Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cennik na usługi autoelektryka.

13 Kwi 2008 10:10 1694 5
  • Poziom 40  
    Witam.
    Prowadzę warsztat elektryki pojazdowej. Do tej pory wszystko było OK, ja ustalałem cenę za robotę klient mógł coś urwać i wszyscy byli szczęśliwi. Ale..... w razie kontroli musi istnieć jakiś cennik.
    Pomóżcie mi stworzyć taki cennik lub podać link do strony z takim cennikiem.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 40  
    LElectricfil napisał:
    wywieszasz w czytelnym miejscu stawkę za roboczogodzinę i tyle.

Tak, taki cennik jest najprostszy i najlepszy (40 PLN/rbh za elektrykę i 60 PLN/rbh za elektronikę).
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tylko pozostaje kwestia ustalenia czasów napraw danych elementów, wiadomo są roboty typowe i nietypowe, nietypowe liczymy po swojemu że tak powiem a typowe powinny mieć z góry oszacowaną liczbę roboczogodzin
    Dwie takie same usterki w jednym przypadku walczymy godzinę a w drugim trzy godziny i co teraz jeden klient zapłaci 100 a drugi 30 zł za to samo?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    oto kilka moich przykładów:
    montaż autoalarmu standart (exusV5)-400zl (moje części)
    montaż sterownika zamka (pilot) 250zl
    montaż siłownika w drzwiach-50zl
    diagnostyka komp i ew. wykasowanie błędów-40 zl
    demontaż i montaż alternator/rozrusznik 50-100zl (w zależności od dostępu)
    montaż radioodbiornika-50zl
    strojenie anteny cb-30zl
    to kilka przykladów. Przy naprawach i szukaniu usterki licze50zl/h, jednakże jeśli schodzi mi sie bardzo długo to opuszczam z ceny-poprostu dogaduje sie z klientem. Oczywiście jeżeli szukam jakiejś nietypowej części, dzwonie, zamawiam itp to doliczam marże na część od 20 do 50%