Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba nie podswietla matrycy

diranor 12 Kwi 2008 21:09 1736 5
  • #1 12 Kwi 2008 21:09
    diranor
    Poziom 9  

Mam problem z naprawą laptopa TOSHIBA PORTAGE 7200. Nie podświetla matrycy. Na początku podejrzenie padło na inwerter ( UA2015P01) - nie było napięcia na wyjściu HV, ale po wymianie na drugi ( nowy) problem pozostał ten sam. Na wejściu inwertera znajduje sie 7-pinowe złącze na którym na pięciu pinach znajduje się napięcie 5V, jedno to masa a co do ostatniego to nie wiem. Może wie ktoś jakie napięcia powinny byc na wejściu, bo co do tych to nie jestem pewny. Proszę pomóżcie, bo kończą mi się pomysły. Co mogło by byc przyczyną? Jak naprawic tego laptopa?

0 5
  • #2 12 Kwi 2008 23:58
    olfork
    Poziom 23  

A upewniles sie podstaw - czyli ze to nie neonowka padla ?

0
  • Pomocny post
    #3 13 Kwi 2008 07:27
    satgal
    Poziom 40  

Złącze na inwerterze ma pin który idzie do bezpiecznika oznaczonego F i na nim należy sprawdzić czy jest inwerter zasilany najczęściej powinno być tam takie napięcie jakie daje zasilacz czyli chyba 16V lub podobne. Przy okazji poprawić na nim lutowania elementów bo Toshiba słynna jest z zimnych lutowań.

0
  • #4 13 Kwi 2008 11:46
    diranor
    Poziom 9  

Neonówka jest sprawna. Z inwertera nie ma na wyjściu wysokiego napięcia. Na wejściu sprawdziłem bezpiecznik- jest sprawny, Znajduje się na nim napięcie 5V. Inwerter jest nowy- nie wiem czy wina leży naprawdę po jego stronie. Laptop jest zasilany napięciem 15V. Nie wiem czy inwerter powinien byc zasilany takim napięciem . Zasilanie inwertera jest sterowane tranzystorem MOS typu N -TPC8007 który znajduje sie na płycie głównej obok złącza tasiemki inwertera.

0
  • #5 13 Kwi 2008 14:19
    satgal
    Poziom 40  

Naprawę podświetlenia matrycy należy zacząć dopiero wtedy gdy jest ślad obrazu na niej niepodświetlony lub działa na zewnętrznym monitorze gdyż inwerter jest załączany przez grafikę a jeżeli ona jest zepsuta to go nie włączy.

0
  • #6 13 Kwi 2008 16:06
    diranor
    Poziom 9  

Tak wiem o tym. Obraz jest widoczny na matrycy działa taż na zewnętrznym monitorze. Po prostu matryca jest niepodświetlona.

0