa pytania. Ile może kosztować taki silniczek i jak go wymontować. Pokrywa developera jest przymocowana pięcioma zaczepami i na pewno jest ważna kolejność ich uwalniania. Próbowałem z każdej strony ale mi się nie udało tego otworzyć. Zadając takie pytanie mam obawę, że otrzymam poradę: "Oddaj drukarkę do serwisu". Może jednak nie będzie tak źle.
  • Pomocny post
    Specjalista KYOCERA
    Witam,

a po wyświetleniu tych komunikatów nie reaguje na żaden z klawiszy?

Niekoniecznie to musi być ten silniczek...notabene obawiam się, że naprawdę-niestety nigdzie go nie dostaniesz....no chyba, że tylko w serwisie....bo raczej kupno całej drukarki nie wchodzi w rachubę prawda?

Oprócz silniczka w module też jest czujnik tonera...mógł on paść...chociaż raczej wątpię.

Zacznij od wyjęcia silniczka...może się zablokował cały mechanizm podawania tonera.

Te zaczepy niespecjalnie mają znaczenie przy rozbieraniu....chociaż ja zaczynam od tych na dole ;-)

Poszukaj na forum...był już całkiem spory temat o podawaniu tonera w tej klasie drukarek.
  • Poziom 19  
    Dzięki Gruby za "dobre słowo".
    Co prawda może i głupoty wcześniej napisałem ale i tak mam na ten problem swoje zdanie nieco odmienne od tego co tu sie rozwija. Niestety znowu zostanę uznany za heretyka wiec siedzę cicho i tylko obserwuję.
  • Poziom 29  
    Witam

Trochę pokory - nie brnij już dalej. Ewentualnie podziel się swoimi pomysłami.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    cefram napisał:
    Trochę pokory - nie brnij już dalej. Ewentualnie podziel się swoimi pomysłami.

Co do pokory - to juz ją okazałem wcześniej
    co do pomysłów - pozostanę "pokorny" i nie będę sie "narażał" na następne "baty".
    Zobaczę jak temat i problem się rozwinie jako obserwator, a zdanie swoje poddam rewizji "obserwacyjnej".
    to tyle - pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    forteca napisał:

Zacznij od wyjęcia silniczka...może się zablokował cały mechanizm podawania tonera.

Właśnie. Zdaża się, że tryby się blokują od nadmiar prochu i nie chce kręcić.
  • Poziom 11  
    Witam!
    Tak jak Panowie przypuszczali koła zębate napędu tonera były zabrudzone i zablokowane. Przeczyszczenie pomogło, ale nie na długo. Po włączeniu, drukarka uzupełniła toner,ale tak, że znalazł się aż w pojemniku na papier. Nieświadomy tego próbowałem wydrukować stronę testową, ale kartka cała posypana tonerem w fuserze została zablokowana,przypalona i pomięta. Po wyczyszczeniu wszystkiego próbowałem dalej wydrukować stronę testową, ale bez powodzenia. Pierwsze strony miały wydrukowany tylko nagłówek a następne były już tylko lekko zabrudzone. Po ponownym włączeniu drukarka znowu zaczęła uzupełniać toner, tylko dlaczego skoro developer jest prawie wypełniony tonerem. Czyżby jednak ten czujnik? A do tego ten silniczek znowu nie działa, musi być w środku zabrudzony i trzeba go całego rozebrać
    i wyczyścić. Z tym może sobie poradzę, ale dlaczego nie drukuje to pojęcia nie mam. Na wałku magnetycznym toner jest więc może to być wina wałka światłoczułego? Czytałem na forum, że w ostateczności trzeba podkręcić coś co zwiększa napięcie na wałku, tylko nie mogę tego jeszcze raz znaleźć, żeby dokładnie przeczytać.
  • Poziom 23  
    jak masz taką kszkę to chyba najlepiej będzie jednak wymienić DV...
  • Specjalista KYOCERA
    A możesz zamieścić skan wydruku?

Zastanawia mnie fakt, że strony miały wydrukowany tylko nagłówek a reszta była zabrudzona....może to jakiś niekontakt?....wyjmij elektrodę z bębna i dokładnie ją wyczyść...może ona jest winna za niepełne obrazy?

A...i ostatnia rzecz jeśli masz dobrej jakości te nagłówki na wydrukach to nie ma co regulować napięcia na bębnie....powód musi leżeć gdzie indziej.

NO i ten silniczek w DV...nie kręci się cały czas....czy drukarka dodawała sob ie toner od samego początku?

A w ogóle to czy kupując na allegro...nie dostałeś jakiejś gwarancji na drukarkę? ...skoro była źle zapakowana to raczej nie Twoja broszka ją teraz naprawiać.
  • Poziom 11  
    Witam!
    Skan wydruku mogę zamieścić, ale to już historia, bo teraz wychodzą kartki tylko lekko zabrudzone. Ten silniczek miał zabrudzony kolektor i dlatego nie zawsze się włączał. Teraz po przeczyszczeniu działa już dobrze, włącza się na chwilę jak kartka przechodzi przez drukarkę. Elektrodę czyściłem, ale to nic nie dało. Sprężynka od elektrody dotyka do takiej blaszki. A może to jest wina bębna światłoczułego?
    Gwarancja w Allegro, to rzecz wielce zawodna, wyleczyłem się już z kupowania tam czegokolwiek.
    Nagłówek na pierwszych stronach był ledwie widoczny, więc nie wiem czy na skanie w ogóle będzie widoczny.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

Kyocera fs 1800-zacina papier
  • Poziom 11  
    Przepraszam, ale zamiast skanu wysłałem zdjęcie i to jeszcze trochę obrócone.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wygląda jakby nie było tonera, albo szybka w skanerze brudna, ewentualnie soczewki i lustro, ale jak jest szybka to te pozostałe już nie brudzą się tak łatwo.
  • Poziom 11  
    Szybkę czyściłem, wewnątrz było czysto więc nie ruszałem, żeby nie zepsuć.
    Po czyszczeniu nie było żadnej różnicy.
    Przypadkowo naświetliłem lampą fragment wałka światłoczułego i włączyłem wydruk strony.Wyszła cała strona biała a w prawym górnym rogu czarny prostokąt.Dlatego wydaje mi się, że jest to wina lasera. Czy jest jakiś prosty sposób na zdiagnozowanie lasera? A może jednak trzeba przemyć te lustra wewnątrz, w archiwum znalazłem wiele opisów, że to właśnie pomogło. Nie znalazłem jednak opisu jak i czym się je czyści.