Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nubira - centralny zamek

12 Kwi 2008 23:09 3724 5
  • Poziom 9  
    Mam problem z centralnym zamkiem w "Daewoo Nubira 1.6se ". Wszystkie drzwi zamykają się centralnie natomiast otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy.Nie mam schematu elektrycznego i nie wiem gdzie szukać przyczyny.Nie wiem gdzie znajduje się centralka.Nadmieniam że drzwi otwieram kluczykiem.Centralny zamek nie jest podłączony do alarmu.
    Z góry dziękuje za pomoc
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapewne winne styki w siłowniku master(kierowcy) lub przełamana wiązka wychodząca z drzwi.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    Styki w drzwiach kierowcy sprawdzałem, pracuja prawidłowo.Wiązkę przewodów przechodzącą przez słupek drzwi otworzylem pod sterownikiem i tam zwierałem poszczególne przewody opierając się na kolorach w drzwiach.jest to samo - zamyka wszystkie drzwi lecz nie otwiera.Wszystko wskazuje na centralkę a nie wiem gdzie się znajduje.Chyba że jest jeszcze jakieś zabezpieczenie oprócz tego pod maską.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    centralka przy lewej nodze kierowcy
  • Poziom 9  
    Myślę że masz rację co do miejsca lokalizacii centralki jeżeli chodzi o samochód z kierownicą po lewej stronie.Ten mój ma po prawej stronie ponieważ mieszkam i pracuję w anglii.W słupku przy mojej prawej nodze znajduje się tylko główny sterownik.Nie mam dostępu do literatury techniczneji nie mam schematu połączeń "cz".Gdyby ktoś takowy posiadał to proszę o pomoc
  • Poziom 19  
    padł ci siłownik ,zakładają zazwyczaj uniwersalne koszt 25 zł