Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic II '02 - dziwna jazda powyżej 2500/min

bastek_72 12 Apr 2008 20:42 5414 7
    bastek_72
    Level 2  
    Witam wszystkich
    Jestem nowym uczestnikiem na forum, więc nie licze na grad odpowiedzi i przyjaznych porad, ale mimo wszystko warto spróbować.
    Mam problem z Reno Traficiem 1,9 dci 100 km, przejechane 160 tyś Mianowicie kiedy silnik wkreci się nieco powyżej 2500/min auto dziwnie jedzie. Tak jakby brakowało mu mocy, ale nie do końca, bo czuć jakby trochę go zrywało i znów coś przytrzymywało i tak w kółko. Dzieje się tak przy rozpędzaniu auta oraz gdy na przykład jade na jakim kolwiek biegu i wcisne wiecej gasu. Po prostu nie zbiera się odrazu, tylko się slimaczy zrywając go delikatnie.
    Wymienione dostały
    - świece (oprócz jednej - problemy z wykręceniem)
    - czujnik sprzęgła
    - czujnik gazu
    - czyszczona turbina - bez zarzutu
    - filtry

Tak jak już 4 mechaników których odwiedziłem z tym problemem nie wiem co to może być. Proszę o rade i z góry dziękuje.
    Pozdrawiam.
    [/b]
    autoel
    Level 25  
    Proponował bym udać się do warsztatu który potrafi (ma czym i wie jak) zdiagnozować silnik common rail, podejrzewam że odczyt błędów i parametrów podpowie gdzie tkwi problem, każda inna metoda to skrzyżowanie meteorologii z wróżbiarstwem.
    bastek_72
    Level 2  
    Diagnoza była przeprowadzona. Komputer wykrył jeden bład związany z cyrkulacją gazu w turbinie, turbina czyszczona bez zastrzeżeń. Nie wiem co dalej. Waro też dodać że serwis na desce rozdzielczej włancza co jakiś czas się i wyłancza przy odpalaniu, nie wiem od czego to zależy.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolega autotel podał jedyną słuszną i wyczerpującą odpowiedź Diagnoza to nie tylko odczyt błędów to także interpretacja parametrów rzeczywistych.
    gladys1984
    Level 1  
    Witam serdecznie chciałem zapytac czy ten problem z dziwną jazda powyzej 2500obr/min dał sie rozwiazac obecnie zmagam sie z dokładnie takim samym problemem w moim traficu. bardzo prosze o jakąś odpowiedz dziekuje bardzo.
    sg123
    Level 11  
    witam ma ten sam problem,doszliście co było grane?
    ciemas
    Level 9  
    witam mam taki sam problem przy traficu 2.0 dci 115 popdlaczeniu kompa brak bledow parametry wszystkie w normie zadnych jakich kolwiek wskazowek przez kompa podczas jazdy z podlaczonym kapem tez jest wszystko ok jaka jest tego przyczyna wie juz ktos 2.500 obr i jest
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podpowiem, układ wydechowy, sprawdzić drożność, druga przyczyna, sygnał prędkości jazdy.