Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia na 1 pr TV z Katowic kosztowy na 8 kan. pol.H

kotuniunia 12 Kwi 2008 21:30 1881 4
 • #1 12 Kwi 2008 21:30
  kotuniunia
  Poziom 29  

  Zakłócenia na 1 pr TV z Katowic kosztowy na 8 kan. pol.H w Chorzowie w postaci kraty na ekranie .Może ktoś też coś takiego zaobserwował, czy jest to odosobniony przypadek? Dodam iż kerunek nadajnika przysłania mi wieża kościelna pokryta blachą i wieżowiec znajdujące się w odległosci ok 500m od anteny. Krata jest słaba a antena typu yaga 5 elementowa na tenże kanał z pojedyńczym radiatorem, symetryzator przy dipolu , kabel i położenie anteny zmieniane i co ciekawe intensywnośc kraty zalezna od miejsca posadowienia anteny na dachu ( czyli zakłócenia).Zależy mi na zdefiniowaniu zakłócenia ,czy jest pochodzenia własnego czy z żródeł drugich, bo może ktoś tam coś takiego obserwował, jako że teren jest przemysłowy, na reszcie kanałow odbieranych TV zakłoceń nie ma ,a anteny są imienne do każdego pasma i bez wzmacniaczy.

  0 4
 • #2 13 Kwi 2008 08:53
  dipol
  Poziom 33  

  Antena bezpośrednio do gniazda TV czy przez magnetowid,modulator magnetowidu czasami robi takie dowcipy,z tyłu jest możliwość zmiany kanału -pokręcić trymerem na inny kanał ,wzmacniacz antenowy może być wzbudzony,sygnał zakłócający np z innej anteny której wzmacniacz wzbudzony,inny telewizor zakłóca (promieniowanie heterodyny) itd -wiele przyczyn na to może się składać.
  Powodzenia!

  0
 • #3 13 Kwi 2008 21:50
  irekr
  Moderator

  Sprawdź czy w bezpośredniej bliskości - poniżej 50 metrów nie ma ktoś zainstalowanego AP-ka w paśmie 2,4 GHz. Niektóre śmiecą w sposób okrutny dając widmo kaszki w paśmie od 140 do 200 MHz. Zakłócenie powstaje z detekcji obwiedni sygnału mikrofalowego którego zegar kluczowania nośnej mieści się w tym paśmie.

  0